ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
08.07.2009 р. № 2а-5239/09/2670
За позовом : Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва
до : Товариства з обмеженою відповідальністю «Базіс2008»
про зобов'язання вчинити дії
Судді Смолій І.В.
Секретар Бузінова І.Ю.
Представники :
Від позивача : Горбунко І.М. -пк (дов. Від 08.01.09р. №3)
Від відповідача: Москаленко В.М. -директор
встановив:
Позивач звернувся в адміністративний суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Базіс2008»про зобов'язання вчинити дії, а саме надати копії необхідних документів з питань правильності обчислення та повноти перерахування коштів до бюджету.
В попередньому судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про можливість розгляду та вирішення цієї справи в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача вважає, що дану справу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства. Представник відповідача ці твердження заперечує.
В судовому засіданні судом було встановлено, що позивачем оскаржуються дії товариства з обмеженою відповідальністю щодо ненадання документів на вимогу податкових органів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно правовий спір, в якому хоча б однією із сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст.. 17 КАС України. Зокрема, згідно з п.4 ч.1 цієї статті компетенція адміністративних судів поширюється на пори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Вказані положення КАС України кореспондуються із п.5 ч.4 ст. 50 цього ж Кодексу про те, що відповідачами в адміністративній справі можуть бути: громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, лише з адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Статус Державної податкової служби України, її функції та правові основи діяльності визначено Законом № 509-ХІІ . Проте, ні вказаним Законом, ні іншими законами України не встановлено право органів державної податкової служби на пред'явлення адміністративних позовів до громадян України які не є суб'єктами владних повноважень про зобов'язання вчиняти певні дії, зокрема надати копії документів.
Отже, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 статті 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частина перша ст.121 КАС України передбачає закриття провадження у справі за наслідками підготовчого провадження.
На підставі вище наведеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Закрити провадження у адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Базіс2008»про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалу про закриття провадження у справі надіслати (вручити) сторонам (їх представникам).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Смолій І.В.