Справа № 444/31/17
Провадження № 3/444/73/2017
24 січня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й. з участю ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква в залі суду матеріали адміністративних справ, яка надійшли з Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 17.11.2016 року біля 09 год. 00 хв. у м. Рава-Руська по вулиці Грушевського, Жовківського району Львівської області справляв природні потреби в громадському місці біля житлового будинку № 4, чим вчинив дрібне хуліганство, тобто правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, ОСОБА_1 16.11.2016 року біля 19 год. 00 хв. у м. Рава-Руська по вулиці Грушевського, Жовківського району Львівської області справляв природні потреби в громадському місці біля житлового будинку № 4, чим вчинив дрібне хуліганство, тобто правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, ОСОБА_1 19.11.2016 року біля 10 год. 55 хв. у м. Рава-Руська по вулиці Шевченка, 3, Жовківського району Львівської області справляв природні потреби в громадському місці, чим вчинив дрібне хуліганство, тобто правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, ОСОБА_1 22.11.2016 року біля 18 год. 00 хв. у м. Рава-Руська по вулиці Грушевського, Жовківського району Львівської області справляв природні потреби в громадському місці біля житлового будинку № 7, чим вчинив дрібне хуліганство, тобто правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчинених ним правопорушеннях визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення.
Крім повного визнання вини правопорушником, його вина повністю доведена зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме :
- протоколами про адміністративні правопорушення серії АА № 360579 від 17.11.2016 р., серії АА № 360580 від 16.11.2016 р., серії АА № 600713 від 19.11.2016 р., серії АА № 600748 від 22.11.2016 р.;
- рапортами ДОП Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_2, ОСОБА_3 начальнику Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_4, а також іншими матеріалами адміністративних справ.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушеннях полягає в тому, що він вчинив дрібне хуліганство, тобто дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 є щире розкаяння у вчиненому.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено .
Санкцією статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено стягнення у вигляді штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. А тому, на правопорушника слід накласти стягнення в межах санкції статті ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ст. 248 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом'якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який невперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаявся у вчиненому, не працює, а відтак приходжу до висновку, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення до набрання чинності змінами у Законі «Про судовий збір», тому до нього слід застосовувати ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 01.09.2015 року), згідно вимог якої, ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275,60 грн. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч. 2 ст. 36, ст. 173, 280, 283, 284, 307, 308-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні чотирьох правопорушень, передбачених ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 7 (семи) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 ( сто дев'ятнадцять) гривень 00 коп. в користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 275,60 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної податкової служби у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області для подальшого пред'явлення до виконання органу державної виконавчої служби за місцем знаходження суду та за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.