Ухвала від 19.01.2017 по справі 335/730/17

1Справа № 335/730/17 2-а/335/98/2017

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2017 року м. Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Воробйов А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про визнання не чинним та скасування рішення Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 41 в частині п.4.3.12,4.3.20, 4.3.26, 7.4.4. „ Правил благоустрою території м.Запоріжжя” , -

ВСТАНОВИВ:

18.01.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Запорізької міської ради про визнання не чинним та скасування рішення Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 41 в частині п.4.3.12,4.3.20, 4.3.26, 7.4.4. „ Правил благоустрою території м.Запоріжжя”.

В позові зазначив, що 17.06.2016 року за порушення «Правил благоустрою території міста Запоріжжя» затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 41, відносно позивача складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАП. 14.07.2016 року він звернувся до Запорізької міської ради про ознайомлення його з «Правилами благоустрою території міста Запоріжжя» затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 41.

22.07.2016 року при ознайомленні з «Правилами благоустрою території міста Запоріжжя» затверджених рішенням Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 41, його стало відомо про порушенні його прав, свобод та інтересів, пунктами 4.3.12 , 4.3.20 , 4.3.26 , 7.4.4 цих Правил, у зв'язку з чим він звернувся до суду .

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку, що він підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.

Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно зі ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Практика Європейського суду з прав людини також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав (справа „Стаббігс на інші проти Великобританії”, справа „Девеер проти Бельгії”).

З матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржується рішення Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 41 в частині п.4.3.12,4.3.20, 4.3.26, 7.4.4. „ Правил благоустрою території м.Запоріжжя” .

З адміністративним позовом про скасування рішення від 22.06.2011 року позивач звернувся до суду 18.01.2017 року, тобто зі спливом шестимісячного строку, передбаченого ст. 99 КАС України.

З матеріалів поданих суду не вбачається та позивачем не доведено, що йому стало відомо про порушення його прав 22.07.2016 року , та не наведено поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду із даним позовом. З огляду на вищевикладене та враховуючи, що позивачем не доведено поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, суд дійшов висновку, що позивачем пропущено строк звернення до суду з даним позовом з неповажних причин.

Крім того всі рішення Запорізької міської ради, які стосуються великого загалу фізичних та юридичних осіб публікуються на офіційному порталі Запорізької міської ради і є загальнодоступними, а тому позивач мав можливість та повинен був знати про зміст оскаржуваного рішення та звернутися до суду з відповідним позовом у строк, передбачений ст. 99 КАС України.

Згідно з п.9 ч.1 ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду якщо її подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 звернувся до суду з пропуском строку, передбаченого для звернення до суду з адміністративним позовом, поважних причин пропуску строку, які би стали підставою для його поновлення, не встановлено, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про визнання не чинним та скасування рішення Запорізької міської ради від 22.06.2011 року № 41 в частині п.4.3.12,4.3.20, 4.3.26, 7.4.4. „ Правил благоустрою території м.Запоріжжя” - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги у п'ятиденний строк з дня отримання її копії.

Суддя: А.В.Воробйов