Постанова від 02.07.2008 по справі 2-а-2382/08

справа № 2-а- 2382/08

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2008 року 09 год. 55 хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд

під головуванням судді Боймиструка С.В.

за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В.

прокурора Квятковського Я.А.

представник третьої особи на стороні позивача Москалик С.В.

представника відповідача Панасюка Ю.В.

представник третьої особи на стороні відповідача Біндюк Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Здолбунівського району до Здолбунівської районної державної адміністрації про скасування розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації № 43 від 31 січня 2007року «Про програму розвитку галузі тваринництва району на 2007-2010 роки»,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор, звернувшись з позовом до суду просить скасувати розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації № 43 від 31.01.2007 року «Про програму розвитку галузі тваринництва району на 2007-2010 роки». В судовому засіданні прокурор та представник третьої особи, на стороні позивач, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору позовні вимоги підтримали та зазначили, що за наслідками проведеної перевірки прокуратурою району 29.01.2008 року принесено протест на розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації № 43 від 31.01.2007 року "Про програму розвитку галузі тваринництва району на 2007-2010 роки", який було відхилено про що повідомлено листом Здолбунівської райдержадміністрації від 09 лютого 2008 року за № 01/16 -07-162. Дії відповідача вважають незаконними. Просять позовні вимоги задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав та зазначив, що протест прокурора був цілком законно відхилено, оскільки, як вбачається з матеріалів справи актом в якому містяться регулятивні норми, є програма розвитку галузі тваринництва району на 2007-2010 роки. Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вказаний акт набирає чинності з моменту його затвердження районною радою виключно на їх пленарних засіданнях, а тому, уповноваженим регуляторним органом в даному випадку є Здолбунівська районна рада. За даних обставин, Здолбунівська райдержадміністрація не в змозі скасувати акт, що містить регуляторні норми, а саме Програму розвитку галузі тваринництва на 2007 -2010 роки, оскільки це не відноситься до її компетенції.

Вважає, що розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації № 43 від 31.01.07 «Про програму розвитку галузі тваринництва на 2007-2010 роки» відповідає вимогам чинного законодавства, не містить норм регуляторного характеру, а отже не підпадає під дію Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» і підстав для скасування розпорядження не має. Просить в задоволенні позову відмовити.

Представник третьої особи на стороні відповідача- Здолбунівської районної ради, яка не заявляє самостійних вимог - Біндюк Н.О. зауважила, що п.2 оспорюваного розпорядження, як виявилось в судовому засіданні, не був виконаний, а тому підстав для його скасування не має оскільки він не є чинним.

Заслухавши учасників процесу, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (надалі Закон), регуляторний акт це прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно - правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання.

З матеріалів справи вбачається, що 31.01.2007 року головою Здолбунівської районної державної адміністрації було прийняте розпорядження №43 «Про програму розвитку галузі тваринництва на 2007-2010 роки», що відповідно до вищевказаного закону є регуляторним актом (а.с.3,4,6).

Відповідно до ст.7 Закону, регуляторні органи затверджують плани діяльності з підготовки ними проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року, якщо інше не встановлено законом.

Якщо регуляторний орган готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого цим регуляторним органом плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, цей орган повинен внести відповідні зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до цього регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.

Згідно з ст.8 Закону, стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу. Аналіз регуляторного впливу готується до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.

Відповідно до ст.21 Закону, проекти регуляторних актів, які розробляються центральними органами виконавчої влади, підлягають погодженню із спеціально уповноваженим органом.

Однак перевіркою встановлено, що проект оспорюваного розпорядження не погоджувався із представництвом Держкомпідприємства у Рівненській області, не оприлюднювався, зміни до плану внесення регуляторних актів не вносились, а тому суперечить чинному законодавству та підлягає до скасування (а.с.3,4).

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 160-163, 254 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Скасувати розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації №43 від 31.01.07р. «Про програму розвитку галузі тваринництва району на 2007-2010 роки».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий: С.В. Боймиструк