Справа № 453/78/17
№ провадження 1-в/453/14/17
26.01.2017 року Сколівський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ;
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Сколе Львівської області матеріали подання начальника Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, одруженого, не працюючого, раніше судимого, 30.07.2013 року Стрийським міськрайонним судом Львівської області за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України до чотирьох років одного місяця позбавлення волі, ,-
Начальник Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області - підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 терміном на 1 рік. В обґрунтування подання посилається на те, що ОСОБА_4 15.08.2016 року, звільнившись з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став незважаючи на зроблені йому попередження про те, що йому може бути встановлено адміністративний нагляд, якщо він не припинить вчиняти правопорушення. Вказує також, що перебуваючи на обліку, як особа, що формально підпадає під адміністративний нагляд, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, передбачені ст. 178 КУпАП, за що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності.
У судовому засіданні представник Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 вимоги подання підтримав повністю з підстав, визначених ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», оскільки ОСОБА_4 залишається небезпечною особою та вчиняє адміністративні правопорушення.
ОСОБА_4 у судовому засіданні проти задоволення подання про встановлення йому адміністративного нагляду не заперечував, як і не заперечував того факту, що після звільнення з місць реального відбування покарання, а саме протягом 2016 року, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши зібрані докази, заслухавши думку представника Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 пояснення ОСОБА_4 , суд вважає подання підставним та таким, що підлягає до задоволення.
Так, у судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , 30.07.2013 року був засуджений Стрийським міськрайонним судом Львівської області за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України до чотирьох років одного місяця позбавлення волі.
З копії довідки про звільнення вбачається, що ОСОБА_4 відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 27.05.2013 року по 15.08.2016 року, звільнений за відбування строку покарання.
Як вбачається з долучених до матеріалів подання копій постанов Сколівського ВП та копії постанови Сколівського районного суду Львівської області, ОСОБА_4 впродовж 2016 року неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 178 КУпАП, тобто за появу у громадських місцях у п'яному вигляді.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи вищевикладені обставини, характеристику ОСОБА_4 та його поведінку, суд вважає, що він остаточно на шлях виправлення не став, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, на попередження про припинення антигромадського способу життя не реагує, залишається небезпечним для суспільства, ніде не працює, а тому є необхідність у встановленні йому адміністративного нагляду, встановивши такі обмеження: перебувати у торгових точках, де продають спиртні напої на розлив; заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу керівництва Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області; реєструватися у Сколівському ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області один раз на тиждень, тобто кожної неділі.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Подання задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:
-перебувати у торгових точках, де продають спиртні напої на розлив;
-заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу керівництва Сколівського ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області;
-реєструватися у Сколівському ВП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області один раз на тиждень, тобто кожної неділі.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя Сколівського районного
суду Львівської області ОСОБА_1