Постанова від 19.01.2017 по справі 520/14321/16-а

Справа № 520/14321/16-а

Провадження № 2-а/520/241/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.01.2017 року

Київський районний суд м.Одеси

У складі головуючого судді Калашнікової О.І.

При секретарі Шеховцевій О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом

ОСОБА_1 до Інспектора патрульної поліції Управління патрульної поліції у м.Одесі ГУНП України в Одеській області ОСОБА_2, третя особа Управління патрульної поліції у м.Одесі ГУЕП України в Одеській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

Встановив

ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами ухвалити рішення, яким скасувати постанову ЕАА №034591 від 6 листопада 2016 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.122 КУпАП. Зазначеною постановою на ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі 425 грн. за порушення Правил дорожнього руху - здійснив виїзд на перехрестя на жовтий забороняючий сигнал світлофору з наступним проїздом перехрестя на червоний сигнал світлофору.

Позивач доводить, що Правил дорожнього руху не порушував і надав такі пояснення: 06.09.2016 року об 11 год. Він - ОСОБА_1, керуючи автомобілем НОМЕР_1 рухався по пр.-ту ОСОБА_3 зі швидкістю 50-60 км. на годину. На перехрестя пр.-ОСОБА_3 і пр.М.Жукова в'їхав на миготливий зелений сигнал світлофору, закінчив проїзд перехрестя на червоний сигнал світлофору. На обґрунтування своїх доводів позивач надав копію відеозапису з реєстратора дорожнього руху, що встановлений в його автомобілі. ОСОБА_1 також посилався на невідповідність дій інспектора поліції вимогам КУпАП. Так, інспектор поліції незаконно розглянув справу на місці зупинки транспортного засобу, не надав можливості позивачу скористатися у повному обсязі своїми правами, передбаченими ст..268 КУпАП, відповідач порушив вимоги ст.ст.278,279 КУапАП щодо порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Інспектор патрульної поліції ОСОБА_2 до суду не з»явився, про час слухання справи сповіщений, надав письмові заперечення з технічним носієм відеозапису події.

Представник Управління Патрульної поліції у м.Одесі до суду не з»явився, про час слухання справи сповіщений.

Суд вивчив надані до позову докази і дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з таких підстав:

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів чи правових актів індивидуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративного суду. При здійсненні функції контролю за дотриманням законодавства суб»єкт владних повноважень ( у данному випадку - це органи Департаментту поліції) приймає рішення про накладання адміністративного стягнення.

Ст.71 ч.2 КАС України передбачає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Патрульна поліція Національної поліції має повноваження щодо розгляду та винесення постанов в справах про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху ( які передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 121-2, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтями 125, 126, частинами першою, другою і третьою статті 127, статтями 128, 128-1, 129, статтею 132-1, частинами першою, другою і третьою статті 140), що передбачають стягнення у вигляді штрафу або штрафних балів.

Предмет доказування у справі про адміністративні правопорушення становлять обставини, що підлягають з'ясуванню у справі про адміністративне правопорушення. По справі про адміністративне правопорушення з'ясуванню підлягають: наявність події адміністративного правопорушення;особа, яка вчинила протиправні дії (бездіяльність), за які КУпАП передбачена адміністративна відповідальність; винність особи у вчиненні адміністративного правопорушення; обставини, що пом'якшують адміністративну відповідальність, і обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність; характер і розмір шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням; обставини, що виключають провадження по справі про адміністративне правопорушення; інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи;причини і умови вчинення адміністративного правопорушення.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність події адміністративного правопорушення, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення; поясненнями особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення; показаннями потерпілого, свідків; висновками експерта; іншими документами; показаннями спеціальних технічних засобів; речовими доказами.

Документи визнаються доказами, якщо відомості, викладені або засвідчені в них організаціями, їх об'єднаннями, посадовими особами та громадянами, мають значення для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Документи можуть містити відомості, зафіксовані як у письмовій, так і в іншій формі. До документів можуть бути віднесені матеріали фото-і кінозйомки, звуко-і відеозапису, інформаційних баз і банків даних та інші носії інформації.

У даному випадку суд відтворив відеозаписи , надані сторонами, і встановив, що автомобіль позивача на перехрестя проспектів ОСОБА_3 і ОСОБА_4 в»їхав на миготливий зелений сигнал світлофору. Відповідно до Правил дорожнього руху зелений миготливий сигнал дозволяє рух і інформує, що його дії спливає і незабаром включений який забороняє сигнал.

Крім того, відеозаписи події свідчать, що інспектор поліції при винесенні постанови про адміністративне правопорушення діяв відповідно до вимог КУпАП, - відповідно до вимог ст.268 КУпАП позивачу роз»яснив його права, відповідно до вимог ст..287-289 КУпАП роз»яснив порядок та строки оскарження постанови, отримав пояснення від позивача та докази, які позивач намагався надати. За таких обставин, суд скасовує постанову про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст.17, 158 - 163, 167,171-2 КАС України, суд

Постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову у справі про адміністративне правопорушення ЕАА №034591 від 6 листопада 2016 року по справі про адміністративне правопорушення, винесену інспектором Патрульної поліції Управління патрульної поліції у м.Одесі ОСОБА_2 стосовно ОСОБА_1 - скасувати.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Одеси протягом 10 днів з дня її проголошення.

Суддя Калашнікова О. І.