Постанова від 11.01.2017 по справі 816/1977/16

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/1977/16

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ясиновського І.Г.,

за участю: секретаря судового засідання - Петренко О.В.,

позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3 до державного реєстратора виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітби Любові Миколаївни, третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: виконавчий комітет Лубенської міської ради Полтавської області, Товариство з обмеженою відповідальністю "Лубнижитлобуд-2010" про визнання протиправними та скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

31 жовтня 2016 року позивачі звернулись до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державного реєстратора виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітби Любові Миколаївни, третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: виконавчий комітет Лубенської міської ради Полтавської області, Товариство з обмеженою відповідальністю "Лубнижитлобуд-2010" про визнання протиправними та скасування наступних рішень:

- про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) від 13 липня 2016 року, індексний номер 30442469;

- про припинення права власності від 14 липня 2016 року індексний номер 30449105 на об'єкт нерухомого майна: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" у зв'язку з відмовою власника від права власності;

- про внесену зміну до запису Державного реєстру прав на право власності на нерухоме майно за номером 15376869 розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, індексний номер 31623261 (з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 28 листопада 2016 року) /а.с. 204-205/.

В обґрунтування своїх вимог позивачі зауважували про протиправність перелічених рішень державного реєстратора, оскільки, приймаючи останні відповідач позбавив їх можливості належним чином здійснити захист своїх прав як співвласників у взаємовідносинах з ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" стосовно виконання останнім зобов'язань в частині належного обслуговування житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1

ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити в повному обсязі.

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судове засідання не з'явились, надали клопотання про розгляд справи за їх відсутності, відповідно до якого позов підтримали, просили задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності. В письмових запереченнях проти позову заперечував, посилаючись на правомірність прийнятих рішень та відсутність підстав для їх скасування, на підтвердження чого надав належним чином завірені копії реєстраційної справи по спірному об'єкту нерухомості.

Треті особи у судове засідання не з'явились, надали клопотання про розгляд справи за їх відсутності. Товариство з обмеженою відповідальністю "Лубнижитлобуд-2010" у своїх письмових запереченнях проти позову, посилаючись на правомірність прийнятих відповідачем рішень. Зауважено, що у зв'язку із завершенням реконструкції колишньої будівлі дитячого садка у 14-ти квартирний житловий будинок ВАТ "Лубнижитлобуд" отримано відповідно до рішення виконавчого комітету Лубенської міської ради свідоцтво про право власності на вказаний будинок. Оскільки 11 з вказаних квартир було продано та передано Міністерству оборони України, а 3 з них - продано та передано право на їх власність іншим новим власникам ТОВ "Лубнижитлобуд-2010" звернулось до відповідача із заявою про припинення права власності на вказану будівлю. На підставі такої заяви відповідачем спочатку перенесено запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а потім - запис про припинення такого права.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення відповідача та третьої особи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Судом встановлено, що 16.10.2003 ВАТ "Лубнижитлобуд" на підставі договору, укладеного з ВАТ "Шліфверст" придбано будівлю дитячого садка, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 /а.с. 38-39.

Відповідно до пояснень третьої особи ВАТ "Лубнижитлобуд" отримано рішення Лубенської міської ради № 348 про дозвіл на будівництво, добудови, реконструкції та переобладнання приміщення під житловий будинок по АДРЕСА_1 /а.с. 57-58/.

ВАТ "Лубнижитлобуд" виготовлено та погоджено відповідно до переліку необхідну проектно-кошторисну документацію /а.с. 46-50/.

Відповідно до договору на пайову участь в будівництві житла від 14 грудня 2004 року № 227/УПБ-40Д, укладеного між ВАТ "Лубнижитлобуд" (Замовник), Міністерством оборони України (Пайовик) та Північним управлінням капітального будівництва Міністерства оборони України (Платник) передано одинадцять квартир будинку МО України згідно акту прийому-передачі /а.с. 51-56/.

12.04.2005 ВАТ "Лубнижитлобуд" Лубенським МБТІ видано відповідно до рішення міськвиконкому свідоцтво на право власності на 14-ти квартирний житловий будинок загальною площею 1037,9 кв.м за вказаною адресою /а.с. 73-74/.

ТОВ «Лубнижитлобуд 2010» 13.07.2016 звернувся із заявою до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо припинення права власності на житловий будинок за адресою м. Лубни, проспект Володимирський (колишня вул. Радянська), за наслідками розгляду якого відповідачем було винесено рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) від 13 липня 2016 року, індексний номер 30442469, а також рішення про припинення права власності від 14 липня 2016 року індексний номер 30449105 на об'єкт нерухомого майна: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" у зв'язку з відмовою власника від права власності.

29.09.2016 до відповідача звернувся представник ТОВ «Лубнижитлобуд 2010» ОСОБА_5 для внесення змін до запису Державного реєстру прав на вказаний вище об'єкт нерухомого майна було встановлено, що при відкритті розділу на об'єкт нерухомого майна: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, було допущено технічну помилку - в загальній площі об'єкта нерухомого майна внесено 545,5 кв.м. замість 1037,9 кв.м.

За наслідками розгляду вказаної заяви державним реєстратором винесено рішення про внесену зміну до запису Державного реєстру прав на право власності на нерухоме майно за номером 15376869 розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, індексний номер 31623261.

Позивачі, вважаючи, що прийнятими рішеннями відповідач позбавляє їх права на забезпечення належного виконання ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" зобов'язань як співвласника спірного об'єкта нерухомого майна, звернулись до суду з даним позовом.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулюються Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначені Порядком про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127.

Статтею 2 Закону № 1952-ІV встановлено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до частини 3 статті 3 Закону № 1952-ІV права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 4 Закону № 1952-ІV обов'язковій державній реєстрації підлягає таке речове право на нерухоме майно, як право оренди земельної ділянки.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 9 Закону № 1952-ІV рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав приймає державний реєстратор.

Частиною першою статті 26 Закону № 1952-ІV передбачено, що записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.

Відповідно до частини першої статті 27 Закону № 1952-ІV державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі:1) укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації, чи його дубліката; 2) свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката; 3) свідоцтва про право на спадщину, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката; 4) виданого нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікатів; 5) свідоцтва про право власності, виданого органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дубліката; 6) свідоцтва про право власності на нерухоме майно чи його дубліката, виданого до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією; 7) рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийнятого власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном;8) державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування землею, виданих до 1 січня 2013 року; 9) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;10) ухвали суду про затвердження (визнання) мирової угоди; 11) заповіту, яким установлено сервітут на нерухоме майно; 12) рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації;13) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність; 14) інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно.

Статтею 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

Пунктом 40 Порядку про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 врегульовано, що державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених статтею 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та цим Порядком.

Згідно частини другої статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Так, відповідно до письмових заперечень відповідача останнім було винесено рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) від 13 липня 2016 року, індексний номер 30442469, а також рішення про припинення права власності від 14 липня 2016 року індексний номер 30449105 за результатами розгляду заяви представника ТОВ "Лубнижтлобуд 2010" ОСОБА_5 для проведення державної реєстрації права власності на спірний об'єкт нерухомого майна. До вказаної заяви було додано наступні документи:

- документ про сплату за надання інформації з Державного реєстру речових прав (квитанція від 06.07.2016 на суму 34 грн);

- документ, що підтверджує повноваження заявника (довіреність № 260, видана 06.07.2016 ТОВ «Лубнижитлобуд 2010»);

- документ-підставу для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (свідоцтво про право власності НОМЕР_1 видане 12.04.2005 виконавчим комітетом Лубенської міської ради Полтавської області) /а.с. 170-173/.

Відповідно до письмових заперечень відповідачем стверджується, що при винесенні спірних рішень останнім в повному обсязі дотримано перелічених вимог, з чим суд не може погодитись з наступних підстав.

Частинами 2 та 3 статті 13 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" на кожний об'єкт нерухомого майна під час проведення державної реєстрації права власності на нього вперше у Державному реєстрі прав відкривається новий розділ та формується реєстраційна справа, присвоюється реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна.

Розділ Державного реєстру прав складається з чотирьох частин, які містять відомості про:

1) нерухоме майно;

2) право власності та суб'єкта (суб'єктів) цього права;

3) інші речові права та суб'єкта (суб'єктів) цих прав;

4) обтяження прав на нерухоме майно та суб'єкта (суб'єктів) цих обтяжень.

У разі відсутності відкритого на об'єкт нерухомого майна розділу у Державному реєстрі прав відомості про інші речові права та суб'єкта (суб'єктів) цих прав, обтяження прав на нерухоме майно та суб'єкта (суб'єктів) цих прав вносяться до спеціального розділу Державного реєстру прав, крім випадків, коли така державна реєстрація проводиться одночасно з державною реєстрацією права власності.

Після відкриття на об'єкт нерухомого майна розділу у Державному реєстрі прав відомості про інші речові права та суб'єкта (суб'єктів) цих прав, обтяження прав на нерухоме майно та суб'єкта (суб'єктів) цих обтяжень переносяться до такого розділу.

Пунктом 1 Порядку № 1127 закріплені терміни, що у ньому вживаються, зокрема:

реконструкція - реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об'єкта містобудування;

прийом документів - перевірка наявності документа про сплату адміністративного збору та/або документа, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав), відповідності розмірів внесеної плати законодавству, безпосереднє прийняття заяви шляхом реєстрації в базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру прав, виготовлення електронних копій документів, поданих разом із заявою, шляхом сканування та розміщення у Державному реєстрі прав.

Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса, крім випадків, передбачених цим Порядком (пункт 6 Порядку № 1127).

Заявник - власник, інший правонабувач, сторона правочину, у яких виникло речове право, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав (пункт 3 частини 1 статті 3 Закону).

Згідно з пунктом 8 Порядку № 1127 під час формування та реєстрації заяви у базі даних заяв державний реєстратор, уповноважена особа встановлює особу заявника на підставі передбаченого Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" документа, що посвідчує таку особу.

У разі подання заяви уповноваженою на те особою державний реєстратор, уповноважена особа перевіряє обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.

Обсяг повноважень особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи, перевіряється на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за допомогою порталу електронних сервісів.

При поданні заяви про здійснення відповідної реєстрації було долучено довіреність № 260 від 06 липня 2016 року, якою уповноважено ОСОБА_5 представляти інтереси ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" та подати до Реєстраційної служби Лубенського міськрайонного управління юстиції необхідні документи для припинення права власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 /а.с.173/. При цьому, суд звертає увагу, що таке право власності було зареєстровано за ВАТ "Лубнижитлобуд" /а.с.73/, у той час як належних та допустимих доказів на підтвердження правонаступництва такої юридичної особи та переходу права власності до ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" до заяви від 12 липня 2016 року додано не було, що підтверджується долученою до матеріалів справи копією останньої.

Частиною 3 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державний реєстратор:

1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;

наявність обтяжень прав на нерухоме майно;

наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;

2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення.

Всупереч викладеному, відповідачем не дотримано вимог щодо встановлення кола та обсягу повноважень уповноваженої особи ОСОБА_5, а також наділення останньої повноваженнями подання документів з реєстрації прав та обтяжень від імені ВАТ "Лубнижитлобуд".

Також, суд зауважує, що положеннями статті 27 вказаного Закону України визначено перелік документів, на підставі яких проводиться державна реєстрації права власності та інших речових прав, а саме:

1) укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації, чи його дубліката;

2) свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката;

3) свідоцтва про право на спадщину, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката;

4) виданого нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікатів;

5) свідоцтва про право власності, виданого органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дубліката;

6) свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією, чи його дубліката;

7) рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийнятого власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном;

8) державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування землею, виданих до 1 січня 2013 року;

9) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;

10) ухвали суду про затвердження (визнання) мирової угоди;

11) заповіту, яким установлено сервітут на нерухоме майно;

12) рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації;

13) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність;

14) інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну абоприпинення прав на нерухоме майно.

Також, відповідно до пункту 76 Порядку № 1127 для державної реєстрації припинення права власності на нерухоме майно у зв'язку з відмовою власника від права власності подається документ, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна (крім випадків, коли право власності на такий об'єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав).

Так, відповідно до завірених належним чином копій матеріалів реєстраційної справи № 970723453107 на об'єкт нерухомого майна, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 судом не встановлено жодних належних та допустимих документів на підтвердження прийняття власником майна рішення про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність або подання уповноваженою особою власника майна інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують припинення прав на нерухоме майно.

Частиною 5 статті 12 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що відомості Державного реєстру прав вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, доки їх не скасовано у порядку, передбаченому цим Законом.

Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зареєстрованих у Державному реєстрі прав, вчиняються на підставі відомостей, що містяться в цьому реєстрі.

Відповідачем не було також надано доказів на підтвердження наявності перелічених вище відомостей стосовно правонаступництва ВАТ "Лубнижитлобуд" та ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" чи прийняття рішення власником спірного об'єкту та належним чином завірених документів на підтвердження такого рішення.

Зважаючи на наявність неприпустимих недоліків, допущених державним реєстратором виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітбою Л.М. під час розгляду заяв ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" про проведення державної реєстрації права власності на спірний об'єкт нерухомого майна та його припинення, з метою відновлення порушених прав позивачів, судом визнано за необхідне визнати протиправними та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) від 13 липня 2016 року, індексний номер 30442469 та про припинення права власності від 14 липня 2016 року індексний номер 30449105 на об'єкт нерухомого майна: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" у зв'язку з відмовою власника від права власності.

Зважаючи, що рішення державного реєстратора виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітби Любові Миколаївни прийнято для внесення зміни до запису Державного реєстру прав на право власності на нерухоме майно за номером 15376869 розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, індексний номер 31623261, суд приходить до висновку про необхідність визнання протиправним вказаного та його скасуванню.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 114 Кодексу адміністративного судочинства України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

Водночас, суд акцентує увагу на тому, що відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У відповідності до вищезазначених приписів Інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 01.11.2011 № 1936/11/13-11: «судам апеляційної інстанції при вирішенні питання про прийняття доказів, які не досліджувалися судом першої інстанції, варто враховувати приписи частини другої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно з наведеною нормою, суд апеляційної інстанції може дослідити докази, які не досліджувалися у суді першої інстанції, з власної ініціативи або за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до суду першої інстанції або необґрунтованим відхилення їх судом першої інстанції.

Отже, у разі дослідження судом апеляційної інстанції доказів, які не досліджувалися в суді першої інстанції, апеляційний суд повинен зазначити у своєму рішенні поважні причини, з яких такі докази не могли бути надані до суду першої інстанції. Наведене стосується також і доказів, які були витребувані судом першої інстанції, але не були надані позивачем або відповідачем.".

У даному випадку відповідач не довів суду, що при прийнятті спірних рішень, він діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.

Враховуючи, що позивачами не понесено судових витрат, питання про їх розподіл судом не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3 до державного реєстратора виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітби Любові Миколаївни, третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: виконавчий комітет Лубенської міської ради Полтавської області, Товариство з обмеженою відповідальністю "Лубнижитлобуд-2010" про визнання протиправними та скасування рішень - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітби Любові Миколаївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) від 13 липня 2016 року, індексний номер 30442469.

Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітби Любові Миколаївни про припинення права власності від 14 липня 2016 року індексний номер 30449105 на об'єкт нерухомого майна: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ "Лубнижитлобуд 2010" у зв'язку з відмовою власника від права власності.

Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області Халітби Любові Миколаївни про внесену зміну до запису Державного реєстру прав на право власності на нерухоме майно за номером 15376869 розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, індексний номер 31623261.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови складено 16 січня 2017 року.

Суддя І.Г. Ясиновський