Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/11285/16-к
30 грудня 2016 слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_2 по матеріалах кримінального провадження №12016250000000306 від 18.11.2016 за ст. 191 ч. 3 КК України про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії,
Слідчим управлінням ГУ НП в Черкаській проводиться досудове розслідування за зверненням Громадської організації «Патріотична Чигиринщина» щодо протиправних дій посадових осіб КП «Чигирин» Чигиринської міської ради під час формування тарифів на водопостачання та водовідведення для населення.
В даному зверненні зазначено, що КП «Чигирин» надає послуги з центрального водопостачання холодної води та водовідведення. Тарифи для населення на зазначені послуги затверджені рішенням виконавчого комітету Чигиринської міської ради та станом на 01.08.2016 становлять: централізоване водопостачання - 8 грн. 85 коп. за 1 куб. м, централізоване водовідведення - 7 грн. 70 коп. за 1 куб. м.
При формуванні вартості зазначених вище тарифів, необґрунтовано внесені завищені витрати підприємства, а саме: при формуванні витрат підприємства на електроенергію та технологічні потреби, закладені витрати на електроенергію, яку використовує насосне обладнання на підняття води, при цьому коефіцієнт корисної дії такого обладнання становить близько 4%, хоча навіть найгірший двигун радянських часів має коефіцієнт корисної дії близько 40 %; також в тарифи закладені витрати на електроенергію на водовідведення, хоча в м. Чигирин водовідведення відбувається самопливом так як в місті не працює жодна насосна станція.
Таким чином, відповідно розрахунків, зроблених членами Громадської організації «Патріотична Чигиринщина», енергозатрати двигуна для підняття 1 куб. м води по факту становлять близько 0.6 кВт/год, а не 6 кВт/год, які враховуються при формуванні тарифу КП "Чигирин", відповідно витрати підприємства становлять близько 3 грн., а мають становити близько 0,3 грн. Також в тариф включені витрати підприємства на водовідведення в сумі близько 2,6 кВт/год на 1 куб. м, хоча в м. Чигирин не працює жодна насосна станції та очисні споруди, а водовідведення відбувається самопливно, тому витрати підприємства на водовідведення мінімальні, а не 1,5 грн., як враховано при формуванні тарифу.
В зверненні зазначено, що КП «Чигирин» щороку постачає та відводить понад 200 тис. літрів води, тому за попередніми підрахунками за період своєї діяльності сума незаконно отриманих коштів від завищення тарифів становить понад 2 млн. грн.
В ході проведення досудового слідства, для з'ясування питань, які потребують спеціальних знань, виникла необхідність в проведенні позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань щодо дотримання Комунальним підприємством «Чигирин» Чигиринської міської ради (ЄДРПОУ-36783147), розташованого за адресою: Черкаська область м. Чигирин, вул. Енергетиків, 11/1, визначеного законодавством України порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення; дотримання положень (стандартів) бухгалтерського обліку під час формування тарифів; економічного обґрунтування складових (статей) витрат та планового прибутку, на основі який розраховувалися та встановлювалися тарифи для населення.
Слідчий просить надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії питань дотримання Комунальним підприємством «Чигирин» Чигиринської міської ради визначеного законодавством України порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.
В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали, просили його задоволити.
Слідчий суддя заслухавши доводи учасників розгляду клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 6) ч. 1 ст. 3 КПК України досудове слідство - форма досудового розслідування, в якій здійснюється розслідування злочинів.
Метою досудового розслідування є отримання у передбаченому цим Кодексом порядку фактичних даних, на підставі яких слідчий встановлює наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів згідно ст. 84 КПК України є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
На думку слідчого судді з метою виконання вимог ст. 91 КПК України щодо перевірки обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному проваджені, вбачається необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії.
Керуючись ст. ст. 5, 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст. 2, 38, 40, 84, 91, 92, 93, 110 КПК України, слідчий суддя
Клопотання слідчого задоволити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань дотримання Комунальним підприємством «Чигирин» Чигиринської міської ради (ЄДРПОУ-36783147), розташованого за адресою: Черкаська область м. Чигирин, вул. Енергетиків, 11/1, визначеного законодавством України порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення; дотримання положень (стандартів) бухгалтерського обліку під час формування тарифів; економічного обґрунтування складових (статей) витрат та планового прибутку, на основі який розраховувалися та встановлювалися тарифи для населення.
Встановити тривалість позапланової виїзної документальної ревізії терміном 15 робочих днів, а саме з 10.01.2017 до 30.01.2017.
Проведення позапланової виїзної документальної ревізії доручити працівникам Управління Північного офісу Державної аудиторської служби України в Черкаській області
Ухвалу направити слідчому, прокурору для організації перевірки, уповноваженій особі на перевірку для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1