233 233/175/17
18 січня 2017 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Мартишева Т. О. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до начальника відділу надання адміністративних послуг Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті ОСОБА_2 про скасування постанови, -
17 січня 2017 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду, скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 019901 від 20 грудня 2016 року, складеної начальником відділу надання адміністративних послуг Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті ОСОБА_2 на підставі акта про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 0110333 від 25 листопада 2016 року.
Вважаю, що дана позовна заява підлягає поверненню позивачеві, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; 7) адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.
Як видно із поданого позову, позивач оскаржує дії посадової особи державного органу - надання адміністративних послуг Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті, а саме винесення постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу відповідно до статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто про застосування спеціальної відповідальності, а не адміністративної відповідальності за правилами Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Приймаючи до уваги викладене, вважаю, що в силу вимог ч.1 ст.18 КАС України дана справа не підсудна Костянтинівському міськрайонному суду як адміністративному суду.
Згідно п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Додатково позивачу слід роз'яснити, що відповідно до ч.2 ст.18 КАС України справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, підсудні окружним адміністративним судам, у зв'язку з чим позивач має право пред'явити свій позов до окружного адміністративного суду.
Згідно ч.6 ст.108 КАС України позивачу слід роз'яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 18, 108 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника відділу надання адміністративних послуг Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті ОСОБА_2 про скасування постанови - повернути позивачу у зв'язку з тим, що справа не підсудна Костянтинівському міськрайонному суду Донецької області.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу разом із заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Роз*яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: