Ухвала від 30.01.2017 по справі 916/2144/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

"30" січня 2017 р. Справа № 916/2144/15

За позовом: Прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Одеської міської ради

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Ів-Інвест ЛТД”

За участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: 1) Товариства з обмеженою відповідальністю „АРТ”

2) Приватного підприємства „Елас-Комбі”

3) Приватного підприємства фірми “Стенфорд-Інвест”

про витребування майна з чужого незаконного володіння

Суддя Малярчук І.А.

Представники сторін:

від прокурора: Тунік В.М., згідно посвідчення

від позивача: ОСОБА_1, згідно довіреності №276/исх-гс від 26.12.2016р.

від відповідача: ОСОБА_2, згідно довіреності від 22.06.2016р.

від третьої особи - ТОВ „АРТ”: не з'явився

від третьої особи - ПП „Елас-Комбі”: не з'явився

від третьої особи - ПП фірми “Стенфорд-Інвест”: не з'явився

СУТЬ СПОРУ: про витребування майна з чужого незаконного володіння

Ухвалою суду від 29.12.2016р. справу №016/2144/15 прийнято до провадження суддею Малярчук І.А.

26.01.2017р. за вх.№2-457/17 прокуратурою Одеської області подано заяву про заміну неналежного відповідача - ТОВ „Ів-Інвест ЛТД” на належного - ТОВ „Одеська міська інвестиційна компанія” та залучення ТОВ „Ів-Інвест ЛТД” до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Згідно ч.2 ст.24 ГПК України господарський суд, встановивши до прийняття рішення, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, може за згодою позивача, не припиняючи провадження у справі, допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем.

Враховуючи клопотання прокурора та те, що під час розгляду даної справи Верховним Судом України спірне нерухоме майно відчужено відповідачем - ТОВ „Ів-Інвест ЛТД” на користь ТОВ „Одеська міська інвестиційна компанія” шляхом передачі його до статутного капіталу товариства, суд, за згодою позивача, вважає за необхідне замінити неналежного відповідача - ТОВ „Ів-Інвест ЛТД” на належного - ТОВ „Одеська міська інвестиційна компанія”.

Так, згідно ч.ч.1, 3 ст. 27 ГПК України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або ініціативи господарського суду. Питання про допущення або залучення третіх осіб до участі у справі вирішується господарським судом, який виносить з цього приводу ухвалу.

Також, враховуючи те, що попереднім власником спірного майна було ТОВ „Ів-Інвест ЛТД”, з метою встановлення всіх суттєвих обставин справи, та оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов'язки ТОВ „Ів-Інвест ЛТД”, слід залучити останнього до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача.

Приймаючи до уваги те, що у справі здійснено заміну неналежного відповідача на належного, суд відкладає розгляд справи.

Керуючись п.4 ст.77, ст.ст.27, 24, 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Замінити у справі неналежного відповідача - ТОВ „Ів-Інвест ЛТД” на належного - ТОВ „Одеська міська інвестиційна компанія”.

2. Залучити до участі у справі ТОВ „Ів-Інвест ЛТД” в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

3 Відкласти розгляд справи на „14” лютого 2017 р. о 10год.00хв.

4. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області (м.Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судового засідання №13; тел./0482/ 307-976).

5. Зобов'язати сторони:

прокурора надати: пояснення, обґрунтування вибуття спірного майна з володіння власника за або проти його волі; оригінали рішення ОМР №5649-V від 14.04.2010р., договору купівлі-продажу від 12.08.2010р.; належним чином засвідчені судом копії судових рішень по справі №916/2545/13;

позивача надати: пояснення з врахуванням постанови ВСУ від 23.11.2016р.; пояснення, обґрунтування вибуття спірного майна з володіння власника за або проти його волі; оригінали рішення ОМР №5649-V від 14.04.2010р., договору купівлі-продажу від 12.08.2010р.; належним чином засвідчені судом копії судових рішень по справі №916/2545/13;

відповідача - ТОВ „Одеська міська інвестиційна компанія” надати: відзив на позов у порядку ст.59 ГПК України; установчі документи; докази наявності права власності та/або володіння спірним майном на даний час;

третю особу - ТОВ „АРТ” надати: пояснення по суті спору; установчі документи; оригінали договорів купівлі-продажу від 12.11.2010р. та доказів їх виконання сторонами, у т.ч. щодо оплати вартості купованого майна; належним чином засвідчені судом копії судових рішень по справі №916/2545/13;

третю особу - ПП “Елас-Комбі” надати: пояснення по суті спору; установчі документи; оригінали договорів купівлі-продажу від 26.05.2011р., від 12.11.2010р., від 20.05.2011р. та доказів їх виконання сторонами, у т.ч. щодо оплати вартості купованого майна; належним чином засвідчені судом копії судових рішень по справі №916/2545/13;

третю особу - ПП фірма “Стенфорд-Інвест” надати: пояснення по суті спору; установчі документи; оригінал договору купівлі-продажу від 18.05.2011р. та доказів його виконання сторонами, у т.ч. щодо оплати вартості купованого майна;

третю особу - ТОВ „Ів-Інвест ЛТД” надати: пояснення по суті спору.

6. Явка представників сторін обов'язкова.

Суддя І.А. Малярчук

Попередній документ
64395796
Наступний документ
64395798
Інформація про рішення:
№ рішення: 64395797
№ справи: 916/2144/15
Дата рішення: 30.01.2017
Дата публікації: 03.02.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Одеської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Захисту права власності; витребування майна із чужого незаконного володіння