Постанова від 15.09.2008 по справі 2-а-2783/08

справа № 2-а-2783/08

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2008 року 13 год. 05 хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд

під головуванням судді Боймиструка С.В.

за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В.

позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача Шевчука А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті про визнання дій незаконними, скасування наказу та зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1, звернувшись з позовом до суду просить:

- визнати дії Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті по його звільненню з посади оперуповноваженого карного розшуку лінійного пункту міліції на ст. Дубно лінійного відділу на ст. Здолбунів Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті - неправомірними;

- п.1 Наказу начальника Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті №62 від 02.04.2008 року про притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з посади оперуповноваженого карного розшуку лінійного пункту міліції на ст. Дубно лінійного відділу на ст. Здолбунів лінійного управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті - скасувати;

- поновити його на посаді оперуповноваженого карного розшуку лінійного пункту міліції на ст. Дубно лінійного відділу на ст. Здолбунів Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі та вказали, що з 27.12.1994 року ОСОБА_1 працював на різних посадах в лінійному пункті на ст. Дубно лінійного відділу на ст. Здолбунів лінійного управління на Львівській залізниці УМВС України на залізничному транспорті, де останнім часом працював на посаді оперуповноваженого карного розшуку. Наказом начальника Управління МВС України на залізничному транспорті МВС України № 62 від 02.04.2008 року ОСОБА_1 був притягнутий до дисциплінарної відповідальності та звільнений з ОВС за ст.66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ. Вважають вказаний наказ про звільнення незаконним. Просять позовні вимоги задоволити в повному обсязі та допустити їх до негайного виконання в частині поновлення на посаді.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, надав письмові заперечення які повністю співпадають з його позицією в судовому засіданні. Вважає дії Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті правомірними і такими, що відповідають чинному законодавству України. Просить відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін , повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Відповідно до ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку суду, представником відповідача правомірність своїх дій не доказана.

З матеріалів справи вбачається, що 02.04.2008 року наказом начальника Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті було притягнуто ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності за вчинки, що дискредитують звання працівників міліції та тягнуть за собою кримінальну відповідальність і звільнено з ОВС за ст.66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (а.с.5).

Статтею 14 ЗУ «Про дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України», передбачений порядок накладання дисциплінарних стягнень.

Згідно з ч.1 ст.14 вказаного закону, з метою з'ясування всіх обставин дисциплінарного проступку, учиненого особою рядового або начальницького складу, начальник призначає службове розслідування ; відповідно до ч.5 цієї ж статті, перед накладенням дисциплінарного стягнення начальник або особа, яка проводить службове розслідування, повинні зажадати від порушника надання письмового пояснення .

Відповідно до п.8 зазначеної ст.14, зміст наказу доводиться до відома особи рядового або начальницького складу, яку притягнуто до дисциплінарної відповідальності, під підпис. У разі звільнення з посади або звільнення з органів внутрішніх справ особі рядового начальницького складу видається витяг з наказу.

Відповідно до пояснень позивача та його представника письмових пояснень ОСОБА_1 не надавав та витягу з наказу вчасно не отримував , що не заперечується представником відповідача.

Згідно з ст.66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (на підставі якої було звільнено позивача) (надалі Положення), особи рядового і начальницького складу, які скоїли вчинки, що дискредитують звання рядового і начальницького складу, звільняються з органів внутрішніх справ, при цьому звільнення проводиться з урахуванням вимог пункту 62 цього Положення .

Відповідно до п.62 Положення, звільнення осіб рядового і начальницького складу зі служби проводиться:

а) у запас Збройних Сил СРСР (з постановкою на військовий облік), якщо звільнені особи не досягли граничного віку, встановленого Законом СРСР "Про загальну військову повинність" для перебування в запасі осіб, які мають військові звання і за станом здоров'я придатні до військової служби;

б) у відставку , якщо звільнені особи досягли граничного віку, встановленого Законом СРСР "Про загальну військову повинність" для перебування в запасі осіб, які мають відповідні військові звання або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров'я до військової служби (із зняттям з військового обліку).

За таких обставин, враховуючи те, що відповідачем при прийнятті наказу не було дотримано порядку накладання дисциплінарного стягнення позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення в повному обсязі

Порушене право позивача щодо поновлення його на посаді підлягає захисту з моменту прийняття наказу № 62 про його звільнення, а саме з 02.04.2008 року .

Крім того слід зазначити, що згідно з п.8 Положення, дострокове звільнення зі служби осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу, які не досягли граничного віку перебування на службі в органах внутрішніх справ, провадиться: у разі скоєння злочину, після набрання законної сили обвинувальним вироком суду.

На момент звільнення , ні на час розгляду даної справи обвинувального вироку суду відносно ОСОБА_1, що набрав законної сили -не має.

Керуючись статтями 160-163, 254 Кас України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Визнати дії Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті по звільненню ОСОБА_1 з посади оперуповноваженого карного розшуку лінійного пункту міліції на ст. Дубно лінійного відділу на ст. Здолбунів Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті - неправомірними.

п.1 Наказу начальника Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті №62 від 02.04.2008 року про притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з посади оперуповноваженого карного розшуку лінійного пункту міліції на ст. Дубно лінійного відділу на ст. Здолбунів лінійного управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті - скасувати.

Поновити на посаді оперуповноваженого карного розшуку лінійного пункту міліції на ст. Дубно лінійного відділу на ст. Здолбунів Лінійного Управління на Львівській залізниці УМВС України на транспорті та допустити постанову до негайного виконання в частині поновлення на посаді.

Присудити до стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий С.В. Боймиструк