Постанова від 23.07.2009 по справі 2а-5678/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № 24/2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

23.07.2009 р. 10:34 № 2а-5678/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Власенкової О.О., секретаря судового засідання Богдан В.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва

до товариства з обмеженою відповідальністю «Інлан»

третя особа Дарницька районна у місті Києві державна адміністрація

про припинення юридичної особи (скасування державної реєстрації)

Представники:

від Позивача: Кириленко Максим Євгенович - (дов. від 08 січня 2009 року № 7)

від Відповідача: не прибув

третьої особи: не прибув

Обставини справи:

Позивач звернувся з позовом до суду про припинення юридичної особи (скасування державної реєстрації) приватного підприємства «Інлан»(ідентифікаційний код 33054058).

Позов обґрунтовано тим, що Відповідачем понад 1 рік не подавалась податкова звітність до органів державної податкової служби, що відповідно до статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" є підставою для припинення юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.

Відповідач та третя особа до суду не прибули, письмові заперечення проти адміністративного позову не подали.

Ухвалою суду від 05 червня 2009 року відкрито провадження у справі та призначено її до судового розгляду 24 червня 2009 року.

Ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик до суду направлялись Відповідачу за наявною у матеріалах справи адресою.

В судове засідання 24 червня 2009 року представник Відповідача не прибув; за адресою, що вказана у свідоцтві про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи - м.Київ, вул. Вишняківська, б. 13-А. Відповідач не знаходиться, про що свідчить акт № 142 від 10 лютого 2009 року про «Обстеження місцезнаходження підприємства за юридичною адресою», складений державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва, яким встановлено, що за юридичною адресою: м.Київ, вул. Вишняківська, 13-А підприємство не знаходиться.

Зазначена адреса відповідає адресі, за якою зареєстровано Відповідача, що підтверджується матеріалами справи.

Тому, кореспонденція, направлена на адресу Відповідача, до суду повернулась.

В судове засідання 23 липня 2009 року представник Відповідача повторно не прибув.

Через канцелярію до Окружного адміністративного суду міста Києва 21 липня 2009 року надійшов лист Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації - третьої особи у справі, в якому просить про розгляд справи без її представника.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 23 липня 2009 року о 10 год. 34 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією як юридична особа 08 липня 2004 року за № 1 065 102 0000 000002, за адресою: м.Київ, вул. Вишняківська, б. 13-А.

Відповідно до Довідки позивача (в матеріалах справи) відповідач з 20 жовтня 2006 року не подає до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством.

Виходячи з п.2 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п.15 ст.58 ГК України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Ст.239 ГК України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

Згідно ст.247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Відповідно до вимог ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій; документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до п.6 ст.38 "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням.

За таких обставин судом встановлено, що відповідач протягом понад один рік не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до законодавства.

Згідно п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Право органу державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачене п.17 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, ст.ст.160-163, 186 КАС України, ст.ст.58, 238, 239, 247 Господарського кодексу України, ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", п.2 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", п.17 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Припинити юридичну особу -товариство з обмеженою відповідальністю «Інлан»(ідентифікаційний код 33054058).

3. Зобов'язати державного реєстратора Дарницької районної у м.Києві державної адміністрації не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю (ідентифікаційний код 33054058) внести до Єдиного державного реєстру запис щодо цього судового рішення та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу, щодо якої було прийнято судове рішення, про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису. Вказати як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи.

4. Постанову надіслати сторонам у справі, державному реєстратору для здійснення заходів по ліквідації юридичної особи у встановленому законом порядку.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя О.О. Власенкова

Повний текст постанови складено 27 липня 2009 року.