про залишення позовної заяви без руху
24 січня 2017 р. м. ХерсонСправа № 821/159/17
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Варняк С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить стягнути плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 3654,05 грн.
Суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (п.3 ч.1 ст. 107 КАС України).
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI).
Стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачає встановлення станом на 1 січня 2017 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 1600 грн.
Державна служба України з безпеки на транспорті просить суд звільнити її від сплати судових витрат, у зв'язку із відсутністю у кошторисі на поточний місяць 2017 року коштів, призначених на цю мету.
Частиною 1 ст. 88 КАС України, що кореспондується з ч.1 ст. 8 Закону № 3674-VI визначено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ст. 5 Закону № 3674-VI визначено вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Суд вважає, що клопотання позивача про звільнення від сплати судових витрат за подання адміністративного позову, у зв'язку із обмеженим фінансуванням, не містить підстав для застосування положень ч.1 ст. 88 КАС України.
Аналогічна правова позиція відображена у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір"", ухвалах Вищого адміністративного суду України від 20 січня 2014 року, від 15 квітня 2014 року, від 29 липня 2014 року.
Оскільки позивачем не надано належних доказів існування обставин, які б слугували підставою для звільнення від сплати судового збору, суд приходить до висновку, що відповідне клопотання Державної служби України з безпеки на транспорті не підлягає задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті, відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України,
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 лютого 2017 р.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/159/17 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.