Ухвала від 04.04.2007 по справі 17/39

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

УХВАЛА

"04" квітня 2007 р. Справа № 17/39

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши справу №17/39

за позовом: Компанієвської районної ради Кіровоградської області, смт.Компаніївка Компаніївського району Кіровоградської області

до відповідача: управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області, смт. Компаніївка Компаніївського району Кіровоградської області

про скасування вимоги

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - участі не брали;

від відповідача - Трофімова Л.І., довіреність №541/04-33 від 04.04.07р., представник;

від відповідача - Сабадаш І.С., довіреність №542/04-33 від 04.04.07р., представник.

ВСТАНОВИВ:

Компанієвською районною радою Кіровоградської області подано позов про скасування вимоги управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області про сплату боргу №Ю5 від 26.01.2007 року.

Заявою б/н від 07.03.2007 року позивачем уточнено позовні вимоги, а саме: він просить визнати протиправною вимогу управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області про сплату боргу №Ю5 від 26.01.2007 року на суму 10351,48 грн. і скасувати її (а.с. 39-40).

Відповідач позов заперечив, посилаючись на те, що позивачем було надано звіт за грудень місяць, в якому відображено суму фонду оплати праці в розмірі 44179,36 грн. та нараховані на нього внески в сумі 15327,77 грн., які підлягали сплаті до 20.01.2007 р., але вчасно не були сплачені до Фонду, тому управлінням Пенсійного фонду у відповідності до статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" було вручено вимогу про сплату недоїмки (а.с.22-23).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників відповідача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року №8-2, управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.

Згідно підпункту 6 пункту 2.2 вказаного Положення управління контролює надходження збору та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати збору.

До страхових внесків згідно статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Відповідно до статей 18, 19, 20, пункту 8 Розділу 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Згідно з пунктом 6 та 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Пунктом 1 статті 19 Закону України передбачено, що страхові внески до солідарної системи нараховуються для работодавця- на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частині першій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування (п.6 ст.19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

Компаніївська районна рада зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в Компаніївському районі, а тому відповідно до цього є платником по платежах до бюджету управління.

19.01.2007 р. Компаніївською районною радою подано до управління Пенсійного фонду в Компаніївському районі розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень місяць 2006 року (а.с.35-37). Вказаний розрахунок підписано керівником та головним бухгалтером підприємства позивача та скріплено печаткою Компаніївської районної ради.

В порушення статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальником не сплачено страхові внески, нараховані за звітній період у строки визначені вказаним законом.

Наявність заборгованості в сумі 10351,48 грн. підтверджується матеріалами справи (а.с.32-37).

Враховуючи наявність недоїмки управлінням Пенсійного фонду України в Компанївському районі Кіровоградської області виставлено вимогу №Ю5 від 26.01.2006р.

Позивач із вказаною вимогою не погодився і оскаржив її до суду обґрунтовуючи тим, що Компаніївська районна рада є бюджетною установою, а відповідно до пункту 5 "Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ", що затверджений постановою Кабінету Міністрів України №228 від 28.02.2002 року, ці установи мають право витрачати кошти на цілі та в межах, встановлених затвердженими кошторисами і планами асигнувань. В зв'язку з тим, що видатків на сплату недоїмки та пов'язаних з нею фінансових санкцій у кошторисі позивача на 2007 рік не передбачено, добровільно виконати вимогу останній не в змозі. Разом з тим, внесення змін до рішення про районний бюджет відповідно до частини 7 статті 78 Бюджетного кодексу України може бути ухвалене не раніше подання офіційного висновку про підсумки виконання цього бюджету в першому півріччі.

Оскільки нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески, господарським судом не приймаються до уваги доводи позивача щодо невідповідності оспореної вимоги нормам чинного законодавства.

Між тим 03.04.2007 року на адресу господарського суду Кіровоградської області надійшла заява від позивача б/н від 03.04.2007 року (вх. №02-05/10820 від 03.04.2007р.), в якій він просить прийняти відмову від позову (а.с. 61).

Відповідно до вимог статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитись від адміністративного позову протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Враховуючи те, що відмова позивача від позову не суперечить законодавству і не порушує чиї-небудь права, свободи і охоронювані законом інтереси, заява підписана особою, яка має відповідні повноваження на її підписання, господарський суд вважає за необхідне прийняти відмову позивача від позову та провадження у справі закрити.

При цьому, суд роз'яснює, що відповідно до вимог статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Керуючись 112, 136, 157, 165, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі №17/39 закрити.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію ухвали направити сторонам.

Суддя Таран С. В.