Справа № 815/309/17
13 січня 2017 року суддя Одеського окружного адміністративного суду, ОСОБА_1, вивчивши адміністративний позов житлово-будівельного кооперативу «Іллічівський-10» до Управління з контролю та промислового водокористування філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» про визнання протиправним та скасування рішення технічної комісії від 30.09.2016 року № 10562ВХ-15
До суду надійшов зазначений адміністративний позов.
Дослідивши позовну заяву позивача та надані ним документи, суд вважає, що у відкритті провадження у порядку адміністративного судочинства необхідно відмовити на підставі ст.109 КАС України, виходячи з наступного.
Правосуддя в Україні здійснюється шляхом розгляду і вирішення справ відповідно до процесуального законодавства України.
Частинами 1, 2 ст.2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за виключенням спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до положень п.1 ч. 1 ст. 12 ГПК України, господарським судам підвідомчі, у тому числі, справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна.
Житлово-будівельний кооператив «Іллічівський-10» звернувся із позовом до Управління з контролю та промислового водокористування філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс», що є структурним підрозділом філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс», а не суб'єктом владних повноважень, у зв'язку з чим спірні правовідносини не містять ознак публічності.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, перевірка відповідачем проводилася з питань належної роботи лічильника водопостачання під час здійснення договірних відносин із надання послуг постачання води мешканцям ЖБК «Іліічівський-10».
Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку, що зазначений спір не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.109 КАС України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження в порядку адміністративного судочинства за позовом житлово-будівельного кооперативу «Іллічівський-10» до Управління з контролю та промислового водокористування філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» про визнання протиправним та скасування рішення технічної комісії від 30.09.2016 року № 10562ВХ-15.
Роз'яснити, що вказані в позові вимоги підлягають розгляду в порядку господарського судочинства.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Суддя Н.В. Бжассо