Постанова від 16.01.2017 по справі 157/1822/16-а

Справа № 157/1822/16-а

Провадження №2-а/157/211/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2017 року місто Камінь-Каширський

Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Антонюк О.В.,

з участю секретаря - Фесь Т.І.,

позивачки - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

встановив:

У грудні 2016 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі (далі - Управління), в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку призначеної їй пенсії згідно зі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-Х11 (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії) з урахуванням підвищення з 01.12.2015 року та зобов'язати Управління провести з 01.12.2016 року перерахунок розміру призначеної їй пенсії згідно зі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-Х11 (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії) з урахуванням підвищення з 01.12.2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери, в розмірі 90% від суми заробітної плати, зазначеної в інформації Камінь-Каширської райдержадміністрації від 25 листопада 2016 року № 1856/36/2-16, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям без обмеження максимального розміру, а також стягнути з відповідача на її користь понесені судові витрати в розмірі 551 грн. 20 коп. В обґрунтування вимог зазначає, що перебуває на обліку в Управлінні як одержувач пенсії за віком з 06 червня 2004 року відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-Х11, пенсія встановлена у розмірі 90% заробітної плати. Останнім місцем її роботи була Камінь-Каширська районна державна адміністрація, посада - керівник апарату. Страховий стаж на посаді державного службовця становить 25 років 4 місяці. 29 листопада 2016 року вона звернулася з заявою до відповідача про перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку з тим, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про впорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набрала чинності з 15.12.2015 року і застосовується з 01.12.2015 року, посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені додатками до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2016 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», підвищуються на 25%. До заяви вона додала інформацію Камінь-Каширської райдержадміністрації про заробітну плату керівника апарату райдержадміністрації (з останнього місця роботи) станом на 01.12.2015 року з усіма відомостями, які подаються для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 25.11.2016 року № 1856/36/2-16. Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» було передбачено, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 06 січня 2003 року № 432-1V «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Закону України «Про державну службу» визначається в такому порядку, зокрема, згідно з п. 2, - іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 передбачає, що при перерахунку пенсії державного службовця враховується: посадовий оклад, надбавка за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Вимоги щодо складу та розміру заробітної плати для перерахунку пенсії повністю враховані в інформації Камінь-Каширської райдержадміністрації від 25.11.2016 року № 1856/36/2-16. Перерахунок пенсії згідно з зазначеною вище постановою Кабінету Міністрів України проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року № 15-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670» із змінами, внесеними згідно з постановою Пенсійного Фонду № 15-1 від 04.07.2016 року, форму довідки про заробітну плату, що подається для призначення та перерахунку пенсії скасовано, а тому з причини не затвердження нової форми довідки нормативними актами відповідачу для проведення перерахунку пенсії було надано інформацію від 25.11.2016 року № 1856/36/2-16, яка в повній мірі відображає вимоги щодо складу та розміру заробітної плати, необхідні для перерахунку пенсії, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865, та не може бути причиною для відмови у здійсненні перерахунку. Відсутність встановленого Кабінетом Міністрів України будь-якого порядку перерахунку призначених пенсій непрацюючим державним службовцям фактично порушує гарантоване Конституцією та Законом право на перерахунок, така бездіяльність Кабінету Міністрів України суперечить міжнародним правовим актам, зокрема ст. 1 (параграфи 51-56) Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

28 грудня 2016 року позивачка ОСОБА_1 подала заяву, в якій уточнила позовні вимоги і просить зобов'язати Управління провести з 01.12.2016 року перерахунок розміру призначеної їй пенсії та виплату згідно зі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-Х11 (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії) з урахуванням підвищення з 01.12.2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери, в розмірі 90% від суми заробітної плати, зазначеної в інформації Камінь-Каширської райдержадміністрації від 25 листопада 2016 року № 1856/36/2-16, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям без обмеження максимального розміру.

В заперечені на позов представник відповідача просить у позові ОСОБА_1 відмовити, мотивуючи тим, що позивачка перебуває на обліку в Управлінні як одержувач пенсії за віком з 2004 року відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу». Перерахунок пенсії з 01.02.2008 року проведено відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» згідно поданої заяви та довідки про заробітну плату на посаді керівника апарату Камінь-Каширської райдержадміністрації. Для перерахунку пенсії було взято заробітну плату на момент виникнення права на перерахунок, тобто на лютий 2008 року, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено пенсію. З 01 січня 2015 року питання перерахунку пенсій державним службовцям у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям було врегульовано ст. 37 Закону України «Про державну службу», відповідно до якої у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-V111, який набрав чинності з 01 січня 2015 року, були внесені зміни до Закону України «Про державну службу», зокрема статтю 37-1 викладено в новій редакції. Так, на момент звернення державного службовця, відповідно до даної статті, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Порядок здійснення перерахунку пенсії державних службовців у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям був врегульований пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій». Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до нормативно-правових актів» були внесені зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, зокрема й до постанови Кабінету Міністрів України № 865, з якої вилучено пункт 4 та викладено в новій редакції абзац перший пункт 5 та пункт 6, які стосувалися проведення перерахунку пенсій державних службовців. Окрім того, пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України від 02.03.2015 року № 213-V111 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» передбачено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про ОСОБА_2 України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Оскільки такого закону не прийнято, з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Щодо проведення перерахунку пенсій у зв'язку із підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, відсутні нормативно-правові акти, які б визначали умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям. При цьому, внесені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року зміни до ст. 37 Закону України «Про державну службу» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 регламентовано лише питання щодо упорядкування структури заробітної плати та її індексації працюючим державним службовцям і не передбачено ані можливості, ані механізму перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку зі зміною заробітної плати. З 15 грудня 2015 року діючим законодавством України не визначено суб'єктивного права, як і не передбачено підстав, порядку реалізації, обов'язку органів Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу».

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю з викладених у позові підстав і просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, з поданих до суду заперечень вбачається, що начальник Управління просить справу розглянути у відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення позивачки та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов належить задовольнити частково, зважаючи на таке.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі та отримує пенсію за віком з 2004 року відповідно до Закону України «Про державну службу».

29 листопада 2016 року ОСОБА_1 звернулася до Управління із заявою про проведення перерахунку пенсії відповідно до наданої нею інформації щодо заробітної плати на посаді керівника апарату Камінь-Каширської районної державної адміністрації № 1856/36/2-16 від 25.11.2016 року.

Листом від 08 грудня 2016 року № 361/Д-01 відповідач у проведенні у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям перерахунку пенсії позивачці відмовив, мотивуючи тим, що з 1 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-V11, яким передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (ст. 90 Закону), і Законом № 889-V11 не передбачено проведення перерахунку пенсій державним службовцям, а тому підстав для проведення перерахунку пенсії немає. Окрім того, відповідач в листі зазначив, що у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-V11 Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ втратив чинність (п. 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889).

Пенсійне забезпечення державних службовців на момент призначення позивачці пенсії державного службовця визначалося Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на момент призначення позивачці пенсії державного службовця) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для жінок - не менше 20 років, у тому числі державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.

У відповідності до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на момент призначення позивачці пенсії державного службовця) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Кабінетом Міністрів України з метою вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії було прийнято постанову від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі - Постанова № 865).

У відповідності до пункту 4 цієї Постанови (у редакції від 24.04.2014 року) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців ОСОБА_2 банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. № 432-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців ОСОБА_2 банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію. За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим - п'ятим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови. Пунктом 5 Постанови було передбачено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-VIII, який набрав чинності з 01 січня 2015 року, статтю 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII викладено у новій редакції, а саме визначено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» пункт 4 Постанови № 865, яким було врегульовано порядок перерахунку пенсії у разі збільшення розміру заробітної плати державним службовцям, виключено, а пункт 5 - змінено.

Таким чином, з аналізу вищевказаних правових норм вбачається, що до внесення змін у ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», національне законодавство передбачало право позивачки на перерахунок пенсії, який збільшує розмір її пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям на відповідній посаді, з якої позивачці була призначена пенсія. Тобто позивачка мала право на перерахунок пенсії в залежності від збільшення розміру заробітної плати, в тому числі посадового окладу, працюючих державних службовців.

Разом із тим, на момент звернення позивачки до територіального органу Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії 29 листопада 2016 року на підставі інформації, наданої Камінь-Каширською райдержадміністрацією №1856/36/2-16 року від 25 листопада 2016 року, питання вищевказаного перерахунку пенсії чинним законодавством не врегульоване, в той час як в силу приписів статті 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на час звернення позивачки за перерахунком пенсії) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям повинні бути визначені Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що Кабінетом Міністрів України не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, а саме ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям повинні бути визначені Кабінетом Міністрів України, виходячи із приписів ч. 1 ст. 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, та статті 22 Конституції України, згідно з якою закріплені Конституцією України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, суд приходить до висновку, що позивачка має право на перерахунок пенсії відповідно до поданої нею довідки і що при такому перерахунку мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які діяли на момент її призначення (перерахунку) позивачці як державному службовцеві.

Маючи право на перерахунок пенсії, обчисленої до ст. 37 Закону України «Про державну службу», позивачка мала законні сподівання на проведення такого перерахунку, тобто, мала майнове право відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відсутність на час звернення позивачки з заявою до Управління про перерахунок пенсії механізму реалізації законодавчого положення, передбаченого ч. 1 ст. 37-1 Закону України, на думку суду, становить втручання у право позивачки за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів під час розгляду справи правомірності своїх дій щодо відмови позивачці у проведенні перерахунку пенсії.

Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення, що встановлено постановою Верховного Суду України від 10.12.2013 року у справі № 21-420а13.

Таким чином, посилання відповідача на положення пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 02.03.2015 року № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» як на підставу для відмови у перерахунку пенсії позивачці є хибними, оскільки вказана норма закону може застосовуватися лише до осіб, які звернулися із заявою про призначення пенсії після 01.06.2015 року, а не із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії.

Разом з тим, предметом спору в даній справі є правомірність дій щодо відмови в перерахунку пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям. В свою чергу, предметом доказування є обставини, які мають значення для вирішення справи та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Враховуючи те, що відмова відповідача у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії була обґрунтована виключно відсутністю права на перерахунок, і відповідач фактично не здійснював жодних дій щодо перерахунку пенсії позивачці на підставі її звернення, не оцінював надану позивачкою довідку про розмір заробітної плати, не визначав нового розміру пенсії, не змінював відсотки суми посадового окладу, з якого обраховувалася раніше призначена ОСОБА_1 пенсія, суд приходить до висновку, що доказуванню підлягають виключно обставини, з якими пов'язана відмова позивачці у здійсненні такого перерахунку.

Отже, дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії позивачці на підставі її звернення та інформації, зазначеної у повідомленні Камінь-Каширської районної державної адміністрації від 25 листопада 2016 року № 1856/36/2-16, належить визнати протиправними та зобов'язати Управління здійснити такий перерахунок та виплату їй у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців пенсії з 01 грудня 2016 року відповідно до інформації, зазначеної у повідомленні Камінь-Каширської районної державної адміністрації від 25 листопада 2016 року № 1856/36/2-16.

В той же час позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача вчинити дії із зазначенням конкретного відсотку суми заробітної плати, з розрахунку якого має бути здійснено перерахунок та виплату пенсії, і без обмеження максимального розміру пенсії, є безпідставними, оскільки щодо згаданих питань відповідач на час звернення позивачки до суду та розгляду справи судом ніяких протиправних дій чи бездіяльності не допускав та жодного рішення не приймав. Рішення суду не може ґрунтуватися на припущеннях, а також тих фактичних обставинах, які на момент його ухвалення хронологічно ще не відбулися, проте ймовірно можуть мати місце у майбутньому. Задоволення таких вимог може призвести до втручання суду в дискреційні повноваження органу Пенсійного фонду щодо вчинення дій з перерахунку пенсії.

В порядку ст. 94 КАС України на користь позивачки належить стягнути понесенні останньою та документально підтверджені судові витрати у розмірі 551 грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. ст. 9, 11, 70, 71, 72, 79, 94, 158-163 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку призначеної пенсії згідно зі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-Х11 (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії), з урахуванням підвищення з 01.12.2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», та інформації, зазначеної у повідомленні Камінь-Каширської районної державної адміністрації від 25 листопада 2016 року № 1856/36/2-16 про заробітну плату, протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі здійснити ОСОБА_1 з 01 грудня 2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця згідно зі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-Х11 (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії), з урахуванням підвищення з 01.12.2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», та інформації, зазначеної у повідомленні Камінь-Каширської районної державної адміністрації від 25 листопада 2016 року № 1856/36/2-16 про заробітну плату.

В решті позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий: ОСОБА_3