про повернення позовної заяви
м. Вінниця
23 січня 2017 р. Справа № 802/47/17-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Бошкова Юлія Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Калинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області
до: державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, державного реєстратора реєстраційного відділу Хмільницької міської ради, тертя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - товариство з обмеженою відповідальністю "Проффакторинг"
про: скасування державної реєстрації змін до установчих документів
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Калинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області до державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, державного реєстратора реєстраційного відділу Хмільницької міської ради, тертя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - товариство з обмеженою відповідальністю "Проффакторинг" про скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Ухвалою суду від 10.01.2017 року вказаний адміністративний позов залишено без руху та, серед іншого, зобов'язано позивача протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, надати докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Дана ухвала отримана позивачем 16.01.2017 року, однак, станом на 23.01.2017 року вимоги ухвали суду від 10.01.2017 року залишились не виконані.
Проте, на адресу суду надійшло клопотання від представника позивача за вх. №1805 від 20.01.2017 року про відстрочення сплати судового збору, оскільки відсутні кошти для сплати судового збору. Однак, суд не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення, відстрочення та звільнення від сплати встановлюються законом.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору відповідно до ст. 3 Закону України "Про судовий збір", а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб'єктів, яким згідно з нормами статті 5 вказаного Закону встановлені пільги щодо його сплати.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні норми містяться також у ч.1 ст. 88 КАС України.
Таким чином, єдиною підставою з урахуванням якої суд може відстрочити особі сплату судового збору є її майновий стан. Жодної іншої підстави, для постановлення судом ухвали про відстрочення сплати судового збору, ні Законом України "Про судовий збір", ні Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено.
Доводячи наявність підстав для відстрочення сплати судового збору, позивач посилається на скрутне матеріальне становище.
Разом з тим, вважаю за необхідне зазначити, що згідно із правовою позицією викладеною у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 року №2 "Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору та не є підставою для відстрочення його сплати.
Таку ж позицію підтримав Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 25.09.2015 року (реєстраційний номер у ЄДРСР 51554263).
Калинівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Вінницькій області є бюджетною установою, а спірні правовідносини виникли в результаті реалізації владних управлінських функцій.
Наведене дає підстави для висновку про відсутність передбачених ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" та ч. 1 ст. 88 КАС України підстав для відстрочення сплати судового збору.
Згідно пункту 1 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо останній не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Враховуючи викладені обставини, вважаю за необхідне повернути позовну заяву, що не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 18, п. 1 ч. 1 ст. 108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України,
1. Позовну заяву Калинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області до державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, державного реєстратора реєстраційного відділу Хмільницької міської ради, тертя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - товариство з обмеженою відповідальністю "Проффакторинг" про скасування державної реєстрації змін до установчих документів разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.
2. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя /підпис/ Бошкова Юлія Миколаївна
З оригіналом згідно: суддя: секретар: