79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
30 січня 2017 року
№813/377/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним
позовом
Публічного акціонерного товариства «Львівський жиркомбінат»
до
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові
про
визнання незаконною і скасування постанови
Львівським окружним адміністративним судом отримано адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Львівський жиркомбінат» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання незаконною та скасування постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові №0006-вих-214/9 від 13.01.2017 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на ПАТ «Львівський жиркомбінат» у розмірі 144000,00 грн.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що відповідачем у справі зазначено Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, яка згідно ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», належить до системи органів місцевого самоврядування.
При постановлені ухвали, суд виходить з наступного:
Згідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч. 1 ст. 17 цього ж Кодексу, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно ч. 1 ст. 18 цього ж Кодексу, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно до ч. 1 ст. 19 КАС України, адміністративній справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, Львівський окружний адміністративний суд прийшов до висновку повернути позовну заяву позивачу, оскільки з вказаним позовом слід звертатися до місцевого загального суду як адміністративного суду, а відтак вказана справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. 3, 17, 18, 108, 165 КАС України, суддя
1. Позовну заяву за адміністративним позовом:
Публічного акціонерного товариства «Львівський жиркомбінат»
до
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові
про
визнання незаконною і скасування постанови
повернути позивачу.
2. Судовий збір сплачений Публічним акціонерним товариством «Львівський жиркомбінат» (ЄДРПОУ 00333598, м. Львів, вул. Городоцька, 132) згідно квитанцій № 10 від 27.01.2017 року в сумі 2160,00 грн. повернути позивачу.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Гавдик З.В.