Ухвала від 25.01.2017 по справі 279/142/17

Справа № 279/142/17

1-кс/279/81/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" січня 2017 р. Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Слідчий - суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 ,

з секретарем - ОСОБА_2

з участю прокурора - ОСОБА_3

розглянувши клопотання, першого заступника керівника Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування №12016060060001553, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.10.2016 року, за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 367 та ч. 3 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В клопотанні вказано,що службовими особами ДП "Коростенський лісгосп АПК" внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків при проведенні планових суцільних та санітарних рубок лісів, що розташовані в межах Михайлівської та Кожухівської сільських рад, допускаються порушення чинного законодавства.

11.10.2016 року вказаний факт було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12016060060001553 за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 367 та ч. 3 ст. 185 КК України та розпочато досудове розслідування.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК» протягом серпня-грудня 2016 року проведено санітарні вибіркові рубки дерев породи дуб різних діаметрів хоча згідно наданої документації, кількість зрубаних дерев не співпадає з фактичною обсягом заготовленої та реалізованої лісопродукції з цих кварталів та виділів.

З цією метою необхідно провести позапланову виїзну ревізію ДП "Коростенський лісгосп АПК" з метою встановлення обсягів заготовленої з цих кварталів лісопродукції, її облікування, реалізації, та встановлення збитків завданих державі.

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

В суді прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав вказаних в клопотанні.

Вислухавши прокурора, вивчивши матеріали судової справи та матеріали кримінального провадженн судом встановлено наступне.

Відповідно до п.4. ч.1 ст.40 КПК України, слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального про вадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 99 ч.2 п.4, 84 КПК України, висновки ревізій є документами, тобто процесуальними джерелами доказів.

Відповідно до ст.11 ЗУ "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та задовольняє його.

Керуючись ст.40, 84, 93, 99 КПК України -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання задовольнити.

2. Надати дозвіл на проведення Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Коростенський лісгосп АПК" за період 2016 року поставивши наступні питання:

-Яка відповідно до лісорубних квитків № 76 від 12.08.2016 та № 88 від 23.09.2016 та планів та додаткових планів проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах ДП «Коростенський лісгосп АПК на 2016 рік маса деревини підлягала вирубці у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»?;

-Хто та протягом якого періоду відповідно до наданих ДП «Коростенський лісгосп АПК» документів проводив лісогосподарські роботи (рубання, крижування, трелювання, перевезення, спалювання рештків тощо) у кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Яким чином та відповідно до яких документів проведено розрахунки з особами, які здійснювали лісогосподарські роботи?

-Скільки, на протязі якого часу та відповідно до яких документів заготовлено лісопродукції в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Яким чином вказана лісопродукція була оприбуткована?

-Коли, кому, скільки та на підставі яких документів була реалізована лісопродукція, яка заготовлена в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК». Чи є розбіжність між заготовленою та реалізованою лісопродукцією з вказаних кварталів та виділів? Яким чином проводилися розрахунки за реалізовану лісопродукцію з вказаних кварталів та виділів? Чи вірно відображено розрахунки за реалізовану лісопродукцію та чи є порушення бухгалтерського обліку під час проведення реалізації лісопродукції? Хто та на підставі, яких документів здійснював перевезення лісопродукції з вказаних кварталів та виділів?

-Які порушення допущено під час заготівлі, облікування, реалізації лісопродукції під час проведення санітарно вибіркової рубки в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»? Які порушення бухгалтерського обліку допущено під час заготівлі, облікування, реалізації лісопродукції під час проведення санітарно вибіркової рубки у вказаних кварталах та виділах?

-Яка сума збитків завдана внаслідок неналежного виконання службовими особами ДП "Коростенський лісгосп АПК" своїх службових обов'язків при проведенні санітарної вибіркової рубки в кварталі 9 виділу 20, кварталі 29 виділах 13, 34, кварталі 30 виділах 12, 16, 6, кварталі 31 виділах 10, 11, 12, кварталі 32 виділах 2, 32, кварталі 42 виділу 50, кварталі 29 виділах 10, 17, 18, 24, 25, 28 Коростенського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК»?

Встановити строк проведення ревізії 15 робочих днів починаючи з 30 січня 2017 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1