Справа № 489/305/17
кримінальне провадження
№1-кс/489/162/17
26 січня 2017 р. м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 за участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання останнього про арешт тимчасово вилученого майна, -
СВ Вітовського ВП ГУНП в Миколаївській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017150230000069 від 20.01.2017 р. за фактом незаконного заволодіння невстановленими особами в період часу з 13.01.2017 р. по 14.01.2017 р., шляхом обману, насінням соняшника загальною масою 47020 кг, належного ТОВ "РІТЕЙЛ ТРЕЙД" з ПРАТ "Засільське ХПП", яке знаходиться за адресою: Миколаївська область Вітовський район, с. Засілля, вул. Заводська, 22.
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно. В клопотанні зазначає, що в ході проведення обшуку на території підсобного господарства за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_3 було виявлено та вилучено насіння соняшника, яке знаходилось у насипному стані, розмірами приблизно довжиною 22 м, шириною 7 м, висотою від 1,5 до 1,7 м. на території складського приміщення вищевказаного господарства внаслідок його доставки за товарно-транспортними накладними № 003032 та 003031 в загальній кількості 47020 кг, яке в подальшому залишено на відповідальне зберігання ОСОБА_3
21.01.2017 р. виявлене та вилучене насіння соняшника було визнано речовим доказом по справі.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно вимог п.1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, в тому числі, збереження речових доказів. У цьому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Підтримуючи вищезазначене клопотання, слідчий зазначив, що у зв'язку з тим, що невідомі особи перешкоджали проведенню санкціонованого судом обшуку, а на даний час насіння соняшника, яке є речовим доказом у кримінальному проваджені, перебуває у фактичному володінні та зберіганні у особи, яка своїми діями перешкоджала проведенню обшуку, тому існує реальна небезпека приховування, зникнення, втрати, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження цього речового доказу.
З огляду на вищезазначені обставини, надані до клопотання докази, досліджені в їх сукупності, а також на те, що слідчим під час розгляду клопотання доведено необхідність накладення арешту на зазначене в клопотанні майно, оскільки в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що вищезазначене майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, слідчий суддя з метою забезпечення збереження речових доказів, розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, вважає наявними підстави для накладення арешту на вищезазначене майно.
Вирішення питання щодо передачі арештованого майна ТОВ "Рітейл Трейд" не відноситься до компетенції слідчого судді.
Керуючись ст.ст. 170, 172, 173 Кримінального процесуального кодексу України,
Клопотання слідчого про арешт майна задовольнити частково.
Накласти арешт на насіння соняшника вагою не менше 47020 кг (згідно товаротранспортних накладних №003032 та №003031), яке знаходиться у насипному стані розмірами приблизно: довжина 22 м, ширина 7 м висота від 1,5 м до 1,7 м. на території складського приміщення, належного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 та у його відповідальному зберіганні, з тимчасовим позбавленням можливості відчужувати, користуватись та розпоряджатися ним (насінням соняшника) до скасування арешту майна у встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України порядку.
В решті відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим та може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя