Справа № 755/1065/17
"30" січня 2017 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
за участю:
представника органу, що вніс подання ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої внесено подання
в частині адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_5 про зміну обмежень адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, з середньою освітою, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
До суду надійшло подання начальника Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_5 про зміну обмежень адміністративного нагляду відносно особи, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, оскільки судовим рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 12.04.2016 було встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік 6 місяців та визначено ряд обмежень регламентованих ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" (далі - Закон).
У поданні зазначено, що з метою ефективного контролю за особою, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, необхідно замінити пункт «в» обмежень, а саме: замість зобов'язання чотири рази на місяць з'являтися на реєстрацію до ОВС на зобов'язання прибувати в період нагляду з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. до Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві 1, 2, 3, 4 четверг кожного місяця, а інші обмеження залишити без змін.
У судовому засіданні інспектор ОСОБА_3 подання підтримала і просила його задовольнити.
Особа, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, у судовому засіданні, проти задоволення подання не заперечував.
Суд, враховуючи, відповідно до положень ст. 5 Закону, доповідь про зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання, наявні матеріали самої справи, приходить до наступного.
Відповідно до положень ст. 1 Закону, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно абз. 2 ст. 10 Закону, під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Підстави встановлення адміністративного нагляду, регламентовані ст. 4 Закону, на даному етапі, не відпали.
Запропоновані зміни органу внутрішніх справ у поданні за своєю суттю не суперечать абз. 1 ст. 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам визначеним ст. 9 Закону.
Термін діє адміністративного нагляду, визначений ст. 6 Закону, на момент розгляду подання в суді, не закінчився.
За таких обставин, суд з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону, вважає за необхідне задовольнити подання про зміну обмежень адміністративного нагляду встановленого відносно особи, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, оскільки змінені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
Крім того, суд, враховуючи положення Закону, які регламентують, що адміністративний нагляд встановлюється судом шляхом ухвалення постанови, беручи до уваги положення ч. 2 ст. 369 КПК України, щодо видів судових рішень та керуючись нормами ст.ст. 1, 9 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, вважає за необхідне, при розгляді даного подання за його результатами, постанови судове рішення у формі ухвали.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 376, 539 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, суд
Подання - задовольнити.
Встановлені пунктом «в)» постанови Ірпінського міського суду Київської області від 12.04.2016 обмеження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , змінити з «чотири рази на місяць з'являтися на реєстрацію до ОВС. на «з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. до Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві кожного 1, 2, 3, 4 четверг щомісяця» до моменту припинення дії адміністративного нагляду.
Решту обмежень адміністративного нагляду встановлених постановою Ірпінського міського суду Київської області від 12.04.2016 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - залишити без змін.
Роз'яснити сторонам, що:
? у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством;
? посадові особи, винні у порушенні законодавства України про адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством;
? адміністративний нагляд припиняється з підстав регламентованих ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Копію ухвали судді вручити сторонам та надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.
С у д д я : ОСОБА_1