ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
06.04.07 Справа № 11/9б.
Суддя М.Ю. Ковалінас, при секретарі Савченко М.В.,
розглянувши матеріали справи за заявою
кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт - ЛТД", м. Луганськ
до боржника - Державного відкритого акціонерного товариства
"Ремонтно - механічний завод", м. Лисичанськ Луганської області
Про банкрутство
В присутності представників сторін:
від кредиторів -Смірнов К.М., дов. №1181 від 05.08.05. (ВАТ "Укртелеком" ЦЕЗ №5);
Дейнегіна К.М., дов. №27 від 15.01.07. (ТОВ "Комфорт Лтд");
від боржника - не прибули;
керуючий санацією -ОСОБА_1;
за участю:
- прокурора відділу прокуратури Луганської області Кострицької М.В., посв. №167 від 20.12.06.;
- представника трудового колективу боржника Демченка В.О., дов. №7 від 23.05.06.
Суть справи: банкрутство, процедура санації, розгляд звіту керуючого санацією, клопотань керуючого санацією та комітету кредиторів.
Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши представників кредиторів, керуючого санацією, представника трудового колективу боржника та думку прокурора, суд
11.04.06. у справі №11/9б постановою господарського суду Луганської області, визнано банкрутом боржника -Державне відкрите акціонерне товариство "Ремонтно-механічний завод", м. Лисичанськ Луганської області, відкрито ліквідаційну процедуру строком до 12 місяців, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1; ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1, на якого покладено повноваження та обов'язки, передбачені ст.ст. 3-1, 16, 23-34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі за текстом -Закон), припинено його повноваження як керуючого санацією боржника (п. 1 резолютивної частини зазначеної постанови); зобов'язано ліквідатора ОСОБА_1 проводити ліквідаційну процедуру з урахуванням приписів ст. ст. 1, 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ (п. 2 резолютивної частини зазначеної постанови); а також зобов'язано ліквідатора ОСОБА_1 визначитися з питання щодо необхідності створення ліквідаційної комісії і можливого її складу (ч.2 ст.24 Закону), рішення з цього питання подати до суду до 15.05.06.; здійснити публікацію газетного оголошення у відповідності до вимог ч. ч. 3, 5 ст. 23 Закону, докази -примірник газети, подати до суду до 25.04.06.; подати до суду у строк до 15.05.06. письмове рішення комітету кредиторів у вигляді протоколу, про встановлення розміру, періоду та джерел оплати послуг арбітражному керуючому за виконання повноважень ліквідатора у справі, а також докази дотримання порядку скликання цього засідання комітету за п. 1 ст. 16 Закону; у строк до 20.05.06. подати суду матеріали інвентаризації майна та визначення ліквідаційної маси; баланс банкрута, складений за результатами інвентаризації; надати суду на затвердження звіт та ліквідаційний баланс банкрута не пізніше ІНФОРМАЦІЯ_1 у відповідності до приписів Закону; комітет кредиторів визначитися з питанням щодо встановлення розміру, періоду, джерел оплати послуг арбітражного керуючого ОСОБА_1 за здійснення ним повноважень ліквідатора у справі і своє рішення з цього питання у вигляді протоколу подати до суду не пізніше 15.05.06.; керівнику (посадовим особам) банкрута, у 15-денний строк з дня призначення ліквідатора у справі в порядку п.2 ст. 25 Закону передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки, штампі, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору ОСОБА_1, акти приймання-передавання подати до суду до 01.05.06. (п.3 резолютивної частини зазначеної постанови).
Згідно п. 4 даної постанови, судом здійснено заміну кредитора у справі його правонаступником, замість ЗАТ "Фонд" належним кредитором визнано - ТОВ "ГІФТ"; постанову надіслано сторонам та учасникам провадження у справі (п.5 резолютивної частини вказаної постанови).
За наслідками апеляційного перегляду за скаргою Луганського обласного відділу з питань банкрутства, постановою Луганського апеляційного господарського суду від 08.06.06. частково задоволено вимоги скаржника та скасовано п. п. 1, 2, 3 постанови господарського суду Луганської області від 11.04.06. у справі №11/9б, а дану справу направлено на розгляд господарському суду Луганської області, з підстав того, що частка держави у статутному фонді боржника становить 100%, й господарський суд Луганської області не мав права на прийняття постанови про визнання боржника у цій справі банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури до закінчення дії мораторію на примусову реалізацію майна встановленого Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ.
Постановою Вищого господарського суду України від 08.11.06. у справі №11/9б касаційні скарги керуючого санацією боржника ОСОБА_1 та ліквідатора ініціюючого кредитора ТОВ "Комфорт - ЛТД" ОСОБА_2 частково задоволено; постанову Луганського апеляційного господарського суду від 08.06.06. у справі №11/9б змінено, викладено резолютивну частину в наступній редакції:" 1.Апеляційну скаргу задовольнити частково. 2.Пункти 1,2, 3 резолютивної частини постанови господарського суду Луганської області від 11.04.06. у справі №11/9б - скасувати. В решті постанову господарського суду Луганської області від 11.04.06. у справі №11/9б -залишити без змін. 3.Справу направити на новий судовий розгляд до господарського суду першої інстанції на стадію відкриття ліквідаційної процедури".
Після повернення матеріалів справи №11/9б з Вищого господарського суду України до господарського суду Луганської області, ухвалою суду від 30.11.06., провадження у справі №11/9б про банкрутство боржника ДВАТ "Ремонтно-механічний завод", м. Лисичанськ Луганської області, поновлено та її призначено до слухання у судовому засіданні з приводу розгляду питання щодо подальшої судової процедури банкрутства.
Керуючий санацією ОСОБА_1 подав до суду клопотання (лист ІНФОРМАЦІЯ_2) про припинення процедури санації у справі, визнання боржника ДВАТ "Ремонтно-механічний завод", м. Лисичанськ Луганської області, банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, яке подано ним на підставі рішення комітету кредиторів, прийнятого на засіданні, яке відбулося ІНФОРМАЦІЯ_4. за адресою боржника (протокол ІНФОРМАЦІЯ_3 засідання комітету кредиторів), на цьому засіданні комітетом розглядався звіт керуючого санацією про наслідки проведення процедури санації боржника та його затверджено, а також комітетом кредиторів вирішено припинити процедуру санації боржника та зобов'язати арбітражного керуючого ОСОБА_1 згідно даного протоколу звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
В свою чергу, представник трудового колективу боржника - Демченко В.О., подав до суду від імені трудового колективу підприємства-боржника заяву б/н від 19.01.07., у який працівники боржника просять суд не приймати рішення щодо ліквідації боржника, а просять продовжити термін процедури санації із залученням нового інвестора, а також у минулому засіданні суду представник трудового колективу боржника Демченко В.О. надав примірник заяви громадян - працівників боржника, які не звільнені та його бувших працівників, адресованої господарському суду та Луганській обласній прокуратурі, з приводу зловживань припущених керуючим санацією під час проведення санації та виконання плану санації, також й про вжиття прокуратурою відповідних заходів реагування з цього приводу.
Керуючим санацією ОСОБА_1 подано на розгляд суду клопотання ІНФОРМАЦІЯ_5. щодо затвердження його звіту, припинення процедури санації та визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у справі, а також, до цього клопотання додано:
- звіт керуючого санацією б/н від ІНФОРМАЦІЯ_6 по проведенню процедури санації;
- протокол засідання комітету кредиторів НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_6 з доданими до нього доказами
його проведення у відповідності до вимог ст.16 Закону (повідомлення, довіреності).
Крім того, арбітражний керуючий ОСОБА_1 подав до суду клопотання (заява від ІНФОРМАЦІЯ_7 про припинення його повноважень в якості керуючого санацією у справі №11/9бб про банкрутство боржника, у зв'язку з великою зайнятістю.
Як слід з представлених суду документів, комітетом кредиторів знову прийнято рішення (протокол засідання комітету кредиторів НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_6) про затвердження звіту керуючого санацією, припинення процедури санації, визнання боржника ДВАТ "Ремонтно-механічний завод" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, незважаючи на 100% держави у статутному фонді боржника та дію Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ.
Представник трудового колективу боржника - Демченко В.О., подав від імені трудового колективу підприємства-боржника заяву б/н від 26.02.07., адресовану господарському суду Луганської області та прокуратурі Луганської області, у який працівники боржника повідомляють про факти зловживань припущених керуючим санацією та керівництвом підприємства боржника під час проведення санації та виконання плану санації, просять суд відкласти розгляд справи, а прокуратуру - вжити відповідні заходи реагування з наведених фактів.
Від Державного департаменту з питань банкрутства, та від Луганського обласного відділу з питань банкрутства не надійшло пропозиції щодо погодженої у встановленому Порядку кандидатури арбітражного керуючого для призначення керуючим санацією або ліквідатором у справі, не має також й відомостей від органу, уповноваженого управляти державною часткою боржника -Міністерства палива та енергетики України та Фонду державного майна України з питання можливості введення ліквідаційної процедури щодо боржника - ДВАТ "Ремонтно-механічний завод".
Тому, розгляд справи було відкладено.
На адресу суду надійшли:
- заява представників трудового колективу боржника б/н від 22.03.07. про незадовільні наслідки проведення процедури санації та про призначення нового керуючого санацією замість ОСОБА_1;
- лист Луганського обласного відділу з питань банкрутства ІНФОРМАЦІЯ_8. з проханням про відкладення розгляду справи, оскільки з Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України ще не надійшло погодження щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення керуючим санацією або ліквідатором у справі;
- заява ІНФОРМАЦІЯ_9 арбітражного керуючого ОСОБА_1 про припинення його повноважень в якості керуючого санацією у справі, у зв'язку з його великою зайнятістю.
У даному судовому засіданні керуючий санацією представив суду:
- клопотання ІНФОРМАЦІЯ_10 керуючого санацією з додатками, про припинення процедури санації ДВАТ "Ремонтно -механічний завод", визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
- протокол засідання комітету кредиторів ІНФОРМАЦІЯ_12. з доданими до нього доказами
його проведення у відповідності до вимог ст.16 Закону (реєстр поштових відправлень, повідомлення, довіреності).
- підсумковий звіт ІНФОРМАЦІЯ_11 керуючого санацією ОСОБА_1 по проведенню процедури санації;
- Аналіз перевірки фінансового стану боржника -Лисичанського ремонтно -механічного заводу з виявлення ознак прихованого банкрутства, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства від ІНФОРМАЦІЯ_13, проведений ПП "Юридична фірма "ТВ - компані";
- відомості щодо наявних у боржника майнових активів;
- заперечення представників трудового колективу боржника щодо підсумкового звіту керуючого санацією ІНФОРМАЦІЯ_11
З наданих суду матеріалів вбачається, що комітетом кредиторів знову прийнято рішення (протокол засідання комітету кредиторів ІНФОРМАЦІЯ_14) про затвердження звіту керуючого санацією, припинення процедури санації, оскільки її результати є незадовільними, відновлення платоспроможності боржника не відбулося, визнання боржника ДВАТ "Ремонтно-механічний завод" банкрутом, відкриття у справі ліквідаційної процедури, при цьому комітет кредиторів не враховує, що у статутному фонді боржника часка держави становить 100% та дію Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ.
До того ж, керуючим санацією ОСОБА_1 до його підсумкового звіту знову не додано документів, які свідчать про вжиті ним санаційні заходи, зокрема щодо продажу майна боржника згідно плану санації (порядок продажу, оцінка, отримані кошти), погашення вимог кредиторів за реєстром, у тому числі й по виплаті заборгованості по заробітній платі боржника та витрачання коштів, отриманих під час процедури санації (докази -відповідні платіжні документи, розрахункові відомості тощо), а також не надано й доказів погодження цього підсумкового звіту ІНФОРМАЦІЯ_11керуючого санацією з власником майна боржника.
Відомостей станом на даний час щодо погодження Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України кандидатури арбітражного керуючого для призначення його керуючим санацією або ліквідатором у справі ще не надійшло до суду.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що у даний час прийняття рішень по суті заявлених керуючим санацією та комітетом кредиторів клопотань є неможливим, тому розгляд справи слід відкласти.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1, 2, 3-1, 16, 17-21, 22-32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 50, 86, 87, ГПК України, суд
1.Призначити розгляд справи на 29.05.07., на 11 годин 00 хвилин, каб. № 310.
2.Керуючому санацією ОСОБА_1 -надати суду у строк до 25.05.07. в підтвердження обставин, зазначених у його підсумковому звіті ІНФОРМАЦІЯ_11відповідні докази, зокрема: докази погодження цього звіту з власником майна боржника; письмову інформацію про стан виконання плану санації за його етапами (виконано, не виконано, % виконання); дані оцінки майна, яке було реалізовано, рішення комітету кредиторів (відповідні протоколи засідань комітету) щодо порядку продажу майна та визначення його вартості, документальне підтвердження реалізації майна (договори купівлі-продажу) та витрачання коштів, отриманих від його реалізації; погашення вимог кредиторів за реєстром, у тому числі й з виплати заборгованості по заробітній платі працівникам (докази -відповідні платіжні документи, розрахункові відомості тощо); за результатами розгляду звіту керуючого санацією - надати суду своє клопотання щодо можливості його затвердження та щодо подальшої судової процедури банкрутства у справі (припинення провадження у справі, продовження строку процедури санації, укладення мирової угоди, відкриття ліквідаційної процедури, зупинення провадження у справі тощо); рішення комітету кредиторів щодо можливості продовження строку процедури санації, повноважень керуючого санацією та подальшого руху справи, у вигляді відповідного протоколу засідання комітету, з належними доказами повідомлень членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання, його порядок денний; надати суду відомості (з їх документальним підтвердженням) щодо кількості працівників боржника, які не звільнені; щодо кредиторської заборгованості, яка є непогашеною (за реєстром та поточної).
3.Комітету кредиторів - розглянути звіт керуючого санацією з додатками до нього та надати до суду своє рішення (відповідний протокол засідання) щодо схвалення або відхилення звіту керуючого санацією, в письмовому вигляді визначити думку щодо результатів роботи керуючого санацією, визначитися щодо подальшої судової процедури у справі (санація або ліквідація, мирова угода, зупинення провадження у справі тощо), з урахуванням дії Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", а також надати суду пропозицію комітету щодо кандидатури керуючого санацією або ліквідатора у справі.
4.Боржнику - надати суду документальні відомості (письмові докази) щодо наявності у нього майнових активів, із зазначенням суми їх вартості, перевищення вартості наявних у боржника активів порівняно із сумою його заборгованості перед кредиторами, чиї майнові активи, які залишилися у нього за результатами проведення процедури санації, не є основними засобами виробництва, не задіяні в процесі виробничої діяльності підприємства - боржника та не є об'єктами нерухомості.
5.Державному департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України та Луганському обласному відділу з питань банкрутства, надати суду у строк до 25.05.07. пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого, погодженої у встановленому законодавством Порядку, для призначення його керуючим санацією або ліквідатором у справі.
6.Міністерству палива та енергетики України, Державному департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України, Фонду державного майна України, - визначити в письмовому вигляді думку щодо результатів санації боржника, запропонувати порядок подальшої судової процедури у справі, зокрема щодо можливості укладення мирової угоди між сторонами у справі або щодо визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури чи зупинення провадження у справі, з урахуванням дії Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна".
Явка у засідання суду керуючого санацією ОСОБА_1, членів комітету кредиторів, представників боржника та учасників є обов'язковою.
Суддя М.Ю. Ковалінас
Помічник судді І.В. Кувічка
Надр 17 прим.:
1 - до справи;
2-8 - кредиторам:
- ТОВ «Комфорт-ЛТД», м. Луганськ;
- ВАТ “Луганськобленерго» в особі Лисичанських електричних мереж;
- Лисичанському державному склозаводу “Пролетарій» корпорації “Укрбудматеріали»;
- ДПІ у м. Лисичанську Луганської області;
- ТОВ “ГІФТ», м. Луганськ;
- «Укртелеком»в особі ЦЕЗ №5 м. Лисичанська Луганської області;
- Лисичанському міському відділу Луганського обласного управління ПФУ;
9 - боржнику;
10 - керуючому санацією ОСОБА_1;
11 - Луганському обласному відділу з питань банкрутства;
12 - Міністерству палива та енергетики України (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 30);
13 - Міністерству економіки України (01008, м. Київ, вул. м. Грушевського, 12/2);
14 - Фонду державного майна України (01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9);
15 - прокуратурі Луганської області;
16 - Державному департаменту з питань банкрутства Мінекономіки України (03150, м. Київ, П. Любченка, 15);
17 - представнику трудового колективу боржника Демченку В.О. (м. Лисичанськ Луганської області, вул. Вокзальна, 5-1).