Справа № 520/902/17
Провадження № 2-а/520/387/17
27.01.2017 року
суддя Київського районного суду м. Одеси Луняченко В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 комітету Одеської міської ради до Громадського формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека», за участю третьої особи Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради про припинення діяльності Громадського формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека», -
25.01.17 року позивач ОСОБА_1 комітет Одеської міської ради звернувся до суду з позовною заявою про припинення діяльності Громадського формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека», в якому просить при припинити діяльність Громадьского формування з охорони громадського і державного кордону «Громадська безпека» ( код 39179745, 65027 Одеська область, м.Одеса, вул. Тополина, 30/1) шляхом примусового розпуску, а саме ліквідувати юридичну особу Громадське формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека»; призначити комісію з припинення юридичної особи Громадського формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека» у складі: голова комісії ОСОБА_2 ( керівник); встановити двохмісячний строк для заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи Громадське формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека».
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст. 106, 107 КАС України, а саме: судовий збір сплачений не в повному обсязі, а також до суду не надано копій позовної заяви з додатками по кількості осіб, що беруть участь у справі.
Так позивачем сплачено судовий збір сумою 1378,00 гривень, що підтверджено платіжним дорученням №76 від 04.02.16 року, а відповідно до Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору з 01.01.17 року ( ст. 7 Закону України «про державний бюджет України на 2017 рік) за подання адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою становить 1600 гривень ( 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Відповідно Адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому КАС України.
Відповідно до ст. 87 КАС України - судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою (адміністративним позовом) повинна сплатити судовий збір, що вбачається з положень ст. 87 КАС України.
Однією з вимог до адміністративного позову є та обставина, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, згідно до положень ст. 106 КАС України, а в разі необхідності ( п.5 ч.1 ст. 106 КАС України надається клопотання про звільнення від сплати судового збору).
Одночасно з позовом позивачем надано клопотання про розстрочення сплати судового збору у розмірі 222,00 гривень, однак позивачем не зазначено на який період часу та в яких розмірах ( частках) розстрочити сплату судового збору, у заяві позивач просить розстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі, що є відстрочкою сплати судового збору.
Позивачеві роз'яснюється, що йому слід сплатити судовий збір в повному обсязі, як то передбачено чинним законодавством України, відповідно до ставок судового збору закріпленого законом України «Про судовий збір», або надати суду відповідну заяву про його розстрочення з зазначенням періоду його сплати та в яких розмірах, а також слід надати копії позовної заяви з додатками по кількості осіб, що беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Так, згідно до чинного законодавства України позов підлягає залишенню без руху з наданням заявникові строку для усунення недоліків.
Па підставі викладеного та керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 165 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 комітету Одеської міської ради до Громадського формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека», за участю третьої особи Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради про припинення діяльності Громадського формування з охорони громадянського порядку і державного кордону «Громадська безпека»- залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 комітет Одеської міської ради про необхідність виправити недоліки, визначені ухвалою.
Надати ОСОБА_1 комітету Одеської міської ради строк для усунення недоліків тривалістю 10 (десять) днів, та роз'яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена, особою, яка подала позову заяву протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, у разі якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Суддя Луняченко В. О.