ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
03.05.07 Справа № 13/482.
За позовом Державної інспекції контролю за цінами в Луганській області м. Луганськ
до Вузлової лікарні на станції Попасна, м. Попасна Луганської області.
про стягнення 32 246 грн. 88 коп.
Суддя
Яресько Б.В.
За участю:
Секретар судового засідання Савенко В.Ю.
Від позивача
Не прибув
Від відповідача
Свинкова Н.М., дов. № 472 від 03.05.07 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: Позивачем в порядку господарського судочинства заявлена вимога про стягнення з відповідача суми економічних санкцій відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 28.08.2006 р. № 133 на суму 32246 грн. 88 коп.
Статтею 4 Закону України "Про ціни і ціноутворення" визначено повноваження Кабінету Міністрів України в галузі ціноутворення, зокрема, встановлено, що Кабінет Міністрів України визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).
Таким органом відповідно до Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 13.12.2000 N 1819 (далі - Положення), є Державна інспекція з контролю за цінами (далі - Держцінінспекція). Вона є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується останньому.
Згідно з пунктом 11 Положення Держцінінспекція має територіальні органи - державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 Положення.
За змістом абзацу третього пункту 4 Положення Держцінінспекція відповідно до покладених на неї завдань у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
Відповідно до пункту 5 Положення Держцінінспекція, зокрема, має право проводити в органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності перевірки бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів.
Згідно з Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 N 298/519, прийняття рішень про застосування економічних або фінансових (штрафних) за фактами порушення державної дисципліни цін покладено на Держцінінспекцію та відповідні державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
З наведеного випливає, що Держцінінспекція, приймаючи рішення про застосування санкцій за порушення державної дисципліни цін, є як орган державної влади у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
З урахуванням наведеного справи за участю Держцінінспекції, пов'язані із здійсненням нею владних повноважень, підлягають розглядові в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
За таких обставин зазначений позов не підлягає розгляду в порядку встановленому нормами Господарського процесуального кодексу України.
В нормах Господарського процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України відсутні положення, які передбачали можливість переведення справи відкритої в порядку Господарського процесуального кодексу України після 01.09.2005 року на розгляд в порядку Кодексу адміністративного судочинства України.
З врахуванням цього, провадження у справі підлягає припиненню відповідно до п. 1ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
Позивач не позбавлений права звернутися з позовом в порядку Кодексу адміністративного судочинства України у відповідний адміністративний суд.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати.
Керуючись ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 1 ст. 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Припинити провадження у справі.
Суддя Б.В. Яресько