ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
27.02.07 Справа № 9/176б.
Суддя Ковалінас М.Ю., при секретарі Толстовій М.С.,
розглянувши матеріали справи за заявою
кредитора - Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Луганської області
до боржника - Державного підприємства "Спеценергоремонт", м. Лисичанськ
Луганської області
Про банкрутство
В присутності представників сторін:
від кредиторів -Леонова З.Є., дов. №19/10 від 09.01.07. (ДПІ);
Пурик С.О., дов. №06-01 від 01.12.06. (УПФУ);
Денисенко В.Л., наказ №01-261к від 20.11.00. (ФСС від нещасних випадків);
від засновника боржника -Аммаш І.М., дов. №9/13-847 від 27.02.07. (Облдержадміністрація);
розпорядник майна ОСОБА_1 -не прибув; від боржника -не прибули.
Обставини справи: банкрутство за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі за текстом -Закон), процедура розпорядження майном, розгляд питання про заміну розпорядника майна та клопотань щодо подальшого руху справи.
Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши присутніх, суд
Провадження у справі про банкрутство боржника -ДП "Спеценергоремонт" порушено господарським судом ухвалою від 03.12.03. за заявою кредитора -ДПІ у м. Лисичанську Луганської області, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; ІНФОРМАЦІЯ_1 введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника -ДП "Спеценергоремонт" надруковано в газеті "Голос України" ІНФОРМАЦІЯ_2., встановлений ч.1 ст. 14 Закону строк на подання заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника сплинув 25.03.04.
Реєстр вимог кредиторів у справі затверджено ухвалою суду від 06.04.06.
У виконання вимог суду та відповідно до ст. 16 Закону, кредиторами проведені загальні збори, обрано комітет кредиторів, який звертався до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом. відкриття ліквідаційної процедури та про призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_1 (протокол засідання комітету кредиторів ІНФОРМАЦІЯ_3.).
В той же час, як вбачається з витягу зі Статуту боржника (п. 1.1.) Державне підприємство "Спеценергоремонт" засноване на державній власності та підпорядковане Луганській обласній державній адміністрації; Статут підприємства затверджується головою Луганської обласної держадміністрації (п.3.2.); майно підприємства є державною власністю і закріплено за ним на праві повного господарського відання (п.4.2.); згідно копії Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи організаційно правова форма боржника -Державне підприємство; згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_4. Луганського обласного управління статистики, форма власності боржника -загальнодержавна.
Луганська обласна державна адміністрація листом ІНФОРМАЦІЯ_5 повідомило. що підприємство ДП "Спеценергоремонт" станом на 2003 рік вже не працювало, фактично ліквідовано, його керівник звільнився з посади, тому у облдержадміністрації не було заперечень проти ліквідації боржника, а також від облдержадміністрації надійшло на адресу суду пояснення б/н від 01.07.04. аналогічного змісту.
В той же час, оскільки державна частка у боржника складає 100%, ухвалою суду від 02.07.04. провадження у справі №9/176б про банкрутство боржника -Державного підприємства "Спеценергоремонт", м. Лисичанськ Луганської області, зупинено, відповідно до вимог ст.1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ, оскільки цим Законом встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна, у тому числі й у ліквідаційній процедурі, який поширюється на підприємства, у статутних фондах яких частка державної власності становить понад 25%.
Оскільки з моменту зупинення провадження у справі №9/176б сплинув тривалий час, а у суду відсутні відомості щодо зміни розміру державної частки у статутному фонді боржника тому, провадження у справі №9/176б поновлено, її призначено до розгляду у засіданні; зобов'язано Луганський обласний відділ з питань банкрутства та Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України, надати погоджену у встановленому порядку ("Порядок подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих", затверджений наказом Міністерства економіки України від ІНФОРМАЦІЯ_6, з подальшими змінами) пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора у справі) тому, що у суду є інформація про анулювання ліцензії арбітражного керуючого ОСОБА_1
На адресу суду надійшли:
- лист від ІНФОРМАЦІЯ_7 Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області, з якого слід, що у базі даних приватизованих об'єктів немає Державного підприємства "Спеценергоремонт";
- лист ІНФОРМАЦІЯ_8 Луганської обласної державної адміністрації -засновника боржника, з доданими до нього копіями Статуту ДП "Спеценергоремонт" та змін до нього (розпорядження);
- лист ІНФОРМАЦІЯ_9. Луганського обласного відділу з питань банкрутства, з проханням про відкладення розгляду справи, оскільки Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України, ще не надано погодженої у встановленому Порядку пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора у справі);
У дане судове засідання розпорядник майна -арбітражний керуючий ОСОБА_1 не прибув з невідомих причин, вимоги суду, викладені в п. 7 резолютивної частини ухвали суду від 30.01.07. не виконав.
Від комітету кредиторів суду надано протокол ІНФОРМАЦІЯ_10зборів комітету кредиторів, на якому комітетом знову було прийнято рішення щодо подання до суду клопотання про введення ліквідаційної процедури у відношенні боржника.
Засновник боржника -Луганська обласна державна адміністрація подала до суду лист ІНФОРМАЦІЯ_11, згідно якого повідомляє, що фактично підприємство -боржник з 2003 року не працює, працівники звільнені на протязі 2002 року, частина майна знаходиться на території ВАТ "ЛИНОС", а другу частину передано виконкому Лисичанської міської ради, тому засновник не заперечує проти подальшої ліквідації - ДП "Спеценергоремонт".
За таких обставин, оскільки у суду є необхідність в отриманні додаткової інформації від сторін та учасників провадження у справі, розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 3-1, 4, 15 -16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 1, 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", ст. ст. 50, 79, 86, 87 ГПК України, суд
1.Призначити розгляд справи на 03.04.07., на 10 годин 00 хвилин, (каб. №310).
2.Луганському обласному відділу з питань банкрутства та Державному департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України - надати суду у строк до 20.02.07. пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого, з урахуванням вимог ст. 3-1, п. 5 ст. 13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», для призначення (розпорядником майна, керуючим санацією або ліквідатором) у справі, погоджену у встановленому законодавством порядку ("Порядок подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих", затверджений наказом Мінекономіки України від ІНФОРМАЦІЯ_6, з подальшими змінами), а також, надати суду письмову інформацію щодо факту анулювання ліцензії арбітражного керуючого ОСОБА_1
3.Фонду державного майна України. м. Київ, - у строк до 01.04.07. надати суду відомості щодо частки державної власності у Статутному фонді боржника - Державного підприємства "Спеценергоремонт", м. Лисичанськ Луганської області ВАТ "ЛИНОС", майданчик теплоелектроцентралі, ідент. код 19074455.
4.Луганській обласній державній адміністрації, м. Луганськ, - подати до суду у строк до 20.02.07., засвідчену копію Статуту боржника та інших установчих документів боржника (в тому числі довідки Облстатуправління, реєструючого органу або Державного реєстратора -відомості щодо знаходження боржника в ЄДР юридичних та фізичних осіб -підприємців), надати письмову думку щодо подальшої судової процедури банкрутства у справі, зокрема щодо можливості ліквідації боржника з урахуванням дії Закону України "Про введення мораторію примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ; надати відомості щодо наявності у боржника майна та якого саме (чи є нерухомість, транспортні засоби, банківські рахунки тощо); при наявності -надати суду письмове рішення засновника щодо можливості ліквідації боржника (визнання його банкрутом), надати свої пропозиції щодо кандидатури розпорядника майна.
5.Комітету кредиторів - надати суду письмову думку (у вигляді відповідного протоколу засідання комітету кредиторів) щодо подальшої судової процедури банкрутства у справі, зокрема щодо можливості ліквідації боржника, з урахуванням дії Закону України "Про введення мораторію примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ, а також висловити свою думку (у вигляді відповідного протоколу) щодо кандидатури розпорядника майна, з приводу того, що можливо мало місце анулювання ліцензії арбітражного керуючого ОСОБА_1.
Явка у судове засідання розпорядника майна ОСОБА_1 та членів комітету кредиторів, представників боржника та його засновника обов'язкова.
Суддя М.Ю. Ковалінас
Помічник судді І.В. Кувічка
Надр. 11 прим.:
1 -до справи;
2-5 -кредиторам:
- ДПІ у м. Лисичанську Луганської області;
- ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Лисичанську Луганської області;
- УПФУ в м. Лисичанську луганської області;
- Лисичанському міському центру зайнятості Луганської області;
6 -боржнику;
7 -Луганському обласному відділу з питань банкрутства;
8 -розпоряднику майна ОСОБА_1;
9 - Фонду державного майна України (01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9);
10 - Державному департаменту з питань банкрутства Мінекономіки України (03150, м. Київ, вул. П. Любченка, 15);
11 - Луганській обласній державній адміністрації, м. Луганськ.