Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогр'я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444
Справа №: 669/1244/16-п Провадження № 3/669/4/17
26 січня 2017 року смт.Білогір'я
Суддя Білогірського районного суду Бараболя Н.С., розглянувши матеріали, які надійшли із Білогірського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 429585 від 05 листопада 2016 року, згідно якого 29 вересня 2016 року по вул.Миру,3 в смт.Білогір»я Хмельницької області громадянин ОСОБА_1 вчинив злісну непокору працівнику поліції працівникам поліції, що виражалося у обзиванні нецензурними словами працівників поліції і на неодноразові прохання припинити протиправну поведінку не реагував, а також відмовився представитися.
Вивчивши протокол та додані до нього матеріали приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адмінправопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адмінправопорушення.
Так, згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час, суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Вказані норми закону начальником СП ПП Білогірського ВП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області капітаном поліції ОСОБА_2 дотримані лише частково, а тому протокол про адміністративне правопорушення та матеріали, додані до нього містять ряд недоліків.
Диспозицією ст.185 КУпАП України передбачено адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Пленум Верховного Суду України у другому абзаці п.7 постанови №8 від 26 червня 1992 року (з послідуючими змінами) “Про застосування судами законодавства, що передбачає відповідальність за посягання на життя, здоров'я, гідність та власність суддів і працівників правоохоронних органів”, роз'яснив, що злісною непокорою є відмова від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків, члена громадських формувань з охорони громадського порядку чи військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку, або відмова, виражена у зухвалій формі, що свідчить про явну зневагу до осіб, які охороняють громадський порядок. Адміністративна відповідальність за названою статтею настає при відсутності застосування фізичної сили з боку винної особи.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано час вчинення правопорушення, не вказано в чому полягала саме адміністративно-карна злісна непокора з боку ОСОБА_1 Також в протоколі про адміністративне правопрушення не вказано потерпілих, а саме працівників поліції та, зокрема в протоколі про адміністративне правопорушення в розділі «Потерпілий (і)» вказано «відсутні».
Крім того, в матеріалах справи відсутні дані щодо засобів зв»язку з особою правопорушника, на виклики суду за місцем проживання, а саме АДРЕСА_1 ОСОБА_1 не з»являється. Вказане позбавляє суд можливості своєчасного та правильного розгляду справи та виконання постанови.
Усі недоліки, наведені вище, позбавляють суд можливості повно, всебічно та об»єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та винести законну та обґрунтовану постанову.
За таких обставин, враховуючи, що вказані докази мають суттєве значення для належного розгляду справи, протокол підлягає поверненню органу, працівник якого його склав для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 251, 252, 256, 278 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.185 КУпАП повернути Білогірському ВП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення та усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Суддя підпис ОСОБА_3
З оригіналом згідно.
Суддя Білогірського районного суду Н.С. Бараболя