Ухвала від 09.12.2016 по справі 450/3090/16-а

Справа № 450/3090/16-а Провадження № 2-а/450/184/16

УХВАЛА

про залишення адміністративного позову без руху

09 грудня 2016 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Данилів Є.О. перевіривши в м. Пустомити матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійнового фонду України в Пустомитівському районі Львівської області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій, -

встановив:

07.12. 2016 року до Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до управління Пенсійнового фонду України в Пустомитівському районі Львівської області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій. У позовній заяві позивач просить суд визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивача відповідно до Закону України «Про державну службу» у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015р. посадових окладів державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області провести перерахунок пенсії позивача відповідно до Закону України «Про державну службу» у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015р. посадових окладів працюючим державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування згідно довідки виданої Личаківською районною адміністрацією м. Львова про складові заробітної плати від 10.11. 2016 року № Д-30.

Зазначена позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а саме всупереч вимог ч. 3 ст. 106 КАС України позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі.

Суд роз'яснює позивачеві, що позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.

З урахуванням вимог статті 6 ЗУ «Про судовий збір»:

з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо;

за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI). При цьому необхідно враховувати положення частини третьої статті 4 Закону про судовий збір, згідно з якою за подання позову з майновими вимогами сплачується 10 відсотків розміру судового збору.

В силу вимог ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (551, 20 грн.) та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (6 890 грн.); в свою чергу немайнового характеру - 0, 4 розміру мінімальної заробітної плати(551, 20 грн.).

Встановлено, що позивачем заявлено дві вимоги не майнового характеру, проте судовий збір сплачено у мінімальному розмірі для однієї вимоги - 551, 20 грн.

Зазначені обставини, згідно ч. 1 ст. 108 КАС України, є підставою для залишення позовної заяви без руху та надання позивачеві строку для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду у встановлений строк документів, що підтверджують сплату судового збору у розмір 551, 20 грн.

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку. Таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України. Роз'яснення з приводу сплати судового збору надано судам листом Державної судової адміністрації України від 10 листопада 2011року № 12-6621/11. Згідно з цим роз'ясненням документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж, або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.

Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України,-

постановив:

позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійнового фонду України в Пустомитівському районі Львівської області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій, - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - чотири дні з дня отримання копії цієї ухвали суду.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяОСОБА_2