Справа №592/70/17
Провадження №3/592/102/17
13 січня 2017 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Алфьоров А.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Держпраці у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фізичної особи-підприємця, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП ,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 188-1 КУпАП, а саме порушення статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. № 875 (далі - Закон України № 875) - за умови використання найманої праці, коли за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб, ФОП ОСОБА_1 не зареєстрований у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів.
Відповідно до ч. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Згідно абз. 3 п. 3 «Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70, новостворені роботодавці та підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, що використовують найману працю, в яких кількість працюючих, для яких це місце роботи є основним, збільшилася до восьми і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.
У ході перевірки встановлено, що у ФОП ОСОБА_1 протягом 2015 року кількість працюючих за основним місцем роботи складала 8 осіб (вересень-жовтень - 9) що підтверджується табелями обліку використання робочого часу та трудовими договорами.
Проте, в порушення зазначеного станом на момент перевірки ФОП ОСОБА_1 не зареєстрований у Фонді соціального захисту інвалідів. Документ про реєстрацію інспектору не надавався.
Внаслідок даного порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 також допущено порушення статті 19 ЗУ № 875 - ФОП ОСОБА_1 не подає до відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ (річна) затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 р. № 42, яка подається щороку, до 1 березня наступного за звітним роком, роботодавцями у яких за звітний період основним місце роботи працює 8 і більше осіб, порушення 19 Закону України № 875 - не забезпечено виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.
Встановлено факт порушення ФОП ОСОБА_1 статті 19 ЗУ № 875 в частині невиконання особою, яка має право приймати на роботу і звільняти з роботи найманих працівників, нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.
Середньооблікова чисельність штатних працівників, які працювали у ФОП ОСОБА_1 у 2015 р. становила 8 осіб, що підтверджено табелями обліку використання робочого часу у 2015 р.
Проте, працевлаштування інваліда на одне робоче місце не забезпечено, тобто у 2015 р. підприємцем не забезпечено виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у відповідності до вимог статті 19 ЗУ № 875.
Таким чином, в діях фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушень, за які передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому ним адміністративному правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся.
Крім того, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 18 від 29.12.2016 р.; Актом перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 856
Враховуючи, що будь-яких негативних наслідків від дій ОСОБА_1 не настало, тому вчинене правопорушення необхідно вважати малозначним, внаслідок чого відповідно до вимог ст. 22 КУпАП ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності, а справа відносно нього закриттю, з оголошенням усного зауваження.
Керуючись ст.ст. 22, 284 ч.1 п.3 і ч.2 КУпАП,
Закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, звільнивши його від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого ним адміністративного правопорушення та оголосити йому усне зауваження.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.М. Алфьоров