Постанова від 20.01.2017 по справі 816/1774/16

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/1774/16

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом

позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2

до відповідача третя особа Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області

про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

07.10.2016 ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа: відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, а саме просять:

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, зазначену в листі від 15.09.2016 № 7387/6-16, відповідно до якої учаснику антитерористичної операції ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, зазначену в листі від 15.09.2016 № 7390/6-16, відповідно до якої учаснику антитерористичної операції ОСОБА_2 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області надати учасникам антитерористичної операції, а саме: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірах, не більше 2,0 га, розташованої на території Бродщинської сільської ради, Кобеляцького району, Полтавської області.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачі зазначають, що відповідно до положень пункту 14 частини першої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пункту "б" частини першої статті 121 Земельного кодексу України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р "Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками", як учасники антитерористичної операції, мають переважне право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки площею не більше 2,0 га для ведення особистого селянського господарства. Однак, за результатами звернення з відповідними заявами до відповідача отримали відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою з тих підстав, що бажані земельні ділянки входять у масив, на який надано розпорядження Кобеляцької районної державної адміністрації "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки" іншій особі. Відповідно до розпорядження розроблена документація із землеустрою та земельна ділянка внесена до Державного земельного кадастру.

12.01.2017 представник позивачів надав до суду клопотання про розгляд справи № 816/1774/16 без його участі, у письмовому провадження.

Відповідач у письмових запереченнях проти позову пояснив, що земельні ділянки, стосовно яких позивачами подані клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, входять до складу земельної ділянки, на яку надано розпорядження Кобеляцької районної державної адміністрації про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки іншій особі. Відповідно до розпорядження розроблена документація із землеустрою та земельна ділянка внесена до Державного земельного кадастру /а.с. 45-48/.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Третя особа - Відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області у судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, надала суду клопотання від 09.12.2016 про розгляд справи без участі уповноваженого представника третьої особи.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов таких висновків.

З матеріалів справи суд вбачає, що позивачі - ОСОБА_2 та ОСОБА_1, звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області із заявами про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га кожна, за рахунок земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів на території Бродщинської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області /а.с. 64, 72/. До заяв позивачами, зокрема додані викопіювання з графічного матеріалу із зображенням бажаних місць розташування земельних ділянок та зазначенням їх орієнтовного розміру /а.с. 65, 73/. Також позивачі у вказаних заявах повідомили відповідача про те, що право на безоплатну приватизацію земельної ділянки за вказаним цільовим призначенням (для ведення особистого селянського господарства) ними не використано.

Відповідач аналогічними за змістом листами від 15.09.2016 вих. №7390/6-16, від 15.09.2016 № 7387/6-16 /а.с. 71, 79/ повідомив позивачів про те, що земельні ділянки, стосовно яких позивачами подані клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, входять у масив, на який надано розпорядження Кобеляцької районної державної адміністрації "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки" іншій особі. Відповідно до розпорядження розроблена документація із землеустрою та земельна ділянка внесена до Державного земельного кадастру. Також зазначив, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області проводиться робота з резервування земельних ділянок, що можуть бути надані учасникам антитерористичної операції. Відповідна інформації представлена у вигляді довідкових альбомів-атласів з картографічними матеріалами, що розміщені на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

З наведених підстав позивачам відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення бажаних земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та доводам сторін, суд виходить з такого.

Правовідносини у сфері забезпечення права громадян на землю урегульовано Земельним кодексом України.

Так, згідно з частиною першою статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Пунктом "б" частини першої статті 121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Отже, позивачі мають право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше 2,0 гектара кожна.

За приписами частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Як визначено частиною сьомого згаданої статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Таким чином, Земельний кодекс України визначає вичерпний перелік підстав для відмови особі в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах безоплатної приватизації, при цьому зобов'язує орган державної влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в надані такого дозволу належним чином мотивувати причини цієї відмови.

Зі змісту листів Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 15.09.2016 вих. №7390/6-16, від 15.09.2016 № 7387/6-16 /а.с. 71, 79/ суд встановив, що підставою для відмови у наданні позивачам дозволу на виготовлення проекту землеустрою стало те, що земельні ділянки, стосовно яких позивачами подані клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, входять до складу земельної ділянки площею 52,90 га, на яку надано розпорядження Кобеляцької районної державної адміністрації про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки іншій особі. Відповідно до розпорядження розроблена документація із землеустрою та земельна ділянка внесена до Державного земельного кадастру.

З матеріалів справи вбачається, що розпорядженням голови Кобеляцької районної державної адміністрації Полтавської області від 28.04.2011 № 152 надано гр. ОСОБА_4 дозвіл на виготовлення, зокрема проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 52,90 га за межами населених пунктів Бродщинської сільської ради для ведення фермерського господарства /а.с. 53/. У матеріалах справи також міститься проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_4 для ведення фермерського господарства із земель запасу за межами населеного пункту на території Бродщинської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області. На підставі вказаного проекту в Державному земельному кадастрі 16.10.2015 відкрито розділ та поземельну книгу стосовно земельної ділянки площею 52,9000 га, з присвоєнням кадастрового номеру 5321880400:00:004:0003 /а.с. 49/.

Суд зауважує, що відповідно до частини першої статті 124 Земельного кодексу України (далі - ЗК) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Частиною першою статті 122 ЗК передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону (частина перша статті 116 ЗК).

За правилами частини першої статті 123 ЗК надання земельних ділянок комунальної власності у користування здійснюється, зокрема, органами місцевого самоврядування на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у випадках, передбачених законом, або на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). При цьому розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, передбачених статтею 122 цього Кодексу.

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки (частина друга статті 123 ЗК).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні (частина третя статті 123 ЗК).

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (частина перша статті 124 ЗК України).

Аналіз наведених норм права у взаємозв'язку дає підстави вважати, що ними встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у користування (оренду) громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання. Вони передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у користування (оренду) зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у користування, за результатами розгляду яких визначені в статті 123 ЗК органи приймають одне з відповідних рішень. Отримання дозволу на розробку проекту землеустрою та розробка відповідного проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у користування (оренду).

Натомість право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (стаття 125 ЗК України).

Водночас, право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (стаття 126 ЗК України).

Суд зауважує, що під час розгляду заяв позивачів /а. с. 64,72/ Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області не надано відомостей, що підтверджувалися б відповідними належними доказами, про проведення державної реєстрації права користування (оренди) за ОСОБА_5 на спірні земельні ділянки.

Не надано таких відомостей і у ході розгляду справи судом.

Натомість, листом вих. № 1397/15-16 від 07.12.2016 Відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області повідомив суд про те, що договір оренди на земельну ділянку площею 52,9000 га надати неможливо у зв'язку з тим, що проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки знаходиться в Головному управління Держгеокадастру в Полтавській області на затвердженні.

Отже, з наданих сторонами матеріалів не вбачається, що обрані позивачами земельні ділянки, які знаходиться за межами населених пунктів Бродщинської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області, перебувають у власності чи користуванні третіх осіб.

З приводу посилань відповідача на те, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області проводиться робота з резервування земельних ділянок для учасників АТО, суд зазначає, що відповідно до розміщеної на офіційному веб-сайті відповідача (http://poltavska.land.gov.ua/) інформації щодо земельних ділянок, відведених для передачі учасникам АТО на території Полтавської області, станом на час розгляду справи відомості про наявність таких земельних ділянок по Бродщинській сільській раді Кобеляцького району Полтавської області відсутні.

Наведені обставини відповідачем у ході розгляду заяв позивачів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою не враховані.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З огляду на викладене, відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого нормами частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій та рішень, не довів суду правомірності своїх рішень, що є підставою для задоволення адміністративного позову в частині визнання протиправними та скасування рішень Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладених у листах від 15.09.2016 вих. №7390/6-16, від 15.09.2016 № 7387/6-16 про відмову у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства.

Стосовно вимог позивачів в частині зобов'язання Головного управління Держгеокадастру Полтавської області надати учасникам антитерористичної операції, а саме: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірах, не більше 2,0 га, розташованої на території Бродщинської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області, суд зазначає таке.

Верховний Суд України у постанові від 16.09.2015 у справі №21-1465а15 вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Водночас суд зауважує, що завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Так, єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. А завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень.

У цьому спорі відповідач не довів, що ним у повному обсязі проведено перевірку заяв позивачів на відповідність вимогам закону. У ході судового розгляду справи встановлено, що відмови відповідача ґрунтуються виключно на інформації, наявній у розпорядженні Кобеляцької районної державної адміністрації "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки", що не підтверджена жодними доказами.

Оскільки відповідач не виконав приписи закону щодо перевірки заяв позивачів на відповідність вимогам Земельного кодексу України, суд, виходячи зі змісту положень Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції адміністративного суду, не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу влади.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог у частині зобов'язання Головного управління Держгеокадастру Полтавської області надати учасникам антитерористичної операції, а саме: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірах, не більше 2,0 га, розташованої на території Бродщинської сільської ради, Кобеляцького району, Полтавської області.

Проте, згідно з частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина друга статті 162 КАС України).

Зважаючи на суть порушених прав позивачів, належним способом їх захисту буде зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га кожна на території Бродщинської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

З огляду на викладене вище, адміністративний позов належить задовольнити частково.

Керуючись статтями 2, 7-11, 17, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа: відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 15.09.2016 вих. №7387/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Бродщинської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 15.09.2016 вих. №7390/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_2 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Бродщинської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Т.С. Канигіна