номер провадження справи 16/84/16
Іменем України
23.01.2017 Справа № 908/3459/16
Суддя Ніколаєнко Р.А., розглянувши матеріали заяви
кредитора - Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області (69001, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, 14)
до боржника - фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (69037, АДРЕСА_1, ідент.№ НОМЕР_1)
банки, здійснюючі розрахунково-касове обслуговування боржника:
- АТ "Метабанк"
про банкрутство,
Суддя Ніколаєнко Р.А.
За участю представників сторін:
від кредитора - Дегтяр О.М. (довіреність № 12155/10/08-29-10 від 27.12.2016)
від боржника - не з'явився
присутній: арбітражний керуючий Дев'ятков А.О. (свідоцтво Мін'юсту України № 1731 від 02.12.2015)
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 28.12.2016 прийнято до розгляду заяву Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області про порушення провадження у справі про банкрутство боржника -фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, засідання суду призначено на 11.01.2017.
Шляхом застосування автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство у даній справі 28.12.2016 було визначено арбітражного керуючого Ткаченка Дениса Володимировича (свідоцтво Міністерства юстиції України №1057 від 04.07.2013).
У судовому засіданні 11.01.2017 було оголошено перерву до 12.01.2017.
Станом на день судового засідання, 11.01.2017, від арбітражного керуючого Ткаченка Дениса Володимировича до господарського суду не надходило заяви про згоду на участь у справі про банкрутство, у зв'язку з чим судом 11.01.2017, у відповідності до п.п.4.17, 4.23 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, було вчинено повторний запит з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство у даній справі.
За результатами застосування повторно автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство у даній справі 11.01.2017 було визначено арбітражного керуючого Федоренка Дмитра Володимировича (свідоцтво Міністерства юстиції України № 167 від 07.02.2013).
Ухвалою від 12.01.2017 порушено провадження у справі про банкрутство фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на майно боржника за винятком майна, на яке згідно із законодавством України не може бути звернено стягнення, та майна, що перебуває в заставі з підстав, не пов'язаних із здійсненням боржником підприємницької діяльності, судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом призначено на 23.01.2017.
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство боржника оприлюднено 12.01.2017 за №39275.
На дату судового засідання, 23.01.2017, від арбітражного керуючого Федоренка Дмитра Володимировича заяви на участь у даній справі не надійшло.
В той же час, 23.01.2017 заява із згодою на призначення ліквідатором боржника у даній справі надійшла від арбітражного керуючого Дев'яткова Антона Олександровича (свідоцтво Міністерства юстиції України №1731 від 02.12.2013, адреса для листування: АДРЕСА_3, ідент.номер НОМЕР_2).
Представник кредитора в судовому засіданні заяву підтримала, зазначила, що існують всі законні підстави для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши присутніх в судовому засіданні, суд
28.01.2004 виконавчим комітетом Запорізької міської ради ОСОБА_1, ідент.№ НОМЕР_1, зареєстрований як фізична особа-підприємець, на даний час зареєстрований: 69037, АДРЕСА_1, про що, між іншим, свідчить представлена суду копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Наданими матеріалами підтверджується наступне.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 24.10.2011 у справі № 2а-0870/7327/11 стягнуто з ФО-СПД ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 175116,90 грн., у т.ч.: з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2934,16 грн., з податку на додану вартість в сумі 172182,74 грн.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 29.08.2012 у справі № 0870/6879/12 стягнуто з ФО-СПД ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 166944,49 грн., у т.ч.: з податку на доходи фізичних осіб в сумі 40326,99 грн., з податку на додану вартість в сумі 126617,50 грн.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 13.05.2014 у справі № 808/2242/14 стягнуто з ФО-СПД ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 553916,50 грн., у т.ч.: з податку на доходи фізичних осіб в сумі 270764,25 грн., з податку на додану вартість в сумі 283152,25 грн.
Постановою Хортицького ВДВС Запорізького МУЮ від 28.05.2013 відкрито виконавче провадження з примусового виконання судового рішення у справі № 0870/6879/12 про стягнення з боржника суми 166 944,49 грн.
Постановою Хортицького ВДВС Запорізького МУЮ від 16.09.2013 відкрито виконавче провадження з примусового виконання судового рішення у справі № 2а-0870/7327/11 про стягнення з боржника суми 175 116,90 грн.
Постановою Хортицького ВДВС Запорізького МУЮ від 11.07.2014 відкрито виконавче провадження з примусового виконання судового рішення у справі № 808/2242/14 про стягнення з боржника суми 553916,50 грн.
Проте заборгованість за постановами Запорізького окружного адміністративного суду від 24.10.2011 у справі № 2а-0870/73271/11, від 29.08.2012 у справі № 0870/6879/12 та від 13.05.2014 у справі № 808/2242/14 до цього часу, за спливом трьох місяців після відкриття виконавчих проваджень по кожній із зазначених постанов, боржником ні в добровільному, ні в примусовому порядку не погашено.
Згідно довідки про заборгованість станом на 10.01.2017, за боржником рахується стягнута в судовому порядку, але не сплачена боржником заборгованість в сумі 893 014,78 грн.
Таким чином, встановлено, що кредитор має до боржника вимоги в розмірі 893 014,78 грн. (з яких: 756 270,21 грн. - основне зобов'язання, 135 196,75 грн. - штрафні санкції, 1 547,82 грн. - пеня), які підтверджені судовим рішенням, є безспірними у розумінні законодавства про банкрутство та не задоволені за спливом трьох місяців з дня відкриття виконавчого провадження.
Ці вимоги визнаються судом.
Згідно зі ст.1 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону "Про відновлення платоспроможності...") неплатоспроможність у розумінні цього Закону - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності. Банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Частиною 2 статті 91 Закону "Про відновлення платоспроможності..." передбачено, що за заявою фізичної особи господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди.
Згідно з ч.4 ст.91 Закону "Про відновлення платоспроможності..." якщо у встановлений частиною другою цієї статті строк фізичною особою не подано доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає фізичну особу банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Заява про відкладення розгляду справи від боржника не надходила.
Частина 2 статті 90 Закону "Про відновлення платоспроможності..." підставою для визнання фізичної особи банкрутом визначає нездатність боржника задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або виконати обов'язок із сплати обов'язкових платежів.
У відповідності до положень ст.37 Закону "Про відновлення платоспроможності..." у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Враховуючи обставини справи та неспроможність боржника виконати грошові зобов'язання перед кредитором за спливом трьох місяців з дня відкриття виконавчого провадження, боржника слід визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Згідно з положеннями ч.6 ст.91 Закону "Про відновлення платоспроможності..." у постанові про визнання фізичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Як вже зазначалося, шляхом застосування автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство у даній справі визначено арбітражного керуючого Федоренка Дмитра Володимировича (свідоцтво Міністерства юстиції України № 167 від 07.02.2013), від якого до суду станом на 23.01.2017 не надходило заяви про надання згоди на участь у справі про банкрутство.
Разом з тим, 23.01.2017 від арбітражного керуючого Дев'яткова Антона Олександровича (свідоцтво Міністерства юстиції України №1731 від 02.12.2013, адреса для листування: АДРЕСА_3, ідент.номер НОМЕР_2) надійшла заява про згоду на призначення ліквідатором у справі про банкрутство ФО-СПД ОСОБА_1 До заяви додано копію свідоцтва № 1731 від 02.12.2015 на право здійснення діяльності арбітражного керуючого, копію договору страхування відповідальності арбітражного керуючого № 3389470 від 03.01.2017, копію договору оренди приміщення № 15/01/16 від 15.01.2016, інформація (резюме) про арбітражного керуючого
Арбітражний керуючий Дев'ятков А.О. особисто з'явився в судове засідання, підтвердив згоду на участь у справі, зазначив про відсутність на цей час завантаженості у справах, поінформував про наявність належних можливостей виконувати функції арбітражного керуючого.
Відповідно до п. 1 ст. 114 Закону "Про відновлення платоспроможності..." кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України… У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Представник кредитора в судовому засіданні підтримала кандидатуру арбітражного керуючого Дев'яткова А.О.
Заперечень проти кандидатури арбітражного керуючого Дев'яткова А.О. від будь-кого не надходило.
Суд дійшов висновку, що арбітражний керуючий Дев'ятков А.О. здатний належним чином здійснити повноваження ліквідатора у даній справі.
Враховуючи такі обставини, ліквідатором у даній справі суд вважає за необхідне призначити арбітражного керуючого Дев'яткова А.О.
Відповідно до ст.98 Закону "Про відновлення платоспроможності..." арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 115 Закону "Про відновлення платоспроможності...", грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень… Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора. Право вимоги арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) на додаткову грошову винагороду виникає з дня фактичного надходження до боржника стягнутих на його користь активів чи їх частини, які на день порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб, або з дня фактичного повного або часткового погашення вимог конкурсних кредиторів пропорційно до їх обсягу.
Сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника (ч. 5 ст. 115 Закону "Про відновлення платоспроможності...").
З врахуванням ст.115 Закону "Про відновлення платоспроможності..." слід встановити основну грошову винагороду арбітражному керуючому Дев'яткову А.О. за виконання повноважень ліквідатора у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень, яку здійснювати за рахунок коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
У відповідності до ч.8 ст.91 Закону "Про відновлення платоспроможності...", якою встановлено, що офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, строк для заявлення вимог кредиторів встановити в один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 2, 7, 37, 90, 91, 98, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ, ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України, суд
Визнати грошові вимоги кредитора - Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Запорізькій області до боржника - фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 в розмірі 893 014,78 грн. (з яких: 756 270,21 грн. - основне зобов'язання, 135 196,75 грн. - штрафні санкції, 1 547,82 грн. - пеня).
Визнати фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (69037, АДРЕСА_1, ідент.№ НОМЕР_1) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Дев'яткова Антона Олександровича (свідоцтво Міністерства юстиції України №1731 від 02.12.2013, адреса для листування: АДРЕСА_3, ідент.номер НОМЕР_2).
Встановити арбітражному керуючому Дев'яткову А.О. основну грошову винагороду за виконання повноважень ліквідатора у справі в розмірі 2 (двох) мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора за рахунок коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Зобов'язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до закону.
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Строк для заявлення вимог кредиторів встановити в один місяць.
Копії ухвали надіслати кредитору, боржнику, ліквідатору, банку, арбітражному керуючому Федоренко Д.В., відділу з питань банкрутства ГТУЮ у Запорізькій області, Хортицькому ВДВС м.Запоріжжя, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (вул.Олександрівська, 84, м.Запоріжжя, 69002).
Суддя Р.Ніколаєнко