ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
13.08.2009 р. № 2а-2554/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Мазур А.С., секретаря судового засідання Бистрик О.С., за участю:
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Завгородньої Н.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Державного підприємства "Наш дім"
про визнання бездіяльності протизаконною і зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «Наш дім» про визнання бездіяльності, яка порушила цивільні права позивача протизаконною та зобов'язання розглянути по суті і дати письмову відповідь на звернення позивача від 11.03.2008 року.
Відповідно до частини 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За визначенням термінів, що дається у статті 3 цього Кодексу справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, однією з ознак публічно-правового спору є обов'язкова участь у цих відносинах суб'єкта, який наділений публічно-владними повноваженнями.
З долученого в судовому засіданні до матеріалів справи Статуту Державного підприємства «Наш дім»вбачається, що підприємство створене наказом Міністерства промислової політики України від 28.12.99 р. № 443 шляхом виділення із складу Державного підприємства Київський завод «Радар»з метою виробничої та підприємницької діяльності у сфері житлово-комунального обслуговування населення, експлуатації, ремонту, санітарному та технічному обслуговуванню житлового та нежитлового фонду і прибудинкових територій, а також інших видів господарської діяльності.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів відносяться спори щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень.
У даному випадку позовні вимоги заявлені до Державного підприємства «Наш Дім», який не є суб'єктом владних повноважень і не здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, що виключає розгляд справи в порядку адміністративного судочинства.
Компетенція адміністративних судів, установлена статтею 17 КАС України зазначеного Кодексу, на цей спір не поширюється.
Пунктом 1 частини 1 статті 157 КАС України встановлено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Ураховуючи викладене, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
Провадження у справі № 2а-2554/09/2670 за позовом ОСОБА_1 Державного підприємства «Наш дім»про визнання бездіяльності протизаконною і зобов'язання вчинити певні дії закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку і в строки, передбачені ст. 186 КАС України. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана протягом п'яти днів з дня її отримання, а апеляційна скарга - протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мазур А.С.