Ухвала від 29.12.2016 по справі 907/295/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21

УХВАЛА

"29" грудня 2016 р. Справа № 907/295/16

За заявою фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, смт.Тересва Тячівський район

про порушення провадження у справі про банкрутство боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; 90564, АДРЕСА_1)

Головуючий Суддя Йосипчук О.С.

За участю представників:

від заявника (боржника): не з'явився,

від кредитора (ДПІ у Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області): представник не з'явився

арбітражний керуючий: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Закарпатської області у справі №907/295/16 від 26.08.2016р. визнано банкрутом фізичну особу - підприємця ОСОБА_1, смт. Тересва Тячівського району.

Офіційне повідомлення про визнання фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, смт. Тересва Тячівського району банкрутом було оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 29.08.2016р. № 34857.

Ліквідатором фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, смт. Тересва Тячівського району призначено арбітражного керуючого Насадюка Віталія Васильовича (Ліцензія серії АГ №594823 від 11.05.2011р., свідоцтво №578 від 17.07.2013р. поштова адреса 78405, м.Надвірна, вул.І.Франка, 10/11 Івано-Франківської області).

Вищевказаною постановою господарського суду Закарпатської області зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт та ліквідаційний баланс банкрута у строк до 28.08.2017р.

На виконання наведеної вище постанови суду, до закінчення строку ліквідаційної процедури, ліквідатор боржника арбітражний керуючий Насадюк В.В. 21.12.2016р. подав суду звіт для затвердження, ліквідаційний баланс боржника та пакет підтверджуючих документів про завершення ліквідаційної процедури боржника, а також звіт про оплату його послуг. Разом з цим, 27.12.2016р. подав суду уточнення до зазначеного звіту та ліквідаційного балансу боржника.

Із поданих ліквідатором боржника матеріалів вбачається, що сума заборгованості банкрута становить суму 2543465,53 грн., яка підтверджується ліквідаційним балансом банкрута ФОП ОСОБА_1 станом на 15.12.2016р., що міститься в матеріалах справи.

Згідно з відомостями, поданими ліквідатором, зазначена сума боргу становить перед одним кредитором - ДПІ у Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області і є несплаченою, оскільки під час проведення ліквідаційної процедури банкрута, рухомого та нерухомого майна у боржника не виявлено.

Згідно звіту ліквідатора вбачається, що останній вчинив належні дії по виявленню майнових активів боржника шляхом запитів до відповідних органів, зокрема: до Регіонального сервісного центру в Закарпатській області з метою одержання інформації про наявність автотранспортних засобів банкрута; Державного земельного агенства у Закарпатскій області про наявність земельних ділянок; Державної інспекції сільського господарства в Львівській області про наявність транспортних засобів; Державну реєстраційну службу стосовно наявності нерухомого майна; ДПІ в Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області про наявність рахунків в банківських установах, однак активів боржника, які б могли бути включені у ліквідаційну масу та направлені на погашення заборгованості перед кредитором, не були виявлені.

Таким чином, із звіту ліквідатора фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, смт.Тересва Тячівський район слідує, що майнових активів, за рахунок яких вимоги кредитора Державної податкової інспекції у Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області на суму 2543465,53 грн., можуть бути задоволені, у банкрута немає та у зв'язку з чим ліквідатор зазначає, що такі кредиторські вимоги вважаються погашеними, внаслідок чого просить суд затвердити звіт і припинити провадження у справі.

Звіт ліквідатора схвалений комітетом кредиторів ФОП ОСОБА_1, що підтверджується протоколом №2 від 15.12.2016р. засідання комітету кредиторів боржника ФОП ОСОБА_1, який міститься в матеріалах справи. Згідно зазначеного протоколу №2, на засіданні комітету кредиторів заслухано звіт ліквідатора банкрута та одноголосно прийнято рішення подати клопотання про затвердження до господарського суду ліквідаційний звіт і ліквідаційний баланс банкрута, а також розглянуто питання щодо затвердження оплати праці ліквідатора у ліквідаційній процедурі банкрута за період з 26.08.2016р. по 26.12.2016р., за результатами розгляду якого також прийнято одноголосно рішення про затвердження звіту з оплати праці арбітражному керуючому за зазначений період здійснення ним повноважень ліквідатора ФОП ОСОБА_1 у розмірі 11900,00 грн.

Згідно з ч.1 ст.46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків). Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

При цьому, положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якими врегульовано процедуру банкрутства фізичної особи, не передбачають затвердження реєстру вимог кредиторів такого боржника та, як наслідок, створення комітету кредиторів і, відповідно, прийняття ним рішень.

Суд враховує, що думка кредиторів являється важливою, однак не є для суду обов'язковою, а розгляд звіту ліквідатора здійснюється на предмет відповідності вимогам зазначеного Закону.

Кредитор - ДПІ в Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання з розгляду звіту і ліквідаційного балансу банкрута, однак правом участі в цьому засіданні не скористався, жодних зауважень, заперечень, заяв або клопотань ним до суду також не подавалося.

Виходячи з аналізу норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, розділу ІІІ, така стадія провадження у справі про банкрутство як ліквідаційна процедура безпосередньо пов'язана з особою ліквідатора, на якого покладаються численні обов'язки в такій процедурі.

У відповідності до ч.1 ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

Частиною 2 названої статті встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює ряд повноважень.

З правового аналізу норм зазначеного Закону витікає, що ліквідатор зобов'язаний здійснювати достатні та необхідні дії для завершення ліквідаційної процедури, подання звіту та ліквідаційного балансу, якими підтверджується факт вичерпного дотримання ліквідатором вимог Закону щодо обсягу дій, належних до вчинення в ліквідаційній процедурі, здійснюється на момент завершення ліквідаційної процедури, визначено обов'язковий перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із звітом ліквідатора та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури та за участі кредиторів (комітету кредиторів).

З матеріалів справи вбачається, що ліквідатором подано на затвердження суду звіт з підтверджуючими документами та ліквідаційний баланс банкрута, які розглянуті судом.

Враховуючи викладене, суд вважає, що ліквідатором у повній мірі проведено ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст. 41-45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що відображено у звіті ліквідатора та ліквідаційному балансі банкрута.

Скарг на дії ліквідатора за час її роботи до господарського суду не надходило.

Відповідно до ч.5 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Отже, грошові вимоги ДПІ в Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області на суму 2543465,53 грн. вважаються погашеними відповідно до вказаної вище норми Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з ст.46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Отже, розглянувши матеріали справи та дослідивши звіт ліквідатора боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; 90564, АДРЕСА_1), звіт ліквідатора фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 підлягає затвердженню судом, а провадження у справі № 907/295/16 належить припинити відповідно до п. 6 ч. 1 ст.83 вказаного Закону.

Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Крім того, суд зазначає, що згідно абз.3 ч.3 ст.92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання фізичної особи банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання фізичної особи банкрутом, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про банкрутство фізичної особи відповідно в повному обсязі або в незадоволеній їх частині в порядку, встановленому цивільним законодавством.

Також, суд зазначає, що згідно абз. 1 ч. 7 ст. 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути порушено провадження у справі про банкрутство за його заявою. Протягом трьох років після визнання фізичної особи банкрутом ця особа не може бути зареєстрована як фізична особа, придбавати майно або грошові кошти у кредит, укладати договір поруки, передавати майно у заставу. (ч. 8 ст. 92 Закону).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 45, 46, 83, 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 80, 86 Господарського процесуального кодексу України,

СУД УХВАЛИВ:

1. Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора банкрута - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; 90564, АДРЕСА_1).

2. Затвердити звіт про оплату послуг ліквідатора арбітражного керуючого Насадюка Віталія Васильовича за виконання ним обов'язків ліквідатора фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у сумі 11900,00 грн.

3. Вимоги кредиторів, не задоволені за відсутності майна банкрута, вважати погашеними.

4. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.

5. Вимоги кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання фізичної особи банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання фізичної особи банкрутом, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про банкрутство фізичної особи відповідно в повному обсязі або в незадоволеній їх частині в порядку, встановленому цивільним законодавством.

6. Застосувати до ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; 90564, АДРЕСА_1). наступні наслідки:

- протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути порушено провадження у справі про банкрутство за його заявою;

- протягом трьох років після визнання фізичної особи банкрутом ця особа не може бути зареєстрована як фізична особа, придбавати майно або грошові кошти у кредит, укладати договір поруки, передавати майно у заставу.

7. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; 90564, АДРЕСА_1).

8. Повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Насадюка Віталія Васильовича у справі №907/295/16 припинити.

9.Зобов'язати арбітражного керуючого Насадюка Віталія Васильовича повідомити державний орган з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури.

10. Припинити провадження у справі №907/295/16.

11. Копію ухвали надіслати кредитору, банкруту, ліквідатору, а також органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення фізичної особи-підприємця з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та органу доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93, 106 Господарського процесуального кодексу України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Йосипчук О.С. ћЏ" А? щr • Њ? Њ? 8' 8' рy &