Ухвала від 11.01.2017 по справі 813/3085/16

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

11 січня 2017 р. Справа № 876/10089/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Пліш М.А. перевіривши апеляційну скаргу управління державної реєстрації Львівської міської ради на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до управління державної реєстрації Львівської міської ради, Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області про визнання протиправними дій, бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28 листопада 2016 року адміністративний позов задоволено частково.

На зазначену постанову суду управління державної реєстрації Львівської міської ради подало апеляційну скаргу з клопотанням про відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до ст. 87 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

На підтвердження існування обставин, що унеможливлюють сплату судового збору апелянтом не надано жодних доказів, тому суд не бере до уваги клопотання управління державної реєстрації Львівської міської ради про відстрочення сплати судового збору.

Згідно із ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» (в редакції від 08 жовтня 2016 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року становила 1378 грн.

Відповідно до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову становить 4850 грн. 56 коп., оскільки позивачами в позовній заяві було заявлено вісім позовних вимог немайнового характеру.

Згідно матеріалів справи, копію постанови суду першої інстанції апелянт отримав 16 грудня 2016 року, що підтверджується відбитком штампу вхідної кореспонденції, а апеляційна скарга подана 29 грудня 2016 року, тобто з пропуском десятиденного строку на її оскарження, встановленого ст. 186 КАС України.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу. Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи вищенаведене подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст.187 КАС України, ч. 4 ст. 189 КАС України, бо апеляційна скарга подана після закінчення строків на апеляційне оскарження та не долучено квитанцію про сплату судового збору, тому вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.

Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Львівського апеляційного адміністративного суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, із зазначенням поважності причин його пропуску, оригіналу документу про сплату судового збору за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Керуючись ст. 108, ст.187, ст.189 КАС України,-

УХВАЛИВ:

у задоволенні клопотання управління державної реєстрації Львівської міської ради про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу управління державної реєстрації Львівської міської ради на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 листопада 2016 року у справі № 813/3085/16 - залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Суддя Пліш М.А.