справа № 563/292/16-к
17 березня 2016 року м. Корець
Слідчий суддя Корецького районного суду Рівненської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Корець клопотання слідчого СВ Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування за № 12013190140000554 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України
встановив:
До суду надійшло клопотання слідчого СВ Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування за № 12013190140000554 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
В даному клопотанні слідчий зазначає, що 05.10.2013 року поштою до Корецького РВ УМВС України в Рівненській області надійшов письмовий рапорт старшого оперуповноваженого в ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 вих. № 22/2817 від 05.10.2013 про те, що під час проведення заходів виявлено факт порушення вимог постанови KM України від 17.12.2008 № 1102 «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках» та привласнення владних повноважень державного підприємства МВС України комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Корецької міської ради Рівненської області. В той же день, 05.10.2013 слідчим відділенням Корецького РВ УМВС України в Рівненській області відомості про вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013190140000554 за фактом привласнення грошових коштів службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Корецької міської ради при експлуатації спеціального майданчика тимчасово затриманих транспортних засобів, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що згідно п.2 постанови KM України від 17.12.2008 № 1102 «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках» підрозділам ІНФОРМАЦІЯ_3 для доставляння та зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів дозволено укладати договори з державними підприємствами, які належать до сфери ІНФОРМАЦІЯ_4 , а зазначені державні підприємства у разі потреби можуть залучати на конкурсних засадах підприємства, установи та організації недержавної форми власності для надання окремих видів таких послуг.
На виконання даного пункту Постанови, 23.03.2013 В ДДІ УМВС України в Рівненській області був укладений договір № 29 з ДП МВС України « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про організацію зберігання за законом тимчасово затриманих транспортних засобів. Відповідно до якого для ДП МВС України « ІНФОРМАЦІЯ_5 » було передано три спеціальних майданчика тимчасового затримання автомобілів (м.Рівне, м.Сарни та м.Дубно Рівненської області).
15.08.2013 ДП МВС України « ІНФОРМАЦІЯ_5 » був заключений договір № 2 з комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Корецької міської ради Рівненської області про організацію зберігання за законом тимчасово затриманих транспортних засобів.
Укладення вищевказаного договору було зумовлене необхідністю створення належних умов роботи стаціонарного поста ІНФОРМАЦІЯ_6 , який розташований на 268 км. автодороги Київ-Чоп поблизу м.Корець Рівненської області.
З цією метою, в кінці березня 2013 року керівництво ІНФОРМАЦІЯ_7 та ДП МВС « ІНФОРМАЦІЯ_5 » вийшли з пропозицією до ІНФОРМАЦІЯ_8 підшукати фізичну або юридичну особу, яка б могла надавати послуги по тимчасовому зберіганню транспортних засобів.
ІНФОРМАЦІЯ_9 було запропоновано КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке мало у користуванні майданчик для стоянки автомобілів за адресою: АДРЕСА_1 .
Керівництво ДП МВС « ІНФОРМАЦІЯ_5 » оглянувши вказаний майданчик повідомило КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про можливість укладення договору про зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів після проведення додаткових робіт (укріплення паркану, освітлення, та інше) на що посадові особи комунального підприємства погодились та розпочали відновлювальні роботи.
17.04.2013 за клопотанням КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » рішенням ІНФОРМАЦІЯ_10 від № 88 були затверджені тарифи на платні послуги по збереженню транспортних засобів на спеціальних майданчиках і згідно додатку становили:- легкові автомобілі від 1 до 3 діб - 100 грн. за 1 добу; від 4 до 30 діб - 60 грн. за 1 добу; від 30 і більше - 20 грн. за 1 добу, вантажні автомобілі від і до 3 діб - 250 грн. за 1 добу; від 4 до ЗО діб - 150 грн. за 1 добу; від 30 і більше - 70 гри. за 1 добу, - мототранспорт від 1 до 3 діб - 60 гри. за і добу ; від 4 до 30 діб - 20 грн. за 1 добу; від 30 і більше - 10 грн. за 1 добу. Після цього, керівництво КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » повідомило підрозділи ІНФОРМАЦІЯ_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_12 та взвод ІНФОРМАЦІЯ_13 ) про функціонування майданчика для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів і фактично розпочали свою незаконну діяльність, (хоча на той момент жодного договору про оргшізацію зберігання затриманих транспортних засобів укладено не було і посадові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не були уповноважені складати акти про прийняття на зберігання транспортних засобів).
Таким чином, в період часу з 1.04 по 15.08.2013 посадові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Корецької міської ради без укладення будь-яких договорів з ДП ІНФОРМАЦІЯ_14 та не маючи жодних на те підстав здійснювали зберігання 195 тимчасово затриманих транспортних засобів, за що отримали грошові кошти в сумі близько 50 000 гри..
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримала повністю та просила суд, його задоволити в повному об'ємі.
У зв'язку з тим, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, які підлягають перевірці під час ревізії установою у володінні якої вони знаходяться дане клопотання розглядається без участі представників КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Корецької міської ради.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, заслухавши пояснення слідчого ОСОБА_3 , дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає до повного задоволення у відповідності до вимог Кримінально-процесуального законодавства України.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Судом встановлено, що слідчим доведено обставини для надання тимчасового доступу до речей і документів за метаріалами досудового розслідування за № 12013190140000554 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -
ухвалив:
Клопотання слідчого СВ Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 - задоволити.
Надати надання дозволу на проведення Державною фінансовою інспекцією в Рівненській області впродовж п'ятнадцяти робочих днів, а саме із 20.05.2016 року, позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань зазначених у постанові про призначення позапланової документальної виїзної ревізії' від 15.03.2016 р. фінансово-господарської діяльності КП „ ІНФОРМАЦІЯ_2 " Корецької міської ради (код НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_2 ) за період 01.04.2013 по 15.08.2013 року, щодо дотримання службовими особами даної юридичної особи чинного законодавства в ході експлуатації спеціального майданчика тимчасово затриманих транспортних засобів, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов'язати службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Корецької міської ради допустити співробітників ІНФОРМАЦІЯ_15 до проведення позапланової документальної виїзної ревізії, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення ревізії.
Надати дозвіл співробітникам державної фінансової інспекції при проведенні позапланової документальної виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Корецької міської ради на проведення зустрічної звірки із суб'єктами господарювання, які мали правові відносини із вказаною підконтрольною установою.
Строк дії ухвали до 16 квітня 2016 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1