Справа № 727/8823/16-а
Провадження № 2-а/727/64/17
24 січня 2017 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді Семенка О.В.,
при секретарі Гончарук Н.Г.,
за участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Шевченківського районного суду м. Чернівці справу за адміністративним позовом Приватного підприємства «Нов-Транс-Авто» до Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, треті особи на стороні відповідача: Департамент житлово-комунального господарства виконавчого комітету Чернівецької міської ради, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач ПП «Нов-Транс-Авто» 09 листопада 2016 року звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, треті особи на стороні відповідача: Департамент житлово-комунального господарства виконавчого комітету Чернівецької міської ради, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що рішенням конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських маршрутах загального користування в м. Чернівцях (склад якого, затверджений рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 25.08.2016 р. №530/15) оформленого протоколом від 12.10.2016 року.
Приватне підприємство "Нов-Транс-Авто" не допущено до участі в конкурсі на об'єкт конкурсу №23 "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська", оскільки, на думку конкурсного комітету, даний претендент подав заяву на неіснуючий в оголошенні об 'єкт конкурсу (12-за, 7-утримались), що підтверджується п.п.3.1. п.3 протоколу від 12.10.2016 р. та аудіозаписом конкурсного комітету від 12.10.2016 р.
Переможцем на об'єкті конкурсу №23 "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська": визнано фізичну особу - підприємця ОСОБА_3, вирішено закріпити маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська" - 5 графіків, за ПП ОСОБА_3 та укласти договір на перевезення пасажирів на вказаному маршруті терміном на 1 рік, що підтверджується п.п.3.24. п.3 протоколу від 12.10.2016 р.
Розпорядженням Чернівецького міського голови, (який, згідно ч.5 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" очолює виконавчий комітет міської ради) від 24.10.2016 року №562-р, затверджено протокол від 12.10.2016 року засідання конкурсного комітету.
Відповідач, на підставі протоколу конкурсного комітету від 12.10.2016 року, розпорядження Відповідача від 24.10.2016 р. №562-р, надіслав ФОП ОСОБА_3 проект договору №29 на право перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування м.Чернівців.
Позивач - Приватне Підприємство "Нов-Транс-Авто" вважає такі дії Відповідача - виконавчого комітету Чернівецької міської ради протиправними з урахуванням наступного.
Позивач - Приватне підприємство "Нов-Транс-Авто" надає послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, що підтверджується ліцензією від 21.07.2014 р. серії АЕ №421060.
Відповідач - виконавчий комітет Чернівецької міської ради, відповідно до ст.7 Закону України "Про автомобільний транспорт", п.4 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. №1081 (з внесеними змінами), є Організатором на автобусному маршруті загального користування, зокрема, на автобусному маршруті, що проходить у межах населеного пункту (міський маршрут).
28.07.2016 року в газеті «Чернівці», №30 (1342), та на сайті Відповідача було оголошено про конкурс, в тому числі й на об'єкт №23 "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська". Звертаємо увагу суду на те, що даний об'єкт конкурсу зазначений в оголошенні саме за порядковим номером 23.
Рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 25.08.2016 р. №530/15, затверджено склад конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських маршрутах загального користування в м. Чернівцях.
Приватне підприємство "Нов-Транс-Авто" виявило бажання взяти участь в даному конкурсі та подало всі необхідні документи, в т.ч. й конверт (пакет) з позначкою "N 2", який містив заяву на участь в конкурсі з перевезення пасажирів на міському маршруті загального користування, з інформацією про номер об'єкту конкурсу, початкову та кінцеву зупинки маршруту, що підтверджується заявою від 30.08.2016 р., протоколом від 12.10.2016 р.
В даній заяві від 30.08.2016 р., позивачем в графі "у межах об'єкта конкурсу зазначено "№23", в графі "початкова та кінцева зупинки маршруту" - зазначено "Університет - вул. Калинівська", що повністю відповідало змісту оголошення від 28.07.2016 р.
12.10.2016 р. в приміщенні Чернівецької міської ради проводився конкурс з визначення перевізників пасажирів на окремих міських автобусних маршрутах, в т.ч. й на об'єкті конкурсу №23 «маршрут №22 «Університет - вул.Калинівська».
Претендентами на зазначений об'єкт конкурсу, були Приватне підприємство "Нов-Транс-Авто" та фізична особа підприємець ОСОБА_3
Рішенням конкурсного комітету, оформленого протоколом від 12.10.2016 р.:
- Приватне підприємство "Нов-Транс-Авто" не допущено до участі в конкурсі "враховуючи подання перевізником претендентом, заяви на неіснуючий в оголошенні об'єкт конкурсу (12-за, 7-утримались). Зокрема, під час закритої частини, зазначено, що в даній заяві повинен бути вказаний не номер об'єкту конкурсу №23, а номер маршруту, тобто №22, що підтверджується аудіозаписом засідання конкурсного комітету від 12.10.2016 р., частина 1, період часу з 58 хв. 50 сек. по 1 год. 09 хв. 00 хв.
- переможцем на об'єкті конкурсу №23 "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська", визнано фізичну особу - підприємця ОСОБА_3
Розпорядженням Відповідача від 24.10.2016 року №562-р, затверджено протокол від 12.10.2016 року засідання конкурсного комітету.
Відповідач, на підставі протоколу конкурсного комітету від 12.10.2016 року, розпорядження Відповідача від 24.10.2016 р. №562-р, надіслав ФОП ОСОБА_3 для підписання проект договору №29 на право перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування м.Чернівців.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України "Про автомобільний транспорт". Статтею 43 Закону передбачено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
В силу статті 44 Закону організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Договір з переможцем конкурсу (або дозвіл) органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування укладають (або надають) на термін від трьох до п'яти років. Порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. №1081 затверджений Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального користування (далі - Порядок), яким визначена процедура підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (далі - конкурс).
Метою визначення автомобільного перевізника на конкурсних засадах, згідно п.5 Порядку є, зокрема, створення конкурентного середовища.
Згідно п.6 Порядку, об'єктом конкурсу, зокрема, може бути: маршрут (кілька маршрутів) міського або приміського автобусного сполучення; сукупність оборотних рейсів міського або приміського автобусного сполучення за умови, що кількість таких рейсів на об'єкті конкурсу становить не менш як 50 на день;
Об'єкт конкурсу визначається організатором (п.7 Порядку).
На підставі п.п.1 п.12 Порядку, конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який: 1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію;
Згідно п.28 Порядку, організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації), яке повинне містити, зокрема, таку інформацію:
2) порядковий номер та основні характеристики кожного об'єкта конкурсу.
В газеті Чернівці, від 28.07.2016 р. №30 (1342) було оголошено про конкурс, в т.ч. й на об'єкт №23: "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська".
В п.29 Порядку зазначено, що "для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатком 1.
В даній заяві, (як чітко видно з п.п.2 п.28 Порядку та додатку 1 Порядку, копія додається), зазначається номер об'єкта конкурсу, а не номер маршруту. Також в даній заяві зазначається початкова та кінцева зупинки маршруту, що і було зроблено Позивачем.
Відповідно до п.30 Порядку, "Документи для участі в конкурсі подаються перевізником-претендентом у двох закритих конвертах (пакетах).
Конверт (пакет) з позначкою №2, який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття.
Конверт (пакет) з позначкою "№ 2", який містить документи з інформацією про те, на який об'єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, відкривається під час засідання конкурсного комітету.
У разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України "Про автомобільний транспорт" (п.42 Порядку).
Переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів (п.46 Порядку).
Під час проведення засідання конкурсного комітету здійснюється технічний аудіозапис (п.48 Порядку), (копія додана до позову).
Рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводяться в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) організатора протягом не більш як 30 робочих днів з дня проведення конкурсу (п.51 Порядку).
Організатор не пізніше ніж через 30 днів з моменту набрання чинності рішенням конкурсного комітету укладає з переможцем конкурсу договір (на міському та внутрішньообласному автобусних маршрутах) або видає дозвіл (на міжобласному автобусному маршруті) згідно з обов'язковими умовами визначеного конкурсу та додатковими умовами обслуговування маршруту, наданими перевізником-претендентом (п.53 Порядку).
Вважає, що конкурсний комітет під час проведення конкурсу (12.10.2016 року), дійшов необгрунтованого висновку про не допуск Позивача до участі в конкурсі, в зв'язку з тим, що в заяві на участь в конкурсі зазначено неправильний (на думку комісії), номер об'єкту конкурсу (маршруту), всупереч п.п.1, п.12 Порядку, протиправно не допустив до участі в конкурсі Позивача, поставив перевізників-претендентів у нерівне становище та порушив рівність умов по здійсненню останніми права на участь у конкурсі, надавши привілейоване становище претенденту - перевізнику, ОСОБА_3, який незаконно оголошений переможцем конкурсу.
Відповідно, всі інші дії вчинені Відповідачем, зокрема, розпорядження від 24.10.2016 року №562-р, щодо затвердження протоколу конкурсного комітету від 12.10.2016 року, (в частині, що стосуються позовних вимог), договір (після його підписання сторонами) від 21.10.2016 р. №29 на право перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування м.Чернівців, укладений між Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Чернівецької міської ради та ФОП ОСОБА_3 (позовна вимога щодо визнання даного договору недійсним буде заявлена після його підписання сторонами та отриманням Позивачем його копії), також є протиправними.
Позивач безпосередньо брав участь у конкурсі, а відтак має право оскаржити результати цього конкурсу, як і будь-який інший його учасник, оскільки рішення конкурсного комітету породжує, змінює або припиняє права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин кожного з учасників такого конкурсу.
Не допуск ПП "Нов-Транс-Авто", не дало змоги даному перевізнику - претенденту прийняти участь у конкурсі, та можливо перемогти, в т.ч. здійснювати перевезення та отримувати прибуток, призвело до зменшення числа учасників, які мали бажання прийнятті участь у конкурсі, чим фактично порушено одне із завдань конкурсу, а саме створення конкурентного середовища (п. 5 Порядку).
На підставі вищевикладеного просить визнати протиправними та скасувати: Підпункт 3.1 та підпункт 3.24 пункту 3 Протоколу від 12.10.2016 року засідання конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських маршрутах загального користування в м. Чернівцях, затвердженого розпорядженням Чернівецького міського голови від 24.10.2016 року №562-р. Пункт 1 розпорядження Чернівецького міського голови від 24.10.2016 року №562-р, в частині затвердження підпунктів 3.1 та 3.24 пункту 3 Протоколу від 12.10.2016 року засідання конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських маршрутах загального користування в м. Чернівцях, та стягнути судові витрати по сплаті судового збору.
В ході розгляду справи, представник позивача збільшив позовні вимоги та просив визнати протиправними та скасувати:
1.1. Підпункт 3.1 та підпункт 3.24 пункту 3 Протоколу засідання конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на - міських автобусних маршрутах загального користування в м. Чернівцях від 12.10.2016 року, затвердженого розпорядженням Чернівецького міського голови від 24.10.2016 року №562-р.
1.2. Пункт 1 розпорядження Чернівецького міського голови від 24.10.2016 року №562-р, в частині затвердження підпунктів 3.1 та 3.24 пункту 3 Протоколу засідання конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Чернівцях від 12.10.2016 року.
2. Зобов'язати виконавчий комітет Чернівецької міської ради та конкурсний комітет з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Чернівцях, на протязі п'яти робочих днів з дня набрання постановою суду законної сили, допустити Приватне підприємство "Нов-Транс-Авто" до участі в конкурсі на об'єкт конкурсу №23 "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська", визначити переможця конкурсу на підставі бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів, та поданих ними документів станом на 31.08.2016 року (включно), на об'єкт конкурсу №23 "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська".
3. Стягнути з Відповідача на користь Позивача судові витрати.
Представник позивача Бирчак Б.С. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд задовольнити їх з підстав, викладених в адміністративному позові.
Представник відповідача Виконавчого комітету Чернівецької міської ради та третьої особи на стороні відповідача Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету Чернівецької міської ради за довіреністю Юзьків М.І. в судовому засіданні заперечував проти позову. Посилаючись на підстави зазначені в запереченні. Просив відмовити в задоволенні даного позову.
Третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, відомостей про поважність причини неявки суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вивчивши обставини якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, а також докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що рішенням конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських маршрутах загального користування в м. Чернівцях (склад якого, затверджений рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 25.08.2016 р. №530/15) оформленого протоколом від 12.10.2016 року.
Переможцем на об'єкті конкурсу №23 "маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська": визнано фізичну особу - підприємця ОСОБА_3, вирішено закріпити маршрут №22 "Університет - вул.Калинівська" - 5 графіків, за ПП ОСОБА_3 та укласти договір на перевезення пасажирів на вказаному маршруті терміном на 1 рік, що підтверджується п.п.3.24. п.3 протоколу від 12.10.2016 р.
Розпорядженням Чернівецького міського голови від 24.10.2016 року №562-р, затверджено протокол від 12.10.2016 року засідання конкурсного комітету.
Так, відповідно до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень покладається: на міських автобусних маршрутах загального користування - на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.
Частиною 1 статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Статтею 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» унормовано, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Об'єктом конкурсу можуть бути: маршрут (кілька маршрутів), оборотний рейс (кілька оборотних рейсів). На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.
У статті 1 цього ж Закону наведено визначення понять автобусного маршруту та паспорта маршруту, а саме: автобусний маршрут - шлях проходження автобуса між початковим та кінцевим пунктами з визначеними місцями на дорозі для посадки (висадки) пасажирів; паспорт маршруту - документ, що містить схему маршруту, розклад руху, таблицю вартості проїзду, графіки режимів праці та відпочинку водіїв тощо; Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 07.05.2010 № 278 затверджено Порядок розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту.
Згідно з розділом II цього Порядку паспорт маршруту включає: схему маршруту; характеристику маршруту, у тому числі відомості щодо усіх залізничних переїздів, через які проходить автобусний маршрут (у разі їх наявності); копію затвердженого організатором розкладу руху автобусів; графік режиму праці та відпочинку водіїв; таблицю вартості проїзду, затверджену перевізником (для регулярних перевезень); список пасажирів (для регулярних спеціальних перевезень), перевезення яких передбачено договором про регулярні спеціальні перевезення та які застраховані в установленому законодавством порядку (крім маршрутів регулярних спеціальних перевезень у межах населеного пункту та маршрутів, що виходять за межі території населеного пункту, протяжність яких не більше ніж 50 кілометрів, а також туристично-екскурсійних перевезень); відомості про зміни на маршруті; умови здійснення перевезень на маршруті (для регулярних спеціальних перевезень); акт відповідності паспорта автобусного маршруту умовам здійснення перевезень на маршруті (для регулярних спеціальних перевезень); договір про надання послуг (для регулярних спеціальних перевезень); відомості про виявлені порушення умов здійснення перевезень пасажирів, що розміщуються на зворотному боці титульного аркуша паспорта (для регулярних спеціальних перевезень).
У паспорті маршруту зазначають назву маршруту, яка складається з назв початкового та кінцевого пунктів маршруту (зупинок), а для приміських, міжміських автобусних маршрутів загального користування - з назв автостанцій, у разі їх відсутності - з назв зупинок, передбачених розкладом руху.
Частиною 12 цієї ж статті визначено, що порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України.
З метою реалізації даних норм Закону постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. №1081 затверджено Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.
Пунктами 6, 7 вказаного Порядку визначено, що об'єктом конкурсу може бути: маршрут (кілька маршрутів) міського або приміського автобусного сполучення. Об'єкт конкурсу визначається організатором.
Отже, вказані вище акти законодавства не визначають чітких дефініцій понять «номер об'єкта конкурсу» та «номер маршруту».
Разом з тим, пунктом 28 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначено вимоги до оголошення про проведення конкурсу на визначення автомобільного перевізника.
Зокрема, організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за ЗО календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації), яке повинне містити таку інформацію: 2) порядковий номер та основні характеристики кожного об'єкта конкурсу: на міжміському маршруті - номер рейсу, початковий та кінцевий пункти маршруту, протяжність, час відправлення з кінцевих пунктів та прибуття до них, особливості періодичності виконання перевезень, рекомендовану кількість зірочок за параметрами комфортності; на міському та приміському маршруті - номер маршруту, найменування кінцевих зупинок, кількість оборотних рейсів або кількість автобусів для забезпечення перевезень, режим руху та інтервал, особливості періодичності виконання перевезень (сезонний, у певні дні тижня тощо).
Таким чином, із нормативного аналізу вказаного пункту 28 Порядку вбачається що він ототожнює порядковий номер об'єкта конкурсу із номером автобусного маршруту загального користування.
За приписом пункту 29 Порядку для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, та інші документи.
Форма заяви містить наявність реквізитів щодо порядкового номер об'єкта конкурсу, переліку маршрутів із зазначенням: початкової та кінцевої зупинок маршруту, основних і проміжних зупинок, кількості рейсів, відстані від початкової до кінцевої зупинки, кілометрів, режиму руху.
Як вбачається із наявної в матеріалах справи поданої для участі в конкурсі заяви позивача в графі для зазначення порядкового номера об'єкта конкурсу ним зазначено цифру «23», а в графі початкової та кінцевої зупинок маршруту «Університет- вул.Калинівська», що не відповідає інформації про вказаний об'єкт конкурсу в оголошенні про проведення конкурсу, оскільки під порядковим номером 23 значиться інший об'єкт конкурсу а саме: маршрут «Садгора-вул.Південно-Кільцева».
Неналежне оформлення документів, позбавило можливості конкурсний комітет з'ясувати дійсні наміри претендента на участь в конкурсі.
Пунктом 12 порядку визначено, що конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який: 1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію.
Дана норма Порядку не наділяє конкурсний комітет правом адміністративного розсуду (тобто певним ступенем свободи у вирішенні конкретної справи і прийнятті відповідного рішення), а містить чітко визначений імперативний порядок дій що полягає у недопущенні до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який подав неналежним чином оформлені документи.
За таких обставин рішення конкурсного комітету про недопущення позивача до участі у конкурсі прийнято на підставі, в межах повноважень та у спосіб що визначені Законом, а відтак правові підстави для визнання протиправним та скасування пункту 3.1. та підпункту 3.24 пункту З Протоколу засідання конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Чернівцях від 12.10.2016 р., затверджений розпорядженням міського Чернівецького голови від 24.10.2016 р. №562-р та самого розпорядження міського голови в цій частині - відсутні.
Із наведених вище підстав, не підлягає до задоволення позовна вимога про зобов'язання виконавчого комітету Чернівецької міської ради та конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Ч ернівцях, допустити ПП «НОВ-Транс-Авто» до участі у конкурсі на зазначений вище об'єкт конкурсу.
Крім того, вказана позовна вимога не підлягає до задоволення, ще й тому, що з третьою особою - ОСОБА_3 укладено господарський договір на право перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Чернівці від 21.10.2016 р. з терміном його дії до 31.10.2017 р.
Відповідно до пункту 55 Порядку організатор має право провести конкурс до моменту закінчення строку дії відповідного договору (дозволу), однак не раніше ніж за три місяці до настання такого моменту.
З огляду на все зазначене вище суд дійшов висновку, що позовні вимоги Приватного підприємства «Нов-Транс-Авто» до Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, треті особи на стороні відповідача: Департамент житлово-комунального господарства виконавчого комітету Чернівецької міської ради, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, є необґрунтованими, у зв'язку з чим у їх задоволенні слід відмовити повністю.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 6, 37, 43, 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 69-71, 86, 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства «Нов-Транс-Авто» до Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, треті особи на стороні відповідача: Департамент житлово-комунального господарства виконавчого комітету Чернівецької міської ради, ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці.
СУДДЯ : О.В. Семенко