Постанова від 26.12.2016 по справі 824/541/16-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/541/16-а

15 год. 20 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брезіної Т.М.,

за участю:

секретаря судового засідання Якимець Х.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Територіального сервісного центру 7341 Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просив суд винести рішення, яким визнати протиправними дії Територіального сервісного центра 7341 Регіонального сервісного центра МВС в Чернівецькій області щодо надання відмови у проведенні державної перереєстрації за ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1 Березня. 39/5) автомобіля марки ІVЕСО FORD, 1999 р.в., колір - оранжевий, тип ТЗ - вантажний, тип кузова - самоскид, номерний знак НОМЕР_2, номер кузова НОМЕР_3 із закріпленням за таким автомобілем номерного знаку серії СЕ 1000 ОО, яка оформлена листом від 02 лютого 2016 за №98; зобов'язати Територіальний сервісний центр 7341 Регіонального сервісного центра МВС в Чернівецькій області провести державну перереєстрацію транспортного засобу із закріпленням номерного знаку СЕ 1000 ОО за автомобілем марки ІVЕСО FORD, 1999 р.в., колір - оранжевий, тип ТЗ - вантажний, тип кузова - самоскид, номерний знак НОМЕР_2, номер кузова НОМЕР_3, згідно поданої ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 місце реєстрації проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) заяви від 22 січня 2016 року та видачею свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем безпідставно та необґрунтовано, всупереч вимогам законодавства, було відмовлено їй у проведенні державної перереєстрації транспортного засобу ІVЕСО FORD, 1999 р.в., колір - оранжевий, тип ТЗ - вантажний, тип кузова - самоскид, номерний знак НОМЕР_2, номер кузова НОМЕР_3 та видачею свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу із закріпленням номерного знаку СЕ 1000 ОО.

Позивач зазначає, що у порядку зростання і виключно зі складу Центру видаються тільки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу і тимчасові реєстраційні талони, а не номерні знаки та літеросполуки, як вважає відповідач. З цих підстав, позивач вважає протиправними дії Територіального сервісного центра 7341 Регіонального сервісного центра МВС в Чернівецькій області щодо надання відмови у проведенні державної перереєстрації вказаного автомобіля із закріпленням номерного знаку СЕ 1000 ОО за ОСОБА_3. Крім того позивач зазначила, що згідно вимог додатку "Б" ДСТУ "Знаки номерні" транспортних засобів" передбачено, що Чернівецькій області визначено літеросполуки "СЕ", яка означає адміністративно-територіальну належність.

Додатком "В" ДСТУ "Знаки номерні" транспортних засобів" визначено літеросполуки, які можна використовувати на знаках, серед яких вказано літеросполуку «ОО».

Додатково позивач відмічає, що порушення обліку витрачання номерних знаків може мати місце у випадку розбіжності між кількістю, серій та комбінацій цифр отриманих і витрачених номерних знаках, у разі їх неповного чи невірного обліку в журналах, що спростовує посилання відповідача на п. 10.8 Наказу №379 “Про затвердження Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них”.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, просив адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, у задоволенні позовних вимог просив відмовити, зазначивши, що згідно норм чинного законодавства до повного використання наявних номерних знаків (крім тих, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009) відповідної серії заборонено проведення замовлення номерних знаків з іншими літеросполуками. Крім того, облік витрачання номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію траноспорного засобу (тимчасових реєстраційних талонів) ведеться у книгах обліку реєстрації транспортного засобу (видачі тимчасових реєстраційних талонів), у яких серії і номери виданих свідоцтв про реєстрацію (тимчасових реєстраційних талонів) та номерних знаків записуються за порядком зростання цифрових номерів. Зазначає, що позивач звернувся із заявою про проведення перереєстрації транспортного засобу ІVЕСО FORD, 1999 р.в., колір - оранжевий, тип ТЗ - вантажний, тип кузова - самоскид, номерний знак НОМЕР_2, номер кузова НОМЕР_3 та видачею свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу із закріпленням номерного знаку СЕ 1000 ОО, якого на час звернення в наявності не було, у зв'язку із чим позивачу було правомірно надано відмову.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивачу - ОСОБА_3 на праві власності належить автомобіль марки ІVЕСО FORD, 1999 р.в., колір - оранжевий, тип ТЗ - вантажний, тип кузова - самоскид, номерний знак НОМЕР_2, номер кузова НОМЕР_3. (а.с. 12-14).

22 січня 2016 року позивач, з метою перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС та заміною номерного знаку СЕ 2522 АН на СЕ 1000 ОО, відповідно до чинних державних стандартів, звернувся до відповідача із заявою №84138223 та сплатив кошти за надання адміністративної послуги. ( а.с. 10, 11, 16).

За наслідками розгляду зазначеної заяви відповідач, листом № 98 від 02.02.2016р., повідомив позивачу, що виготовлення державного номерного знака СЕ 1000 ОО на даний час є неможливим. Крім того позивачу було повідомлено, що у державній перереєстрації транспортного засобу ІVЕСО FORD, 1999 р.в., колір - оранжевий, тип ТЗ - вантажний, тип кузова - самоскид, номерний знак НОМЕР_2, номер кузова НОМЕР_3 не відмовлено та буде видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також державні номерні знаки, що відповідають державному стандарту України. (а.с.17).

Позивач 01.12.2016 р. звертався із запитом до Головного сервісного центру МВС України щодо виготовлення, передачу і отримання номерних знаків. Згідно відповіді Головного сервісного центра МВС України від 09.12.2016 р. позивача повідомлено, що 15.06.2016 р. ГСЦ МВС здійснено у встановленому порядку відповідно до заявок Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області централізоване замовлення на виготовлення 490 комплектів знаків номерних тип 1-1 (авто), серед яких були знаки СУ6767ВК та СЕ6767КВ. Інші знаки номерні, які наведені у запиті позивача ГСЦ МВС не замовлялися. Також зазначено, що чинними законодавчими актами не визначено вимоги щодо дотримання черговості виготовлення знаків номерних із присвоєння на них літеросполук. (а.с. 100, 101).

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Статтею 1 Закону України “Про адміністративні послуги” від 6 вересня 2012 року № 5203-VI (далі - Закону №5203-VI ) визначено, що адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону.

Згідно із ст.4 Закону №5203-VI державна політика у сфері надання адміністративних послуг базується на принципах: верховенства права, у тому числі, законності та юридичної визначеності; стабільності; рівності перед законом; відкритості та прозорості; оперативності та своєчасності; доступності інформації про надання адміністративних послуг; захищеності персональних даних; раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг; неупередженості та справедливості; доступності та зручності для суб'єктів звернень.

Положеннями ст. 5 Закону № 5203-VI виключно законами, які регулюють суспільні відносини щодо надання адміністративних послуг, встановлюються: 1) найменування адміністративної послуги та підстави для її одержання; 2) суб'єкт надання адміністративної послуги та його повноваження щодо надання адміністративної послуги; 3) перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги; 4) платність або безоплатність надання адміністративної послуги; 5) граничний строк надання адміністративної послуги; 6) перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги. Адміністративні послуги визначаються виключно законом.

Згідно наказу Міністерства внутрішніх справ "Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, що надаються Державтоінспекцією" від 28 травня 2013 року N 518, чинного на момент виникнення правовідносин, затверджено інформаційну картку адміністративної послуги з реєстрації, перереєстрації колісних транспортних засобів з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерних знаків, зняття з обліку з видачею облікової картки та номерних знаків для разових поїздок, проведення експертного дослідження транспортних засобів і супровідних документів з видачею експертного висновку.

Статтею 34 Закону України “Про дорожній рух” від 30.06.1993 р. № 3353-ХІІ визначено, що державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

На транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України та закріплюються номерні знаки, які відповідають вимогам стандартів.

Закупівля за державні кошти бланків реєстраційних документів та номерних знаків для транспортних засобів здійснюється відповідно до вимог законодавства тими органами, на які покладений обов'язок щодо їх реєстрації.

Єдині зразки державних номерних знаків та вимоги до них, у тому числі тих, що виготовляються за індивідуальним замовленням, встановлюються державними стандартами України.

Процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видача реєстраційних документів і номерних знаків регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. №1388 “Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів” (далі - Порядок- №1388).

Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх.

Згідно п. 3 Порядку державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року N 889 "Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ", затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.12.2015 р. № 1646 "Положення про територіальний сервісний центр МВС (далі - Положення).

Так, п.1, 2 Положення визначено, що територіальний сервісний центр МВС (далі - ТСЦ МВС) є структурним підрозділом територіального органу МВС - регіонального сервісного центру МВС (далі - РСЦ МВС). ТСЦ МВС у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.

ТСЦ МВС відповідно до чинного законодавства, зокрема, проводить реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів.

Згідно п.1 Положення про регіональний сервісний центр МВС в Чернівецькій області, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 р. №1424, Регіональний сервісний центр МВС в Чернівецькій області є територіальним органом Міністерства внутрішніх справ України, підпорядкованим Головному сервісному центру МВС на правах юридичної особи публічного права, до складу якого входять територіальні сервісні центри МВС у межах області.

З урахуванням наведеного, суд не приймає твердження позивача щодо того, що сервісні центри МВС і в тому числі Регіональний сервісний центр МВС У Чернівецькій області не наділений повноваженнями щодо виконання функцій служб і підрозділів ДАІ України. А та обставина, що до наказу №432 від 29.10.2007 року не внесено зміни щодо виконання функцій визначених цим наказом сервісними центрами МВС, а не підрозділами ДАІ України не може бути підставою для того, щоб не застосовувати чинні накази органом, на якого на даний час покладено відповідні повноваження щодо здійснення цих функцій.

Відповідно до п.8 Порядку №1388 державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Пунктом 16 Порядку №1388 встановлено, що на зареєстровані в уповноважених органах МВС транспортні засоби видаються свідоцтва про реєстрацію, а також номерні знаки, що відповідають державному стандарту України: два номерні знаки - на автотранспорт.

Пунктом 3.15, 3.16 Наказу МВС України від 11 серпня 2010р. №379 “Про затвердження Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них”, (далі - наказ № 379) визначено, що на зареєстровані ТЗ Центром видаються реєстраційні документи, а також номерні знаки, що відповідають вимогам державного стандарту України.

Свідоцтва про реєстрацію ТЗ, тимчасові реєстраційні талони та номерні знаки ТЗ видаються лише зі складу Центру, у якому проводиться реєстрація, та тільки в порядку зростання цифрових позначень (крім номерних знаків).

Згідно п.4.1 Наказу № 379, у разі заміни номерних знаків (крім випадків їх втрати або викрадення) проводиться перереєстрація ТЗ із заміною свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта). При цьому попередньо видані номерні знаки вилучаються. На заяві (додаток 1 або 2) обов'язково проставляються відмітка про їх вилучення із зазначенням дати вилучення та підпис уповноваженої посадової особи. Вилучені номерні знаки оприбутковуються як такі, що вже були в користуванні, і при їх відповідності встановленим вимогам можуть видаватися для повторного використання або знищуватися в установленому порядку.

Пунктами 10.6., 10.7., 10.8 наказу № 379 визначено, що відомості про прийняті Центром бланки ДАІ і номерні знаки не пізніше трьох днів з моменту їх надходження заносяться до книги обліку надходження і витрачання бланків ДАІ та номерних знаків (додаток 19).

Підставою для запису до книги обліку надходження і витрачання бланків ДАІ та номерних знаків є накладні і акти приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника (для Центру - накладні, що видаються управліннями (відділами) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі). Залишки бланків ДАІ і номерних знаків підраховуються після кожного надходження до Центру бланків ДАІ і номерних знаків. Видача бланків ДАІ і номерних знаків проводиться під звіт працівникам Центру для повсякденного використання в порядку зростання цифрових номерів.

Категорично забороняється проставляти на незаповнених бланках ДАІ печатки і підписи працівника Центру, а також передавати такі бланки власникам транспортних засобів.

Суд також звертає увагу позивача, що відповідно до п. 10.8 Наказу № 379 облік витрачання номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів) ведеться у книгах обліку реєстрації ТЗ (видачі тимчасових реєстраційних талонів), у яких серії і номери виданих свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів) та номерних знаків записуються за порядком зростання цифрових номерів.

Зазначена норма законодавства встановлює, що у книгах обліку реєстрації ТЗ ведеться облік витрачання номерних знаків та свідоцтв про реєстрацію ТЗ. Крім того, зазначена норма законодавства додатково визначає, що серії і номери виданих свідоцтв про реєстрацію ТЗ та серії і номери виданих номерних знаків записуються за порядком зростання цифрових номерів.

Згідно п. 3.3 Наказу МВС України № 432 від 29 жовтня 2007р. “Про встановлення вартості номерних знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів”, замовлення номерних знаків, крім зазначених у додатку, проводити тільки в порядку зростання цифрових, а також літерних символів, визначених додатком (В) до ДСТУ 4278:2006. До повного використання наявних номерних знаків, крім зазначених у додатку, відповідної серії заборонити проведення замовлення номерних знаків з іншими літеросполуками. В свою чергу у додатку до п.1 Наказу МВС № 432 від 29.10.2007р., визначено вартість номерних знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009.

Суд звертає увагу, що п. 3.3 Наказу МВС № 432 від 29.10.2007р. робить посилання на ДСТУ 4278:2006, який на момент виникнення спірних правовідносин втратив свою чинність згідно наказу Мінекономрозвитку України від 29.12.2012 р. №1525, яким було затверджено ДСТУ 4278:2012, а відтак, суд вважає, що на момент виникнення спірних правовідносин діяв ДСТУ 4278:2012.

Так, номерні знаки типу 1 табл.1 складаються із 4 літер та 4 цифр, які згідно із ДСТУ - літери української абетки, розміщені з правого боку знака - означають літеросполуки, які можна використовувати для позначення серії знаків та які наведено у додатку “В”.

Таким чином, суд звертає увагу позивача, що нормами чинного законодавства заборонено проведення замовлення номерних знаків з іншими літеросполуками, до повного використання наявних номерних знаків, визначених додатком (В).

Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що їх сервісним центром не було здійснено замовлення номерних знаків із літеросполуками ОО, що підтверджується відповіддю Головного сервісного центру від 09.12.2016 року (а.с. 101).

Відповідачем на запит позивача було проведено, в тому числі, перевірку облікових даних НАІС ДДАІ МВС України щодо присвоєння бувших у використанні номерних знаків в період з 20.11.2015 року по 01.11.2016 року і виявлено два номерні знаки із літеросполуками ОО. (а.с. 90). Однак, вказані номерні знаки, у відповідності до п. 5.2 наказу №379, були перезакріплені за заявою власника за іншими транспортними засобами і окремо не замовлялись.

Стосовно позиції позивача щодо того, що він замовив платну послугу суд зазначає, що така платна послуга надається, в тому числі, за отримання номерного знаку. Як вже зазначалось судом, п.8 Порядку №1388 зокрема визначено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Судом встановлено, що позивачем було сплачено на рахунок Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області 494, 95 грн за перереєстрацію автомобіля з видачею свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та отримання номерного знаку СЕ 1000ОО. Разом із тим, позивач, сплатив кошти щодо отримання, в тому числі, номерних знаків, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів.

Чинним законодавством, зокрема, наказом МВС № 432 "Про встановлення вартості номерних знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів” визначено порядок замовлення платних номерних знаків із можливістю вибрати цифрові знаки. Вказану платну послугу позивач не замовляв.

З аналізу наведених норм законодавства можна зробити висновок, що замовлення номерних знаків проводиться тільки в порядку зростання цифрових, а також літерних символів, визначених додатком (В) до ДСТУ 4278:2012. До повного використання наявних номерних знаків, відповідної серії заборонено проведення замовлення номерних знаків з іншими літеросполуками.

А тому, зазначивши у призначенні платежу бажану комбінацію букв та цифр номерного знаку, позивач не мав правових підстав робити висновок про те, що відповідач зобов'язаний надати саме номерні знаки із такою комбінацією цифр та літеросполук.

Крім того, суд наголошує, що згідно відповіді Територіального сервісного центру 7341 Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області № 98 від 02.02.2016р., позивачу повідомлено, що виготовлення державного номерного знака СЕ 1000 ОО на даний час є неможливим, вказана відмова ґрунтується на вимогах закону, прийнята в межах повноважень та у спосіб визначений законом. Таким чином, вимоги позивача про визнання відмови у проведені перереєстрації транспортного засобу ІVЕСО FORD протиправною та зобов'язання провести державну перереєстрацію транспортного засобу із закріпленням номерного знаку СЕ 1000ОО, суд вважає необґрунтованими та безпідставними.

Згідно частини 2 статті 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачем - суб'єктом владних повноважень доведено правомірність прийнятої відмови, а тому у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

У відповідності до положень ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Суб'єкт владних повноважень не поніс витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, а тому судом не вирішується питання повернення судових витрат відповідачу.

На підставі викладеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

У відповідності до ст.ст. 185-186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дні отримання копії постанови.

Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмовити у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Т.М. Брезіна

Постанова в повному обсязі складена 03 січня 2017 р.