Справа № 199/9328/16-п
(3/199/3871/16)
іменем України
30 грудня 2016 року м. Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Дяченко І.В., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: м. Дніпро, вул. Таганрогська, 34, -
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, -
У відношенні ОСОБА_1 16.11.2016 року складений протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 487798 про те, що він: «14.11.2016 року приблизно о 01-30 годині був відсутній на момент перевірки за місцем свого проживання, а саме по вул. Таганрогській, 34 у м. Дніпро порушив правила адміністративного нагляду».
Розглянувши матеріали адміністративної справи, вважаю, що провадження підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно с вимогами ст.245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю що склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, відсутній з наступних підстав:
Диспозиція ч.1 ст.187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду.
Згідно ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особам, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Однак в матеріалах відсутня копія постанови суду про встановлення чи продовження адміністративного нагляду ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3
Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні.
Таким чином, у зв'язку з викладеним, суд вважає, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя І.В. Дяченко
30.12.2016