номер провадження справи 18/117/16
12.01.2017 Справа № 908/3089/16
за позовом приватного акціонерного товариства "Акціонерна страхова компанія "Інго Україна" (01054, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 33)
до відповідача приватного акціонерного товариства "Українська акціонерна страхова компанія АСКА" (69005, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 97-а; адреса для листування: 69002, м. Запоріжжя, вул. Перша Ливарна, 40 оф. 210)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
про стягнення 7375,96 грн. страхового відшкодування
Суддя Носівець В.В.
Представники сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: Гризоглазова Д.С., довіреність № 601/17 від 29.12.2016 р.;
від третьої особи: не з'явився;
До господарського суду Запорізької області 21.11.2016 р. звернулось приватне акціонерне товариство "Акціонерна страхова компанія "Інго Україна" з позовною заявою до приватного акціонерного товариства "Українська акціонерна страхова компанія АСКА" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про стягнення 7375,96 грн. страхового відшкодування.
Ухвалою суду від 23.11.2016 року порушено провадження у справі № 908/3089/16, присвоєно справі номер провадження 18/117/16, судове засідання призначене на 22 грудня 2016 року. Розгляд справи відкладався на 12.01.2017 р.
На електронну адресу суду 12.01.2017 р. від позивача надійшли пояснення, за якими він просив позов задовольнити у повному обсязі та враховуючи зайнятість його представників розгляд справи перенести на іншу дату.
Представник позивача у судове засідання не з'явився.
У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив, просив відмовити у задоволенні позову; у відповідності до ст. 69 ГПК України, надав клопотання про продовження строку вирішення спору.
На електронну адресу суду 12.01.2017 р. та до канцелярії суду від третьої особи надійшли пояснення по справі, за якими вона просила: 1. витребувати від ПрАТ "УАСК АСКА" витяг з книги реєстрації повідомлень про ДТП за період з 18.11.2013 р. по 21.11.2013 р.; 2. витребувати з Центральної бази даних МТСБУ інформації про дату внесення інформації про визнання полісу НОМЕР_1 втраченим; витребувати інформацію від ПрАТ "УАСК АСКА" про особу відповідальну за збереження бланків страхових полісів в період з 01.01.2013 р. в т.ч. бланку НОМЕР_1; витребувати інформацію про видання під звіт бланку полісу НОМЕР_1; витребувати пояснення осіб відповідальних за збереження бланків суворої звітності, про обставини, щодо втрати бланку НОМЕР_1.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився.
Відповідно до ч. 3 ст. 69 ГПК України, у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
Клопотання позивача про відкладення розгляду справи, клопотання представника відповідача про продовження строку вирішення спору та клопотання третьої особи про витребування документів судом задоволені.
Стаття 77 ГПК України передбачає, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
На підставі викладеного, з метою встановлення фактичних обставин справи, суд вважає за необхідне розгляд справи відкласти та зобов'язати сторони надати документи і матеріали, які необхідні для розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Продовжити строк вирішення спору на п'ятнадцять днів.
2. Розгляд справи відкласти.
3. Судове засідання призначити на 02.02.2017 р. о/об 10 год. 45 хв.
4. Зобов'язати сторони:
позивача:
- у повному обсязі виконати вимоги ухвали суду від 22.12.2016 р.;
- надати суду придатну для читання копію європротоколу;
- звернутися до МТСБУ із запитом про надання інформації Центральної бази даних МТСБУ про дату внесення інформації про визнання полісу НОМЕР_1 втраченим;
відповідача:
- у повному обсязі виконати вимоги ухвали суду від 22.12.2016 р.;
- надати витяг з книги реєстрації повідомлень про ДТП за період з 18.11.2013 р. по 21.11.2013 р.;
- надати інформацію про особу відповідальну за збереження бланків страхових полісів в період з 01.01.2013 р. в т.ч. бланку НОМЕР_1;
- надати інформацію про видання під звіт бланку полісу НОМЕР_1;
- надати пояснення осіб відповідальних за збереження бланків суворої звітності, про обставини, щодо втрати бланку НОМЕР_1;
- надати пояснення щодо порядку визнання полісу втраченим та дій, що були вчинені;
- надати докази на підтвердження точного часу/дати внесення інформації про визнання полісу НОМЕР_1 втраченим;
третю особу:
- у повному обсязі виконати вимоги ухвали суду від 22.12.2016 р.;
- надати суду придатну для читання копію європротоколу;
- звернутися до МТСБУ із запитом про надання інформації Центральної бази даних МТСБУ про дату внесення інформації про визнання полісу НОМЕР_1 втраченим;
- надати суду для огляду оригінал полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № НОМЕР_1 (за неможливості явки в судове засідання із поважних причин, оригінал полісу надіслати засобами поштового зв'язку).
Забезпечити обов'язкову явку в судове засідання повноважних представників сторін.
Ухвала суду набрала законної сили 12.01.2017 р.
Суддя В.В. Носівець