про повернення апеляційної скарги
26 січня 2017 р.№ 876/34/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року у адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, зобов"язання до вчинення дій,-
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, зобов"язання до вчинення дій - задоволено повністю.
Не погоджуючись із даною постановою, Луцька об"єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області подала на неї апеляційну скаргу.
Однак, оскільки подана апеляційна скарга не відповідала вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, ухвалою від 05 січня 2017 року її залишено без руху та надано 10-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних в ній недоліків.
Відповідно до наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення ф. 119 апелянт копію вказаної вище ухвали отримав 13 січня 2013 року, проте вказані недоліки шляхом, зазначеним в ухвалі, не усунув.
Так, на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду апелянтом скеровано документ про сплату судового збору (платіжне доручення від 27.12.2016 № 1334), зареєстрований судом за вх.№ К-288/17 від 06.01.2017, у розмірі 1515, 80 грн, який є значно меншим, аніж розмір, встановлений законом. Тобто, розмір недоплати судового збору становить 603,32 грн.
Водночас на виконання вимог ухвали суду 24 січня 2017 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду від апелянта надійшло клопотання, в якому просить відстрочити сплату недоплаченого судового збору до ухвалення судового рішення, обгрунтовуючи його відсутністю коштів, передбачених на цю мету.
Обставини, зазначені в клопотанні, не є підставою для відстрочення сплати судового збору. Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
З огляду на наведене вважаю, що у задоволенні клопотання Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Станом на день винесення даної ухвали Луцька об"єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області не виконала вимог ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 січня 2017 року, що має наслідком повернення апеляційної скарги апелянту.
Керуючись ст.187, ч.3 ст.189, ч.3 ст.108 Кодексу КАС України, суддя, -
У задоволенні клопотання Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі № 803/1705/16 - відмовити.
Апеляційну скаргу Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року у адміністративній справі № 803/1705/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, зобов"язання до вчинення дій - повернути особі, яка її подала.
Роз'яснити, що Луцька об"єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити усім особам, які беруть участь у справі, а особі, яка подавала апеляційну скаргу, також додані до неї матеріали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя І.В. Глушко