Ухвала від 10.11.2010 по справі 2а-5414/10/2570

Справа № 2а-5414/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ОКРЕМА УХВАЛА

10 листопада 2010 р. Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Кашпур О.В.

при секретарі - Косолаповій М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Щорського районного військового комісаріату, ОСОБА_2 - тимчасово виконуючого обов'язки військового комісара Щорського районного військового комісаріату про визнання дій та бездіяльності протипрваними, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до Щорського районного військового комісаріату, ОСОБА_2 - тимчасово виконуючого обов'язки військового комісара Щорського районного військового комісаріату і просить визнати протиправними дії Щорського районного військового комісаріату у зв'язку з невиконанням вимог Конституції України, Законів України «Про інформацію» та «Про звернення громадян» щодо надання інформації стосовно розшуку архівних документів про його перебування на лікуванні у військових (цивільних) лікувальних закладах з приводу травмування 1996 року, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби відповідно до його звернень від 12.08.2010 року, 11.10.2010 року, 14.10.2010 року та 23.07.2010 року також просить визнати протиправною бездіяльність Щорського районного військового комісаріату в зв'язку з невиконанням вимог чинного законодавства України щодо повідомлених позивачем порушень, допущених посадовими особами Щорського РВК при оформленні та розшуку архівних документів про його травмування 1996 року, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби відповідно до його звернень від 25.08.2010 року та 06.10.2010 року.

Відповідно до ч. 1,3 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» Органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Частиною 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» встановлено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Частиною 1 ст. 31 Закону України «Про інформацію» громадяни мають право доступу до інформації про них, заперечувати її правильність, повноту, доречність тощо.

Відповідно до ч. 3 ст. 32 Закону України «Про інформацію» під запитом щодо надання письмової або усної інформації у цьому Законі розуміється звернення з вимогою надати письмову або усну інформацію про діяльність органів законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадових осіб з окремих питань.

Термін вивчення запиту на предмет можливості його задоволення не повинен перевищувати десяти календарних днів (ч. 1 ст. 33 Закону України «Про інформацію»).

Як було встановлено в судовому засіданні, Щорським РВК та особисто тимчасово виконуючим обов'язки військового комісара Щорського районного військового комісаріату не було дотримано жодної з вищевказаних норм законодавства, а саме не було своєчасно надано відповідей на звернення громадянина ОСОБА_1 в порядок та строки, визначені законодавством. В таких діях відповідачів суд вбачає пряме порушення прав, свобод та інтересів позивача, а тому, з метою недопущення подібного в майбутньому, необхідно звернути увагу військового комісара Чернігівського обласного військового комісаріату на допущені порушення та з метою вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли таким порушенням розглянути питання щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, бездіяльність яких призвела до порушення норм чинного законодавства.

Керуючись ст. 166 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Постановити окрему ухвалу, якою звернути увагу військового комісара Чернігівського обласного військового комісаріату на вказані порушення з метою недопущення їх в подальшому.

2. Копію ухвали направити військовому комісару Чернігівського обласного військового комісаріату для реагування та вжиття заходів щодо недопущення порушення законності в майбутньому.

3. Про результати розгляду окремої ухвали інформувати Чернігівський окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця з дня її надходження.

4. Окрема ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

.

СУДДЯ підпис ОСОБА_3