Ухвала від 24.01.2017 по справі 219/12217/16-ц

Справа № 219/12217/16-ц

Провадження №2/219/747/2017

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2017 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Конопленко О.С.

за участю секретаря Троян Л.К.,

розглянувши у судовому засіданні в залі судового засідання в місті Бахмут цивільну справу за позовною заявою Руштієвої Зулайхи Абдуловни до ОСОБА_1 про визнання дійсним біржового контракту та визнання права власності на земельну ділянку,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1, в якій просить: визнати біржовий контракт № 074-Н (договір купівлі-продажу), укладений в Артемівській філії Донецької товарної біржі 07 березня 2000 року між Руштієвою Зулайхою Абдулівною та ОСОБА_2, дійним та визнати право власності за Руштієвою Зулайхою Абдуловною на земельну ділянку площею 0,2536 га для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель, яка розташована за адресою: Донецька обл., Бахмутський (раніше - Артемівський) р-н, с. Васюківка, вул. Садова, буд. 22, придбаної за нотаріально посвідченим договором купівлі-продажу земельної ділянки від 10 березня 2000 року, та посвідченою державним актом на право власності на землю серії IV-ДН № 118127 від 30 листопада 2000 року.

Позивач та представник позивача в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, надали суду відповідні заяви, в яких просять розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримують та просять суд їх задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечують.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, заяв та клопотань про відкладення судового засідання на іншу дату або про розгляд справи без її участі до суду не надходило.

На підставі ч. 2 ст. 197 Цивільного процесуального кодексу України, у зв'язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, зокрема, інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна за № 78620034 від 23 січня 2017 року, з якої вбачається, що на земельну ділянку 22, розташовану по вулиці Садовій в селі Васюківка Бахмутського району Донецької області, яка належить Васюківській сільській раді, 04 жовтня 2005 року на підставі повідомлення б/н Артемівського районного суду накладено арешт (архівний запис), а позивач просить визнати за ним право власності саме на вказану ділянку, суд вважає, що слід залучити в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Васюківську сільську раду, оскільки судове рішення може вплинути на її права та обов'язки.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до ухвалення судом рішення, якщо рішення в справі може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї із сторін.

Частиною другою ст. 35 ЦПК України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть бути залучені до участі в справі також за клопотанням сторін, інших осіб, які беруть участь у справі. Якщо суд при прийнятті позовної заяви, здійсненні провадження у справі до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Враховуючи, що рішення суду по даній справі може в подальшому вплинути на права та обов'язки Васюківської сільської ради, суд вважає за необхідне залучити до у часті у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Васюківську сільську раду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 35, 210, 293 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Залучити Васюківську сільську раду до участі у справі за позовною заявою Руштієвої Зулайхи Абдуловни до ОСОБА_1 про визнання дійсним біржового контракту та визнання права власності на земельну ділянку у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.С. Конопленко

Попередній документ
64246827
Наступний документ
64246829
Інформація про рішення:
№ рішення: 64246828
№ справи: 219/12217/16-ц
Дата рішення: 24.01.2017
Дата публікації: 30.01.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бахмутський міськрайонний суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів купівлі-продажу