Рішення від 26.01.2017 по справі 922/4638/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" січня 2017 р.Справа № 922/4638/16

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Присяжнюка О.О.

при секретарі судового засідання Косма К.І.

розглянувши справу

за позовом ТОВ "ЛТ-Ресурс", м.Харків 3 - тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державне підприємство "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" м.Харків

до Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків 3- тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерство енергетики та вугільної промисловості України м.Київ

про визнання договору укладеним

за участю представників:

позивача - ОСОБА_1 (дов. б/н від 04.01.17);

відповідача - ОСОБА_2 (дов.№03 від 04.01.17);

3-ї особи (Міненерговугілля) - не з'явився;

3-ї особи - (ДП "ДНДІОМШБ") - ОСОБА_3 (дов. б/н від 29.09.16)

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду Харківської області передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛТ-Ресурс", м. Харків до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків про визнання укладеним договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, а саме: нежитлових приміщень у будинку, загальною площею 5006,5 кв. м (основною площею 3206,2 кв. м., допоміжною площею 1800,3 кв.м., розміщені у 5-ти поверховому головному адміністративно-виробничому будинку, за адресою: 61045 м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18, з моменту набрання рішенням у справі за даним позовом законної сили, в редакції визначеної позивачем в прохальній частині позовної заяви .

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що ТОВ «ЛТ-РЕСУРС» 22.08.2016 звернулося до Регіонального відділення ФДМУ (РВФДМУ) по Харківській області із заявою про передачу в оренду індивідуально визначеного нерухомого державного майна: нежитлових приміщень у будинку, загальною площею 5005,1 кв. м. основною площею 3271,7 кв.м. допоміжною площею 1733,4 кв.м, розміщені у 5-ти поверховому головному адміністративно-виробничому будинку, який не є пам'яткою архітектури, за адресою: 61045 м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18, що перебуває на балансі Державного підприємства «Державний науково- дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва» (ДП «ДНДІОМШБ») з метою розміщення офісу, строком на 2 (два) роки 11 (одинадцять місяців).

Разом із заявою був наданий пакет необхідних установчих та реєстраційних документів, передбачений Наказом Фонду державного майна України №201 від 15.02.2013, а також проект договору оренди на вищезазначені приміщення.

Згідно з довідкою, виданою ДП «ДНДІОМШБ» 22.08.2016 №02-84, зазначене підприємство погодило передачу в оренду зазначені вище нежитлові приміщення, а також вказало, що запропоноване до передачі в оренду майно є вільним.

РВФДМУ по Харківській області листом від 25.08.2016 №43-4628 в порядку, передбаченому ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», надіслало до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля) як до органу, уповноваженому управляти майном ДП «ДНДІОМШБ», копії матеріалів щодо передачі в оренду цього нерухомого майна, однак Міненерговугілля своїм листом від 21.11.2016 №04/12- 12146 відмовило у передачі в оренду майна зазначеного інституту, з тих підстав, що Наказом Міненерговугілля від 30.09.2016 року №621 прийнято рішення про реорганізацію ДП «ДНДІОМШБ» шляхом приєднання до ДП «Проектування будівництва підприємств вугільної промисловості «Південдіпрошахт», а також тим, що ухвалою господарського суду Харківської області від 13.10.2016 порушено справу про банкрутство ДП «ДНДІОМШБ».

Як вказує позивач у позовній заяві, листом №43-6543 від 29.11.2016 РВФДМУ по Харківській області відмовило ТОВ «ЛТ-Ресурс» в укладанні договору оренди та повернуло потенційному орендарю пакет документів із посиланням на те, що в листі Міненерговугілля від 24.11.2016 №04/12-12304 міститься заборона на передачу в оренду державного нерухомого майна, яке знаходиться на балансі ДП «ДНДІОМШБ».

Оскільки, Міненерговугілля відмовив у наданні дозволу на підписання проекту договору, а Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків погодився із вказаною відмовою, тому позивач звернувся в суд з вимогою про визнання укладеним договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, а саме: нежитлових приміщень у будинку, загальною площею 5006,5 кв. м (основною площею 3206,2 кв. м., допоміжною площею 1800,3 кв.м), :розміщені у 5-ти поверховому головному адміністративно-виробничому будинку, за адресою: 61045 м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18, з моменту набрання рішенням у справі за даним позовом законної сили, в редакції визначеної позивачем в прохальній частині позовної заяви .

Ухвалою господарського суду від 26.12.2016 року порушено провадження у справі №922/4638/16, залучено до участі у справі:

- Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача (код 37471933),

- Державне підприємство "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача (40336737). Розгляд справи призначено на 17.01.2017 року.

17.01.2017 року до загального відділу діловодства господарського суду Державне підприємство "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" м. Харків (третя особа) подала додаткові пояснення на користь позивача щодо предмету спору, в яких підтримала заявлені позовні вимоги позивача у повному обсязі.

17.01.2017 року електронною поштою (вх.№129) та факсимільним зв'язком (вх.№14334) Міністерство енергетики та вугільної промисловості України м. Київ (третя особа) подала письмові пояснення по суті заявлених позивачем позовних вимог, в яких просило суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю, посилаючись на правомірність відмови РВФДМУ по Харківській області ТОВ «ЛТ-Ресурс» в укладанні договору оренди, крім того просив суд розглянути справу без участі представника третьої особи.

Ухвалою господарського суду від 17.01.2017 Державне підприємство "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" було виключено зі складу третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача та залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача. Розгляд справи було відкладено на 26.01.2017 року.

20.01.2017 року від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України надійшли письмові пояснення по суті заявлених позивачем позовних вимог (вх. №1766), в яких третя особа просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю. Ці пояснення є аналогічними раніше поданим Міністерством енергетики та вугільної промисловості України поясненням, які надійшли до господарського суду Харківської області 17.01.2017 року (вх.№129 та вх.№14334).

В судовому засіданні 26.1.2017 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов. Представник відповідача - РВФДМУ по Харківській області надав відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позову.

Представники третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в судове засідання 26.02.2017 року не з'явилися, справу просили розглядати без участі уповноваженого представника Міністерства відповідно до наданих письмових пояснень.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні позивача - Державне підприємство "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" підтримало заявлені ТОВ «ЛТ-Ресурс» позовні вимоги в повному обсязі.

З метою ознайомлення представників позивача та третьої особи із наданими поясненнями та відзивом на позовну заяву, судом була оголошена перерва в судовому засіданні 26.01.2017 року до 16:00.

26.01.2017 року під час перерви у судовому засіданні до загального відділу діловодства господарського суду ТОВ «ЛТ-Ресурс» було подано письмові пояснення на заперечення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та відзив РВФДМУ по Харківській області, в яких позивач просив задовольнити позовні вимоги повністю.

Враховуючи те, що норми ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, щодо обов'язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, що необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а п. 4 ч. З ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих ним повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, та вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній та додатково поданими на вимогу суду матеріалами та документами.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, заслухавши представників сторін та третіх осіб, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Майново-господарські зобов'язання між суб'єктами господарювання виникають на підставі договорів (ст. 179 ГК України). Господарсько-торгівельна діяльність опосередковується, зокрема, господарсько-правовими договорами оренди (ч. 4 ст. 263 ГК України). Особливості оренди державного та комунального майна визначаються ст. ст. 287-289 ГК України, Законом України «Про оренду державного та комунального майна».

Як вбачається з матеріалів справи, 22.08.2016 ТОВ «ЛТ-Ресурс звернулося до РВФДМУ по Харківській області із заявою про передачу в оренду індивідуально визначеного нерухомого державного майна: нежитлових приміщень у будинку, загальною площею 5005,1 кв. м (основною площею 3271,7 кв. м., допоміжною площею 1733,4 кв.м), розміщені у 5-ти поверховому головному адміністративно-виробничому будинку, який не є пам'яткою архітектури, за адресою: 61045 м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18, що перебуває на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва» з метою розміщення офісу, строком на 2 роки 11 місяців.

Відповідачем не заперечується відповідність пакету установчих та реєстраційних документів, поданих ТОВ «ЛТ-Ресурс» до РВФДМУ по Харківській області, вимогам Наказу Фонду державного майна України №201 від 15.02.2013, а також відповідність поданого позивачем проекту договору оренди на вищезазначені приміщення вимогам Наказу Фонду державного майна України №1774 від 23.08.2000 р.

Матеріалами справи встановлено, що згідно з довідкою №02-84, виданої 22.08.2016 Державним підприємством "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва", останнє погодило передачу в оренду вільне майно - нежитлові приміщення у будинку загальною площею 5005,1 кв. м.

На підставі заяви потенційного орендаря та керуючись ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» РВФДМУ по Харківській області звернулося 25.08.2016 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України як до органу, уповноваженому управляти майном Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" з листом №43-4628 щодо погодження передачі в оренду державного майна.

Листом від 07.09.2016 року за №04/12-9426 за підписом заступника Міністра - ОСОБА_4, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у зв'язку з розглядом питання про реорганізацію Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" відмовило у передачі в оренду вищезазначеного нерухомого майна.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог суд виходить з наступного.

Згідно п. 1 Положення про Постійну комісію щодо розпорядження державним майном, що належить до сфери управління Міненерговугілля, та майном господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави (далі - Постійна комісія), затвердженого Наказом Міненерговугілля №450 від 17.06.2014 в редакції від 29.08.2016, останнє розроблене з метою об'єктивного, неупередженого та прозорого здійснення Міненерговугілля функцій з управління об'єктами державної власності, які перебувають в сфері управління Міненерговугілля, в тому числі й щодо передачі в оренду нерухомого майна площею понад 50 кв.м за окремим проектом договору оренди, пролонгації діючих договорів оренди площею понад 50 кв.м, здійснення невід'ємних поліпшень орендованого майна, зміни складу орендованого майна.

Також, абз. 3 п. 7 вищезазначеного Положення про Постійну комісію передбачено, що погодження передачі в оренду нерухомого майна оформлюється відповідним листом за поданням Департаменту корпоративних та майнових відносин за підписом голови Постійної комісії, а у разі його відсутності - заступника голови Постійної комісії.

Зі змісту Наказу Міненерговугілля №450 від 17.06.2014 в редакції від 29.08.2016 вбачається, що Головою Постійної комісії є перший заступник Міністра або заступник Міністра відповідно до розподілу повноважень за напрямком діяльності.

З письмових пояснень, наданих представником Міністерства енергетики та вугільної промисловості України вбачається, що лист від 07.09.2016 року за №04/12-9426 про відмову у передачі в оренду нерухомого майна Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" був підписаний заступником Міністра - ОСОБА_4 не як Головою Постійної комісії щодо розпорядження державним майном, що належить до сфери управління Міненерговугілля, та майном господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави, а як заступником Міністра згідно з розподілом повноважень за напрямком діяльності на підставі Наказу Міненерговугілля №518 від 12.08.2016 року.

Таким чином, вказаний вище лист від 07.09.2016 року за №04/12-9426 складений органом, уповноваженим управляти майном Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" з порушенням вимог Наказу Міненерговугілля №450 від 17.06.2014 в редакції від 29.08.2016, яким затверджене Положення про Постійну комісію щодо розпорядження державним майном, що належить до сфери управління Міненерговугілля, та майном господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави.

Наявні процедурні порушення порядку погодження передачі в оренду нерухомого майна унеможливлюють використання листа Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.09.2016 року за №04/12-9426 як допустимого доказу, який свідчить про відмову органу уповноваженого управляти майном Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" у передачі в оренду нерухомого майна, що перебуває на банасі цього підприємства.

Також, обставини справи свідчать про те, що лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 07.09.2016 за №04/12-9426 був зареєстрований у РВФДМУ по Харківській області лише 07.10.2016 (вхідний номер 07/9522). При цьому, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України не надало суду належних та допустимих доказів того, що РВФДМУ по Харківській області одержало цього листа раніше цієї дати.

Згідно зі ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», орган, уповноважений управляти державним майном, розглядає подані йому матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після їх надходження надсилає орендодавцеві висновки про умови договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди.

На думку суду, зазначені вище обставини слід кваліфікувати відповідно до положень абз. 4 ч. 3 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», відповідно до яких, якщо орендодавець не одержав у встановлений термін висновків органу, уповноваженого управляти державним майном, дозволу, відмови чи пропозицій від органу, уповноваженого управляти відповідним майном, укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією, висновків органу Антимонопольного комітету України, укладення договору оренди вважається з цими органами погодженим.

Отже, суд, повно та всебічно та повно дослідивши обставини справи у вказаній вище частині, приходить до висновку про те, що договір оренди нерухомого майна, яке перебуває на балансі Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва", вважається погодженим Міністерством енергетики та вугільної промисловості України як органом, уповноваженим управляти цим майном.

В подальшому, у зв'язку з виготовленням нового технічного паспорту станом на 11.08.2016 року, ТОВ «ЛТ-Ресурс» 22.09.2016 року звернулося до РВФДМ по Харківській області із додатковою заявою №8 від, в якій просило врахувати при роботі над укладанням договору оренди вказані зміни та передати в оренду теж саме індивідуально визначене нерухоме державне майно, а саме: нежитлові приміщення у будинку, загальною площею 5006,5 кв. м., основною площею 3206,2 кв. м., допоміжною площею 1800,3 кв.м., розміщені у 5-ти поверховому головному адміністративно-виробничому будинку (Літера Ж-5, інвентарний №4097, реєстровий №40336737.1.ЛПАРТЕ009), за адресою: 61045 м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18, що обліковується на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва» з метою розміщення офісу строком на 2 роки 11 місяців.

У зв'язку з уточненням технічних параметрів об'єкта оренди, РВФДМУ по Харківській області додаткового до свого попереднього листа від 25.08.2016 року №43-4628, звернулося 04.10.2016 року до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України із листом від №43-5181 в якому просило погодити передачу в оренду державне нерухоме майно загальною площею 5006,50 кв.м адміністративно-виробничого будинку, що обліковується на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва», яке розташоване за адресою: 61045, м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у відповідь своїм листом від 21.11.2016 №04/12-12146 за підписом заступника Міністра - ОСОБА_4 відмовило у передачі в оренду майна зазначеного підприємства у зв'язку з тим, що Наказом Міністерство енергетики та вугільної промисловості України від 30.09.2016 року №621 прийнято рішення про реорганізацію ДП «ДНДІОМШБ» шляхом приєднання до ДП «Проектування будівництва підприємств вугільної промисловості «Південдіпрошахт», а також тим, що ухвалою господарського суду Харківської області від 13.10.2016 порушено справу про банкрутство Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва».

На думку суду, використання листа Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.11.2016 №04/12-12146 як допустимого доказу, який свідчить про відмову органу уповноваженого управляти майном Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" у передачі в оренду нерухомого майна цього підприємства також є неможливим через процедурні порушення порядку погодження передачі в оренду нерухомого майна, юридичну кваліфікацію яких суд наводив раніше.

Також, суд вважає безпідставними і мотиви, які Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наводить у своєму листі від 21.11.2016 №04/12-12146 відмовляючи у погодженні договору оренди нерухомого майна, яке перебуває на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва». При цьому, суд зважає на те, що згідно з Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 19.10.2016 дія Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 30.09.2016 року №621, яким було прийнято рішення про реорганізацію Державного підприємства "Державний науково - дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва" шляхом приєднання до ДП «Проектування будівництва підприємств вугільної промисловості «Південдіпрошахт», була зупинена до набрання постановою суду у справі №820/5340/16 законної сили.

Крім того, виходячи із встановлених раніше обставин справи, суд приходить до висновку про те, що умови договору оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва», вважаються погодженими Міністерством енергетики та вугільної промисловості України як органом, уповноваженим управляти майном цього підприємства, ще до дати порушення проти нього справи про банкрутство.

Судом встановлено, що РВФДМУ по Харківській області керуючись ч. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» розмістило в державному інформаційному бюлетені «Відомості приватизації» №90 (1006) від 09 листопада 2016 року оголошення про намір передати в оренду держане нерухоме майно - нежитлові приміщення загальною площею 5006,50 кв.м. адміністративно-виробничого будинку (Літера Ж-5, інвентарний №4097), що знаходиться на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва», яке знаходиться за адресою: 61045, м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18.

Також, з метою проведення розрахунку орендної плати суб'єктом оціночної діяльності - ФОП ОСОБА_5 27.09.2016 року було складено звіт про оцінку нерухомого майна - нежитлових приміщень п'ятиповерхового головного адміністративно-виробничого будинку, що знаходиться на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва», який в подальшому був затверджений Заступником начальника РВФДМУ по Харківській області ОСОБА_6, згідно якого оціночна вартість об'єкта оцінки складає 13 694000 (тринадцять мільйонів шістсот дев'яносто чотири тисячі) грн. 00 коп. без ПДВ.

На підставі проведеної оцінки та керуючись Методикою розрахунку орендної плати за державне майно та пропозиції її розділу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 р. № 786, орендна плата за договором оренди була встановлена без ПДВ за базовий місяць розрахунку - листопад 2016 р. в розмірі 205 410 (двісті п'ять тисяч чотириста десять) грн. 00 коп.

Наявними у справі доказами не підтверджується наявність інших потенційних орендарів нерухомого майна - нежитлових приміщень п'ятиповерхового головного адміністративно-виробничого будинку, що знаходиться на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва», крім позивача - ТОВ «ЛТ-Ресурс», у зв'язку з чим судом не приймається до уваги твердження відповідача - РВФДМУ по Харківській області про те, що після оголошення про намір передати оренду спірне майно в газеті «Відомості приватизації» від 09.11.2016 №90 (1006) надійшли заяви від інших потенційних орендарів (більше, ніж одна).

Згідно листа Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24.11.2016 №04/12-12304 РВФДМУ по Харківській області було рекомендовано скасувати своє рішення про результати вивчення попиту на оренду нежитлових приміщень Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва», з мотивів, викладених у раніше надісланих листах про відмову у погодженні договору оренди вказаних приміщень.

29.11.2016 РВФДМУ по Харківській області своїм листом №43-6543 відмовило ТОВ «ЛТ-Ресурс» в укладанні договору оренди та повернуло потенційному орендарю пакет документів, мотивуючи це тим, що в листі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24.11.2016 №04/12-12304 міститься заборона на передачу в оренду державного нерухомого майна, яке знаходиться на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва».

Надаючи юридичну кваліфікацію зазначеним вище обставинам, суд виходить з того, що згідно з п. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» орендодавець може відмовити в укладання договору оренди лише в разі, якщо: прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку цих об'єктів; об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи органів місцевого самоврядування; орган Антимонопольного комітету України не дає згоди, виходячи з підстав, наведених в абзацах другому - четвертому частини другої цієї статті; орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на укладення договору оренди; орендодавець, зазначений в абзацах другому і третьому статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою; є інші підстави, передбачені законом.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача - РВФДМУ по Харківській області жодної з підстав, передбачених п. 4 ст. 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна», яка б дозволяла йому відмовити позивачу в укладанні договору оренди державного нерухомого майна, яке знаходиться на балансі Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва». Аналіз змісту проекту договору оренди, який знаходиться в матеріалах справи, свідчить про його відповідність приписам ст. 10 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» в частині істотних умов, які є необхідними для цього виду договорів, а також відповідність його типовому договору оренди нерухомого майна, форма якого затверджена Наказом Фонду державного майна України №1774 від 23.08.2000 р. Відтак, відмова РВФДМУ по Харківській області укласти з ТОВ «ЛТ-Ресурс» спірний договір оренди нерухомого майна, викладена в листі №43-6543 від 29.11.2016, є незаконною, а порушені права та охоронювані законом інтереси позивача підлягають судовому захисту.

Відповідно до пунктів 2-4 частини 2 статті 129 Конституції України, статей 4-2, 4-3, 33 ГПК України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободі в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

За приписами статті 43 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Завданням суду при здійсненні правосуддя, в силу статті 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є забезпечення кожному права на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією України і Законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. За змістом положень вказаних норм, право на пред'явлення позову до господарського суду наділені, зокрема, юридичні особи, а суд шляхом вчинення провадження у справах здійснює захист осіб, права і охоронювані законом інтереси яких порушені або оспорюються.

Відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012 «Про судове рішення», рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з'ясуванні такого: чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору.

Сукупність вищевикладених обставин спростовує інші наявні заперечення відповідача, що, в свою чергу, тягне за собою їх відхилення та залишення поза увагою суду.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору, покладаються на відповідача

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.129, 144 Конституції України, ст.ст., 179, 263, 287-289 ГК України, ст.ст. 9, 10 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна, ст.ст. 1, 4, 12, 22, 32, 33, 34, 43, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати укладеним між Регіональним відділення Фонду державного майна України по Харківській області та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛТ-Ресурс», договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, а саме: нежитлових приміщень у будинку, загальною площею 5006,5 кв. м (основною площею 3206,2 кв. м., допоміжною площею 1800,3 кв.м), розміщені у 5-ти поверховому головному адміністративно-виробничому будинку, за адресою: 61045 м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18, з моменту набрання рішенням у справі за даним позовом законної сили, в наступній редакції:

«Договір оренди

м. Харків 29 листопада 2016 року

Ми, що нижче підписалися, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 23148337, місцезнаходження якого: 61057, м. Харків, майдан Театральний, 1 (далі - Орендодавець) в особі начальника ОСОБА_7, що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 412 від 15.06.1994р., з одного боку, та Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛТ-РЕСУРС», ідентифікаційний код ЄДРПОУ 34469717, місце знаходження якого: 61045, м. Харків, вул. Отакара Яроша,18, (далі - ОСОБА_8), в особі директора ОСОБА_9, що діє на підставі Статуту та Наказу від 23.10.2013р., та протоколу № 9 ТОВ «ЛТ-РЕСУРС», від 21.10.2013р., уклали цей Договір про наведене нижче:

1. Предмет договору

1.1. Орендодавець передає, а ОСОБА_8 приймає в строкове платне користування державне окреме індивідуально визначене майно: нежитлові приміщення у головному адміністративно - виробничому будинку, інвентарний номер - 4097, реєстровий № 00174131.9ЛПАРТЕ009, літера за тех. паспортом «Ж-5» (далі - ОСОБА_8), загальною площею 5006,5 кв.м (у т.ч. основною площею 3206,2 кв.м., допоміжною площею 1800,3 кв.м): а саме:

- приміщення № :1; 2; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 17; 18; 19; 20; 21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28; 29; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 40; 41; 42; 43; 44; 45; 46; 47; 48; 49; 50; 51; 52; 53; 54; 55; 56; 57; I; II, загальною площею 1021,2 кв.м. (у т.ч. основною площею 635,5 кв.м, допоміжною площею 385,7 кв.м) , розташовані на цокольному поверсі;

- приміщення №: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15 ; 16; 17; 18; 19; 20; 21; 22; 23; 24 25; 26; 27; 28; 29; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; III; IV; V; VI; VII, загальною площею 842,1 кв.м ( у т.ч. основною площею 423,9 кв.м., допоміжною площею 418,2 кв.м), розташовані на першому поверсі;

- приміщення №: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; VIII; IX, загальною площею 528,9 кв.м ( у т.ч. основною площею 402,3 кв.м., допоміжною площею 126,6 кв.м), розташовані на другому поверсі;

- приміщення №: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 20; 21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28; 29; 30; 31; 32; 33; XI; XII, загальною площею 819,5 кв.м ( у т.ч. основною площею 514,2, кв.м., допоміжною площею 305,3 кв.м), розташовані на третьому поверсі);

- приміщення № : 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 20; 21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28; 29; 30 31; XIII; XIV, загальною площею 1006,1 кв.м (у т.ч. основною площею 732,0 кв.м., допоміжною площею 274,1 кв.м), розташовані на четвертому поверсі;

- приміщення №: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 20; 21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28; 29; 30; 31; 32; 33; 34; XV; XVI, загальною площею 788,7 кв.м ( у т.ч. основною площею 498,3 кв.м., допоміжною площею 290,4 кв.м), розташовані на п'ятому поверсі,

- розташоване за адресою: 61045, м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18, що перебуває на балансі Державного підприємства « Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва» (далі ОСОБА_10), вартість якого визначена згідно з висновком про вартість/актом оцінки на «27» вересня 2016 р. і становить за незалежною оцінкою 13 694000 (тринадцять мільйонів шістсот дев'яносто чотири тисячі гривень ), без урахування ПДВ.

- Акт оцінки складається у випадках, визначених чинною Методикою оцінки об'єктів оренди, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.95 №629 (зі змінами) (далі- Методика оцінки), а саме тоді, коли для розрахунку орендної плати не вимагається незалежна оцінка об'єкта.

1.2. Майно передається в оренду з метою: розміщення офісу

1.3. ОСОБА_11 на момент укладання договору (потребує/не потребує поточного і капітального чи поточного і капітального ремонту) визначається в акті приймання-передавання за узгодженим висновком ОСОБА_10 і ОСОБА_8.

2. Умови передачі орендованого майна ОСОБА_8

2.1. ОСОБА_8 вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання Сторонами цього Договору. (У разі оренди нерухомого майна на строк не менше ніж три роки - не раніше державної реєстрації Договору) та акта приймання-передавання ОСОБА_8.

2.2. ОСОБА_12 в оренду не тягне за собою виникнення в ОСОБА_8 права власності на це ОСОБА_8. ОСОБА_13 залишається держава, а ОСОБА_8 користується ним протягом строку оренди.

2.3. ОСОБА_12 в оренду здійснюється за вартістю, визначеною у звіті про незалежну оцінку, складеному за Методикою оцінки.

2.4. Обов'язок по складанню акта приймання-передавання покладається на Орендодавця.

3. Орендна плата

3.1. Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропозиції її розділу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 р. № 786 зі змінами (далі - Методика розрахунку), і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку - листопад 2016 р. - 205 410 (двісті п'ять тисяч чотириста десять) грн.

3.2. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

3.3. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Оперативна інформація про індекси інфляції, розраховані Державною службою статистики України, розміщується на веб-сайті Фонду державного майна України.

3.4. У разі користування Майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.

3.5. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

3.6. Орендна плата перераховується до державного бюджету та ОСОБА_10 у співвідношенні 70% та 30% щомісяця не пізніше 15 числа місяця відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж

3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та ОСОБА_10 у визначеному пунктом 3.6 співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, уключаючи день оплати.

3.8. У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці, ОСОБА_8 також сплачує штраф у розмірі 7% від суми заборгованості.

3.9. Надміру сплачена сума орендної плати, що надійшла до бюджету, підлягає в установленому порядку заліку в рахунок майбутніх платежів, а у разі неможливості такого заліку у зв'язку з припиненням орендних відносин - поверненню ОСОБА_8. Для забезпечення повернення зазначених коштів сторони керуються вимогами Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10 грудня 2002 року N 226 (у редакції наказу Державного казначейства України від 29 травня 2008 року N 181), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2002 року за N 1000/7288, та постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року N 106 "Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету" (зі змінами).

3.10. Зобов'язання ОСОБА_8 щодо сплати орендної плати забезпечуються у вигляді завдатку у розмірі, не меншому, ніж орендна плата за базовий місяць, який вноситься в рахунок орендної плати за останній місяць (останні місяці) оренди.

Якщо договір укладено на строк,менший ніж за один місяць, вноситься завдаток у розмірі орендної плати за цей строк.

3.11. У разі припинення (розірвання) Договору оренди ОСОБА_8 сплачує орендну плату до дня повернення ОСОБА_8 за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє ОСОБА_8 від обов'язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до державного бюджету та ОСОБА_10.

4. Використання амортизаційних відрахувань і відновлення орендованого ОСОБА_10

4.1. Передбачені законодавством амортизаційні відрахування на орендоване ОСОБА_10 нараховуються ОСОБА_8 і в першочерговому порядку використовуються ним на повне відновлення орендованих основних фондів.

4.2. Поліпшення орендованого ОСОБА_8, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю держави.

4.3. Відновлення орендованого ОСОБА_8 здійснюється ОСОБА_8 відповідно до пунктів 5.5, 5.8, 6.4 цього Договору.

4.4. Для отримання згоди Орендодавця на здійснення поліпшень ОСОБА_8 подає заяву і матеріали згідно з Порядком надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 03.10.2006 N 1523 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.10.2006 за N 1123/12997.

5. Обов'язки ОСОБА_8

ОСОБА_8 зобов'язується:

5.1. Використовувати орендоване ОСОБА_8 відповідно до його призначення та умов цього Договору.

5.2. За актом приймання-передавання прийняти орендовану будівлю (споруду) на свій баланс на період оренди.

5.3. Протягом місяця після підписання Договору внести завдаток, передбачений цим Договором. Завдаток стягується до державного бюджету і ОСОБА_10 у співвідношенні, визначеному у пункті 3.6 цього Договору. Після закінчення основного строку Договору оренди здійснюється перерахування орендної плати за останній місяць (останні місяці) з урахуванням внесеного ОСОБА_8 завдатку. У разі порушення ОСОБА_8 зобов'язання зі сплати орендної плати він має відшкодувати державному бюджету і ОСОБА_10 збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір завдатку. Якщо в разі дострокового припинення Договору за згодою Сторін сума сплачених орендних платежів і завдатку перевищить передбачені Договором платежі за період фактичної оренди, то це перевищення розглядається як зайва сума орендної плати (див. п. 3.9 цього Договору).

5.4. Своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату до державного бюджету та ОСОБА_10 (у платіжних дорученнях, які оформлює ОСОБА_8, вказується "Призначення платежу" за зразком, який надає Орендодавець листом при укладенні договору оренди).

5.5. Забезпечити збереження орендованого ОСОБА_8, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати ОСОБА_8 в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване ОСОБА_8 в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормативного фізичного зносу, здійснювати заходи щодо протипожежної безпеки.

5.6. Забезпечити Орендодавцю і ОСОБА_10 доступ на об'єкт оренди з метою контролю за його використанням та виконанням умов Договору.

5.7. У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов'язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиця тощо, надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.

5.8. Своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого ОСОБА_10. Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого ОСОБА_10 і не тягне за собою зобов'язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.

У разі, якщо ОСОБА_8 подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення невід'ємних поліпшень орендованого ОСОБА_8, він зобов'язаний надати експертний висновок на проектно-кошторисну документацію на здійснення невід'ємних поліпшень.

5.9. Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване ОСОБА_8 не менше, ніж на його вартість за висновком про вартість на користь Орендодавця (для передачі ОСОБА_10), який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди ОСОБА_10 було застрахованим.

5.10. На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.

5.11. У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві або підприємству, указаному Орендодавцем, орендоване ОСОБА_10 в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки в разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого ОСОБА_10 з вини ОСОБА_8.

5.12. Здійснювати витрати, пов'язані з утриманням орендованого ОСОБА_8. Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з ОСОБА_10 орендованого ОСОБА_10 договір про відшкодування витрат ОСОБА_10 на утримання орендованого ОСОБА_10 та надання комунальних послуг ОСОБА_8.

5.13. Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки і санітарії в орендованих приміщеннях згідно із законодавством.

5.14. У разі зміни рахунку, назви підприємства, телефону, юридичної адреси повідомляти про це Орендодавця у тижневий строк.

5.15. Здійснити нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію цього Договору (якщо це передбачено законодавством) за рахунок своїх коштів.

6. Права ОСОБА_8

ОСОБА_8 має право:

6.1. Використовувати орендоване ОСОБА_8 відповідно до його призначення та умов цього Договору.

6.2. За згодою Орендодавця продавати, обмінювати, позичати, іншим чином розпоряджатися матеріальними цінностями, які входять до складу орендованого ОСОБА_8, за умови, що це не порушує інших положень цього Договору.

Матеріальні цінності і кошти, отримані від цих операцій, є власністю Орендодавця і використовуються у порядку, визначеному чинним законодавством.»

6.3. За згодою Орендодавця здавати орендоване майно у суборенду. Суборенду плату в розмірі, що не перевищує орендної плати за об'єкт суборенди, отримує ОСОБА_8, а решта суборендної плати спрямовується до державного бюджету.

6.4. За згодою Орендодавця проводити заміну, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого ОСОБА_8, що зумовлює підвищення його вартості.

6.5. Ініціювати списання орендованого ОСОБА_10.

6.6. Самостійно розподіляти доходи, отримані в результаті використання орендованого ОСОБА_10, створювати спеціальні фонди (розвитку виробництва, соціально-культурних заходів тощо).

7. Обов'язки Орендодавця

Орендодавець зобов'язується:

7.1. ОСОБА_12 ОСОБА_8 в оренду ОСОБА_8 згідно з цим Договором по акту приймання-передавання майна, який підписується одночасно з цим Договором, а в разі оренди нерухомого ОСОБА_8 на строк не менше ніж три роки - після державної реєстрації Договору.

7.2. Не вчиняти дій, які б перешкоджали ОСОБА_8 користуватися орендованим Майном на умовах цього Договору.

7.3. У випадку реорганізації ОСОБА_8 до припинення чинності цього Договору переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати ОСОБА_8.

7.4. У разі здійснення ОСОБА_8 невід'ємних поліпшень орендованого ОСОБА_8 орендодавець зобов'язаний здійснювати контроль за здійсненням таких поліпшень.

7.5. Відшкодувати ОСОБА_8 у разі приватизації орендованого ОСОБА_8 вартість зроблених останнім невідокремлюваних поліпшень орендованого ОСОБА_8, за наявності згоди Орендодавця на такі поліпшення в межах збільшення вартості орендованого ОСОБА_8 в результаті таких поліпшень.

8. Права Орендодавця

Орендодавець має право:

8.1. Контролювати з можливим залученням ОСОБА_10 виконання умов Договору та використання ОСОБА_10, переданого в оренду за Договором, і у разі необхідності спільно з ОСОБА_10 вживати відповідних заходів реагування.

8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого ОСОБА_10 внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.

8.3. Здійснювати контроль за станом ОСОБА_10 шляхом візуального обстеження зі складанням акта обстеження.

9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором

9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

9.2. Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями ОСОБА_8. ОСОБА_8 не відповідає за зобов'язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором. ОСОБА_8 відповідає за своїми зобов'язаннями і за зобов'язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цими зобов'язаннями не може бути звернене на орендоване державне ОСОБА_8.

9.3. Спори, які виникають за цим Договором або в зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

10. ОСОБА_11 чинності, умови зміни та припинення Договору

10.1. Цей Договір укладено строком на 2 (два) роки, 11( одинадцять) місяців що діє з «29» листопада 2016 р. до «29» жовтня 2019 р. включно.

10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку цього Договору, у тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством установлено правила, що погіршують становище ОСОБА_8, а в частині зобов'язань ОСОБА_8 щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.

10.3. Зміни до умов цього Договору або його розірвання допускаються за взаємної згоди Сторін. Зміни, що пропонуються внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншою Стороною.

10.4. У разі відсутності заяви однієї із Сторін про припинення цього Договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця Договір уважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором. Зазначені дії оформляються додатковим договором, який є невід'ємною частиною Договору при обов'язковій наявності дозволу органу, уповноваженого управляти об'єктом оренди.

10.5. Реорганізація Орендодавця або перехід права власності на орендоване ОСОБА_8 третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого ОСОБА_8 (його правонаступників), за винятком випадку приватизації орендованого ОСОБА_8.

10.6. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- приватизації орендованого майна ОСОБА_8;

- загибелі орендованого ОСОБА_8;

- достроково за взаємною згодою Сторін або за рішенням суду;

- банкрутства ОСОБА_8;

- ліквідації Орендаря-юридичної особи;

- у разі смерті ОСОБА_8 (якщо ОСОБА_8 є фізична особа).

10.7. У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого ОСОБА_8, здійснені ОСОБА_8 за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого ОСОБА_8 не завдаючи йому шкоди, є власністю ОСОБА_8, а невід'ємне поліпшення - власністю Орендодавця.

10.8. Вартість невід'ємних поліпшень орендованого ОСОБА_8, здійснених ОСОБА_8 за згодою Орендодавця, компенсується Орендодавцем після припинення (розірвання) Договору оренди або не підлягає компенсації.

10.9. У разі припинення або розірвання цього Договору майно протягом трьох робочих днів повертається ОСОБА_8 Орендодавцю.

У разі, якщо ОСОБА_8 затримав повернення ОСОБА_8, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.

10.10. Майно вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання Сторонами акта приймання-передавання. Обов'язок щодо складання акта приймання-передавання про повернення ОСОБА_8 покладається на ОСОБА_8.

10.11. Якщо ОСОБА_8 не виконує обов'язку щодо повернення орендованого ОСОБА_8, Орендодавець має право вимагати від ОСОБА_8 сплати неустойки у розмірі у розмірі подвійної плати за користування Майном за час прострочення.

10.12. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

10.13. Цей Договір укладено в 4-х (чотирьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по два для Орендодавця й ОСОБА_8.

11. Платіжні та поштові реквізити сторін

Орендодавець: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, 61057, м. Харків, майдан Театральний, 1.

ОСОБА_8: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛТ-РЕСУРС»

Поштова адреса: 61045, м. Харків, вул. Отакара Яроша, 18.

Поточний рахунок: №26007052334649 (українська гривня) відкритий 06.11.2014р. у

Приват Банку

МФО: 351533;

№26001799950172 (українська гривня) відкритий з 11.04.2012р. у Правекс-банку.

МФО: 380838;

Код ЄДРПОУ: 34469717.

12. Додатки

Додатки до цього Договору є його невід'ємною і складовою частиною. До цього Договору додаються:

- розрахунок орендної плати;

- звіт про оцінку/акт оцінки ОСОБА_8, що передається в оренду;

- акт приймання-передавання орендованого ОСОБА_8;

- витяг з Державного реєстру правочинів про державну реєстрацію Договору (у разі оренди нерухомого майна на строк, не менший ніж три роки).»

Стягнути з Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області (61057, м. Харків, майдан Театральний,1, код 23148337) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛТ-РЕСУРС"(61045, м. Харків, вул. Отакара Яроша,18, код 34469717) - 1600,0грн. судового збору .

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 30.01.2017 р.

Суддя ОСОБА_14