Ухвала від 03.02.2017 по справі 803/262/16

УХВАЛА

про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню

03 лютого 2017 року Справа № 803/262/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Денисюка Р.С.,

розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження заяву Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області, Головного Управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 30.03.2016 адміністративний позов задоволено повністю, визнано протиправними дії Головного Управління Національної поліції у Волинській області щодо складання Довідки про результати перевірки передбаченої Законом України "Про очищення влади" від 05.01.2016 року №3/01/12/1-2016 відносно ОСОБА_1, визнано протиправним та скасовано висновок Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області про результати перевірки достовірності відомостей передбачених пунктом 2 частини 5 статті 5 Закону України "Про очищення влади" від 23.10.2015 року №869 відносно ОСОБА_1 Присуджено на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області судовий збір в розмірі 551,21 грн. та за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Національної поліції у Волинській області судовий збір в розмірі 551,21 грн.

30.01.2017 Ковельською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного Управління ДФС у Волинській області подано заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягаю виконанню. Заяву обґрунтовує тим, що оскільки постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.09.2016 скасована постанова Волинського окружного адміністративного суду від 30.03.2016 в частині задоволення позову ОСОБА_1 до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 5 Закону України "Про очищення влади" від 23 жовтня 2015 року №869 щодо ОСОБА_1 та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог в цій частині відмовлено, тому підстав для стягнення судового збору з бюджетних асигнувань Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області не має.

03.02.2017 представником Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області подано клопотання про розгляд вказаної заяви за її відсутності.

В судове засідання ОСОБА_1 та представник Головного Управління Національної поліції у Волинській області не прибули, при цьому належним чином були повідомлені про судовий розгляд.

З врахуванням вимог частини першої статті 41, частини третьої статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню здійснено без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з частиною другою статті 275 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати є підставою для його виконання.

Відповідно до частини четвертої статті 259 КАС України суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Як встановлено судом, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.09.2016 скасована постанова Волинського окружного адміністративного суду від 30.03.2016 в частині задоволення позову ОСОБА_1 до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 5 Закону України "Про очищення влади" від 23 жовтня 2015 року № 869 щодо ОСОБА_1 та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог в цій частині відмовлено.

23.01.2017 Волинським окружним адміністративним судом видано позивачу виконавчий лист № 40/2017 про стягнення з бюджетних асигнувань Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області на користь ОСОБА_1 судового збору в розмірі 551,21 грн.

Повідомленням Головного управління державної казначейської служби України у Волинській області від 24.01.2017 № 03-23/65 проінформовано Ковельську об'єднану державну податкову інспекцію Головного Управління ДФС у Волинській області про здійснення безспірного списання коштів згідно виконавчого листа № 40/2017 від 23.01.2017.

Проаналізувавши вищенаведене, суд зазначає, що оскільки постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.09.2016 скасована постанова Волинського окружного адміністративного суду від 30.03.2016 в частині задоволення позову ОСОБА_1 до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування висновку про результати перевірки достовірності відомостей щодо ОСОБА_1, тому підстав для стягнення судового збору з бюджетних асигнувань вказаного боржника немає.

У даному випадку рішення Волинського окружного адміністративного суду в частині позовних вимог до Ковельської ОДПІ не набрало законної сили, а тому видання зазначеного виконавчого листа по даному судовому рішенню є помилковим, оскільки будь-які зобов'язання боржника по його виконанню відсутні.

Не вирішення судом апеляційної інстанції питання по судовому збору, при скасуванні судового рішення суду першої інстанції не означає, що в цій частині рішення підлягає виконанню.

Враховуючи вищенаведене, суд зазначає, що оскільки судове рішення суду першої інстанції скасовано і воно не набрало законної сили і відповідно обов'язок боржника сплатити кошти згідно виконавчого листа № 40/2017 від 23.01.2017 Волинського окружного адміністративного суду у справі № 803/262/16 відсутній, тому необхідно визнати виконавчий лист № 40/2017 від 23.01.2017 про стягнення з бюджетних асигнувань Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області на користь ОСОБА_1 судового збору в розмірі 551,21 грн. таким, що виданий не підлягає виконанню.

Керуючись статтями 41, 259 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягаю виконанню задовольнити.

Визнати таким, що не підлягає виконанню повністю виконавчий лист № 40/2017 від 23.01.2017 про стягнення з бюджетних асигнувань Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області на користь ОСОБА_1 судового збору в розмірі 551,21 грн. у справі № 803/262/16 за позовом ОСОБА_1 до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Волинській області, Головного Управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий Р.С. Денисюк