ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
11.08.2009 р. № 12/447
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого -судді Цвіркуна Ю.І.,
при секретарі Рудик Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом заступника прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради, Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації до суб'єкта підприємницької діяльності -ОСОБА_1, третя особа -Управління з контролю за виробництвом та охороною земель у місті Києві та Київській області, про відшкодування шкоди,
Заступник прокурора Деснянського району міста Києва звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради, Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності -ОСОБА_1, третя особа -Управління з контролю за виробництвом та охороною земель у місті Києві та Київській області, про відшкодування шкоди на користь Київської міської ради в розмірі 169 092 грн. 00 коп., завданої внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки СПД ОСОБА_1
До суду від представника Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації надійшло клопотання про закриття провадження у справі, оскільки даний спір має господарсько-правовий характер.
Судом поставлено на обговорення клопотання представника Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації.
Представник заступника прокурора Деснянського району міста Києва підтримав заявлене клопотання.
Інші учасники процесу в судове засідання не з'явились, про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.
Суд, оглянувши матеріали справи, встановив наступне.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (ч.1 ст.2 КАС України).
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір , у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Крім того, відповідно до ч.2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
З огляду на обставини справи та вищеназвані норми закону, суд дійшов висновку, що даний спір не є справою адміністративної юрисдикції, виходячи з наступного.
Враховуючи позовні вимоги, предметом спору у даному випадку є відшкодування завданої шкоди суб'єктом підприємницької діяльності.
Таким чином, спір між сторонами виник з приводу приватноправових відносин. Тому даний спір не є спором адміністративної юрисдикції.
Беручи до уваги норми чинного законодавства України, усі справи у спорах про відшкодування шкоди, а також про право, що виникають з відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, не належать до адміністративної юрисдикції.
Таким чином, із зазначеного вище випливає, що справи за участю фізичних і юридичних осіб та суб'єктів владних повноважень, у яких спір має приватно-правовий характер, повинні розглядатися судами на загальних підставах, а саме в порядку цивільного чи господарського судочинства.
З огляду на суб'єктний склад сторін, справа за таким позовом повинна розглядатися і вирішуватися в порядку іншого судочинства, зокрема, господарського, але не адміністративного.
У пункті 1 частини 1 статті 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Провадження у адміністративній справі № 12/447 за позовом заступника прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради, Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації до суб'єкта підприємницької діяльності -ОСОБА_1, третя особа -Управління з контролю за виробництвом та охороною земель у місті Києві та Київській області, про відшкодування шкоди - закрити .
Роз'яснити позивачу про його право звернутись до суду в порядку господарського судочинства.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Цвіркун Ю.І.