Справа № 348/2248/16-а
27 січня 2017 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого-судді: Міськевич О.Я.
секретаря: Госедло Л.І.
з участю позивача: ОСОБА_1
представника позивача-адвоката: Куцого О.С.
представника відповідача: Жукової О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій щодо відмови в перерахунку пенсії,-
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій щодо відмови в перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що вона, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером і перебуває на обліку в Надвірнянському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області, де отримує пенсію за віком як державний службовець відповідно до Закону України про Державну службу».
Її стаж державної служби станом на 30.04.2014 року становив 29 років 2 місяці і 1 день. Ввесь її стаж державної служби підтверджується відповідними записами у трудовій книжці з посиланням на дату та номер наказів про прийняття та звільнення.
Управління Пенсійного Фонду України в Надвірнянському районі при призначенні їй пенсії незважаючи на вимоги ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», безпідставно не включило до розрахунку заробітку, з якого визначається пенсія, суми виплат компенсації за невикористані відпустки, з яких були сплачені страхові внески.
У зв'язку з цим вона звернулась до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою, у якій просила врахувати суми виплат компенсації за невикористані відпустки, які вказані в довідці Гаврилівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. № 1717, та провести перерахунок пенсії з 30.04.2014 року.
Однак 17.11.2016 року листом № 324/Г-15 вона отримала відповідь від Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, якою їй відмовлено врахувати суми виплат компенсації за невикористані відпустки в суму заробітної плати для обчислення пенсії в зв'язку з тим, що суми виплат компенсації за невикористані відпустки не включаються до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії відповідно ст. 37 ЗУ «Про державну службу». Відмову вважає неправомірною.
Крім того у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01.12.2015 р., вона звернулась до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області із заявою про проведення перерахунку пенсії, як непрацюючому державному службовцю. Для підтвердження змін у заробітній платі нею було подано довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану Гаврилівською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. № 1716.
На заяву відповідач своїм листом № 324/Г-15 від 17.11.2016 р. відмовив їй в проведенні перерахунку пенсії як державному службовцю згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» з посиланням на те, що до Закону України «Про державну службу» були внесені відповідні зміни.
Вважає такі дії Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області протиправними.
В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав, зазначених в позові, просить суд постановити рішення, яким визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області щодо відмови у здійснення перерахунку їй пенсії з включенням до розрахунку пенсії сум виплат компенсації за невикористані відпустки, з яких утримували і перераховували внески в Пенсійний фонд України; зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області здійснити з 17 травня 2016 року перерахунок їй пенсії відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» та ст. 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з включенням до розрахунку пенсії сум виплат компенсації за невикористані відпустки в розмірі 80 відсотків, зазначених у довідці Гаврилівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1717, та виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин; визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області щодо відмови в проведенні перерахунку їй пенсії з 01 листопада 2016 року, в зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям; зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області здійснити з 01 листопада 2016 року перерахунок їй пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) в розмірі 80 відсотків від заробітної плати, включивши до сум заробітної плати суми, зазначені у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виданій Гаврилівською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1716, та виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, подала заперечення та пояснила, що згідно п. 4 Постанови КМУкраїни від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», перерахунок пенсії пенсіонерам проводиться у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМУ.Підвищення до заробітної плати працюючим державним службовцям відбулося відповідно до постанов КМУкраїни від 06.02.2008 року № 34.
Крім того, відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213, у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеним законом не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Отже, проведення перерахунку пенсії з 01.12.2015 р. згідно представленої довідки, виданої Гаврилівською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1716, чинним законодавством не передбачено.
А також свої заперечення обгрунтовує тим, що згідно ст. 33 Закону України «Про державну службу» до складових заробітної плати державного службовця такі виплати як компенсація за невикористані відпустки не віднесено, а тому відсутні підстави для врахування їх при здійсненні розрахунку пенсії відподно ст. 37 «Про державну службу».
Просить в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, крім того застосувати положення ст. 100 КАС України.
Суд, вислухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази, представлені сторонами на виконання вимог ст. 71 КАС України і які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з'ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 2 КАС України завдання адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером і перебуває на обліку в Надвірнянському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області, де отримує пенсію за віком, як державний службовець відповідно до Закону України про Державну службу». ЇЇ стаж державної служби станом на 30.04.2014 року становив 29 років 2 місяці і 1 день.
Ці обставини сторонами не оспорюється, тому наведені обставини з урахуванням положення ч. 3 ст. 72 КАС України не потребує доказування в судовому засіданні.
Щодо позовних вимог здійснити з 30.04.2014 року перерахунок пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», включивши до сум заробітної плати, з якої призначена пенсія, суми компенсації за невикористані відпустки, суд виходить з наступного.
Згідно з ст. 33 Закону України «Про державну службу» оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обовязків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю. Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обовязкове державне пенсійне страхування.
У ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що компенсація за невикористані відпустки входила до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до ч. 1 ст. 66 цього Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обовязкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обовязкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин стаття 41 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та стаття 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Позивач звернулась до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою, у якій просила врахувати суми виплат компенсації за невикористані відпустки, які вказані в довідці № 1717 від 09.01.2016 року, яка видана Гаврилівською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області, та провести перерахунок пенсії з 30.04.2014 року (а.с. 14).
Проте в перерахунку листом від 17.11.2016 року за № 324/Г-15 їй було відмовлено та відповідачем при розрахунку пенсії не включено до складу її заробітної плати суми компенсацій за невикористані відпустки, внаслідок чого пенсія виплачується в меншому розмірі, ніж повинна бути (а.с. 15).
З довідки про Гаврилівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1717, вбачається, що позивачу у квітні 2014 року нараховано компенсацію за невикористані відпустки. При цьому зазначено, що сума, з якої нараховані та сплачені внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування становить 20706,00 грн. (а.с.12).
Відповідно до правової позиції висловленої Верховним Судом України у постанові від 3 червня 2014 року у справа № 21-134а14р. отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналогічна правова позиція вже була висловлена Верховним Судом України у постановах від 20 лютого 2012 року, 14, 28 травня та 6 листопада 2013 року (№№ 21-430а11, 21-97а13, 21-125а13, 21-350а13р.
Частиною 1 статті 244-2 КАС України визначено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних відносинах, є обов'язковими для всіх судів України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця з врахуванням сум компенсації за невикористані відпустки, слід задовольнити. Враховуючи положенння ст. 99-100 КАС України перерахунок слід здійснити з 17.05.2016 р.
Щодо позовних вимог про перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати плати державним службовцям з 01.12.2016 р. суд виходить з наступного:
Позивач ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01.12.2015 р., звернулась до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області із заявою про проведення перерахунку пенсії як непрацюючому державному службовцю. Для підтвердження змін у заробітній платі нею було подано довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану Гарилівською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1716 (а.с. 13).
На заяву відповідач своїм листом № 324/Г-15 від 17.11.2016 р. відмовив позивачу в проведенні перерахунку пенсії як державному службовцю згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» з посиланням на те, що до Закону України «Про державну службу» були внесені відповідні зміни (а.с. 15).
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ (в редакції чинній на час призначення пенсії позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 90 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.
Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.
З 01.10.2011 року вступив у силу Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року N 3668-VІ, яким внесено зміни до Закону № 3723-XII, зокрема до статті 37, відповідно до яких пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року № 1166-VІІ, внесено зміни до ст. 37 Закону № 3723-XII і відповідно до цих змін пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70% від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, положення ч. 3 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ щодо призначення державним службовцям пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 % посадового окладу, втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-VI, а з моменту вступу в законну силу Закону № 1166-VІІ втратили чинність положення ст. 37 Закону № 3723-XII, щодо призначення пенсії державним службовцям в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески.
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсії державним службовцям регулює ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ, положення якої щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Законів № 3668-VІ та № 1166-VІІ не зазнали змін.
Згідно ст. 37-1 «Про державну службу» № 3723-ХII, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Таким, чином, у позивача є право на перерахунок пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ, з застосовуванням норми, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто ст. 37 Закону №3723-ХІІ в редакції до внесення змін Законами № 3668-VІ та № 1166-VІІ.
Для підтвердження підвищення розміру заробітної плати з 01.12.2015 р. ОСОБА_1 було подано до відповідача довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану Гарилівською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1716 (а.с. 13).
З огляду на наведене суд вважає, що відповідача - Надвірнянськое об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області необхідно зобов'язати зробити ОСОБА_1 перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям починаючи з 01.05.2016 року, враховуючи положенння ст. 99-100 КАС України.
У відповідності до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
У справі «Великода В. Н. проти України» від 03.06.2014 року Європейський суд з прав людини визначив, що зменшення пенсії заявниці очевидно було обумовлено міркуваннями економічної політики та фінансових труднощів, з якими зіткнулася держава. За відсутності будь-яких доказів щодо протилежного та визнаючи, що держава-відповідач має широке поле свободи розсуду щодо досягнення балансу між правами, що є предметом спору, та економічною політикою, Суд не вважає, що таке зменшення було непропорційним переслідуваній легітимній меті або що воно поклало надмірний тягар на заявницю. Суд також не може дійти висновку, що передавши Кабінету Міністрів України право на встановлення розміру соціальних пільг, Парламент України діяв у порушення якихось положень Конвенції.
Вказана справа стосувалася механізму виплати пенсії та її розміру, однак, в ній не йдеться про повне позбавлення особи права, яке вона вже набула одного разу.
Натомість, право на перерахунок пенсії позивач набув у 2010 році і, на думку суду, з огляду на принцип верховенства права, яким має керуватися суд при ухваленні судового рішення, це право є непорушним.
За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» (Sukhanov and Ilchenko v. Ukraine) від 26.09.2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Так якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.
Тобто, бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу.
За таких обставин суд приходить до висновку щодо наявності у позивача права на перерахунок пенсії.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 64-66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788- XІІ від 05.11.1991 р., ст.ст. 33, 35, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723- XІІ від 16.12.1993 р., ст. 2 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26.06.1997 р., ст. 2 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995р., ч. 2 ст. 46 п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.п. 7, 17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженої постановою Правління Пенсійного Фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 99, 100, 158-163, 167, 186, 187, 254 КАС України суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій щодо відмови в перерахунку пенсії - задовольнити частково.
Визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з включенням до розрахунку пенсії сум виплат компенсації за невикористані відпустки, з яких утримували і перераховували внески в Пенсійний фонд України.
Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити з 17 травня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» та ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з включенням до розрахунку пенсії сум виплат компенсації за невикористані відпустки в розмірі 80 відсотків, зазначених у довідці Гаврилівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1717, та виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин.
Визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 листопада 2016 року, в зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям.
Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити з 01 листопада 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) в розмірі 80 відсотків від заробітної плати, включивши до сум заробітної плати суми, зазначені у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виданій Гаврилівською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області від 09.11.2016 р. за № 1716, та виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному ст. 186 КАС України через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Міськевич О.Я.
Повний текст постанови виготовлено 01.02.2017 р.