ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про повернення позовної заяви
"30" січня 2017 р. Справа № 809/195/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,-
26.01.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якому просить суд: визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо не надіслання інформації про зміну у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області; зобов'язати відповідача надіслати інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.
Суд, давши оцінку змісту адміністративного позову, вивчивши долучені до нього письмові документи і матеріали на предмет наявності підстав для відкриття провадження у адміністративній справі окружним адміністративним судом, зробив висновок про повернення позовної заяви, з огляду на таке.
Відповідно до частин 1, 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Стаття 17 КАС України визначає юрисдикцію адміністртивних судів щодо вирішення адміністративних справ, тобто визначає коло справ, які належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Суд погоджується з доводами предстаника позивача, наведеними в позовній заяві, що даний спір на підставі статті 17 КАС України підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
В той же час, стаття 18 КАС України визначає правила предметної підсудності адміністративних справ, тобто встановлює правила для визначення компетентного суду, який має розглядати конкретну справу.
Так, відповідно до частини 2 статті 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
В свою чергу, згідно з нормою пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Зважаючи на зміст позовної заяви, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо не надіслання інформації про зміну у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та зобов'язати відповідача надіслати інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. Тобто, позовні вимоги стосуються перерахунку пенсії позивачу, що регламентовано Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 (з відповідними змінами).
Таким чином, даний позов стосується спору між фізичною особою та суб'єктом владних повноважень з приводу перерахунку пенсійних виплат, а тому відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України даний адміністративний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, з врахуванням правил територіальної підсудності згідно статті 19 КАС України.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що в даному випадку не буде порушено юрисдикцію адміністративних судів, предбачену статтею 17 КАС України, оскільки дана адміністративна справа підлягає розгляду місцевим загальним судом за правилами адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку повернути позовну заяву позивачеві відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України, оскільки дана справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.