Ухвала від 20.01.2017 по справі 815/6647/16

Справа № 815/6647/16

УХВАЛА

20 січня 2017 року м.Одеса

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

Розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про передачу за предметною підсудністю адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Одеської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_2, в якій позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Одеської міської ради стосовно ненадання відповіді на звернення ОСОБА_2, із клопотанням про винесення на сесії та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_1) та передачі у приватну власність гр.ОСОБА_2, земельної ділянки площею 0, 1000 га за адресою: АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибної ділянки); зобов'язати Одеську міську раду розглянути по суті та надати відповідь на звернення ОСОБА_2 про винесення на сесії та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер ) НОМЕР_1) та передачі у приватну власність громадянки ОСОБА_2, земельної ділянки площею 0, 1000 га за адресою: АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка).

21.12.2016 року від представника відповідача до суду за вх.№ 34609/16 надійшло письмове клопотання про передачу адміністративної справи №815/6647/16 до місцевого загального суду як адміністративного за предметною підсудністю. В обґрунтування клопотання представник відповідача зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам. Таким чином, на думку представника відповідача, справа за адміністративним позовом до Одеської міської ради підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином та завчасно.

Разом з адміністративним позовом до суду від позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю.

19.01.2016 року від представника відповідача до суду надійшла письмова заява про розгляд клопотання про передачу за предметною підсудністю адміністративної справи№815/6647/16 за його відсутності в порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Як вбачається з позовних вимог, ОСОБА_2 просить суд визнати протиправною бездіяльність Одеської міської ради стосовно ненадання відповіді на звернення ОСОБА_2, із клопотанням про винесення на сесію та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі у приватну власність гр.ОСОБА_2, земельної ділянки; зобов'язати Одеську міську раду розглянути по суті та надати відповідь на звернення ОСОБА_2 про винесення на сесію та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі її у приватну власність гр.ОСОБА_2.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 01.11.2016 року ОСОБА_2 звернувся до голови Одеської міської ради ОСОБА_3 із клопотанням про винесення на сесію та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_1) та передачі у приватну власність мені, гр. ОСОБА_2, земельної ділянки площею 0,1000 га за адресою: АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка). Вказане звернення зареєстровано в Одеській міській раді за номером 34-Л-6874 від 01 листопада 2016 року. Відповідь на звернення Одеською міською радою не надано по теперішній час. У зв'язку з чим, позивач вважає, що бездіяльністю Одеської міської ради було порушено Закон України «Про звернення громадян».

Відповідно до статті 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

Отже з матеріалів справи убачається, що в даній адміністративній справі йдеться про спір між позивачем та відповідачем з приводу бездіяльності останнього щодо не розгляду клопотання позивача про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у приватну власність шляхом винесення на сесію Одеської міськради.

Позивач помилково вважає, що його справа стосується оскарження дій, бездіяльності місцевих органів виконавчої влади, їх посадових осіб, оскільки в даному випадку оскаржується бездіяльність органу місцевого самоврядування у зв'язку із нерозглядом клопотання позивача про затвердження проекту землеустрою.

Частиною 2 ст. 18 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до ст. 140 Конституції України та ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - до органів місцевого самоврядування віднесено: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами.

Отже, оскільки відповідач, Одеська міська рада, є органом місцевого самоврядування і не віднесена до зазначених у ч.2 ст.18 КАС України, предметом оскарження за вказаним адміністративним позовом є бездіяльність останнього з приводу не розгляду клопотання про затвердження проекту землеустрою, то дана справа не підсудна Одеському окружному адміністративному суду, має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом.

Згідно п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу на розгляд Київського районного суду м. Одеси як адміністративного суду згідно із територіальною підсудністю, визначеною відповідно до ч.2 ст.19 КАС України за місцем проживання позивача, вказаним у позовній заяві.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 18, п. 2, ч.1 ст. 22, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Одеської міської ради про передачу за предметною підсудністю адміністративної справи задовольнити.

Передати справу № 815/6647/16 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Одеської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії з Одеського окружного адміністративного суду на розгляд Київського районного суду м. Одеси.

Відповідно до ч.ч.5-8 ст.22 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Ухвала про відмову в передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, постановлена у судовому засіданні, не викладається окремим документом і оскарженню не підлягає. Заперечення проти цього може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали через суд першої інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя М.М. Аракелян