№ 243/9403/16-п
Справа № 3/243/14/2017
30 січня 2017 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Р.В. Кузнецов, розглянувши матеріали, які надійшли зі Слов'янського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1, не працюючого, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
07 листопада 2016 року об 11 годині 15 хвилин ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 21011, державний номер НОМЕР_2, на автошляху Миколаївка - Рай-Олександрівка, в районі вул.Зелена, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота), від проходження медичного огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
Розглянувши даний матеріал про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що дана справа підлягає поверненню до Словянського відділу поліції ГУНП в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушенні зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
В порушення наведених вимог закону в протоколі серії АП1 №900262 відносно ОСОБА_1 в графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення зазначено лише фразу «управлял авто от мед експетизі отказался при 2 - ха свидетелях, от управления отстранен Драгер дуть не буду» та підпис. Що ж стосується суті правопорушень, за яких обставин воно було вчинено, ставлення ОСОБА_1 до скоєного правопорушення, пояснення відсутні. На окремому аркуші пояснення також відсутні.
Крім того, свідки, на підтвердження відмови ОСОБА_1 давати пояснення, не надали пояснень, як і не надали їх по суті правопорушення. Так, зазначені в протоколі свідки, згідно доданих до адміністративного протоколу пояснень, підтверджують лише факт відмови ОСОБА_1 від продуття алкотестеру та проходження медичного огляду на стан спяніння. Крім того, в їх поясненнях відсутне місце вчинення правопорушення ОСОБА_1, а також зазначено лише дата та час скоєння правопорушення ОСОБА_1, а саме: «07.11.2016 року», що відрізняється із часом вчинення правопорушення зазначеним у протоколі серії АП1 №900262 відносно ОСОБА_1 де час зазначено як «11-15 год».
В протоколі про адміністративне правопорушення також відсутні відомості про тимчасове вилучення посвідчення водія, натомість залишене пусте місце з цього приводу.
Суд розяснює, що відповідно п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
В разі необхідності внесення будь-яких доповнень чи змін до протоколу, складається рапорт на імя начальника відділу поліції, який в подальшому приєднується до адміністративного матеріалу.
За розясненнями п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дані адміністративні матеріали слід повернути до відповідного правоохоронного органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 254, ст. 256, ст. ст. 277-278 КУпАП, -
Повернути адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП до Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду ОСОБА_2