Ухвала від 29.12.2016 по справі 131/2464/16-ц

Справа № 131/2464/16-ц

У Х В А ЛА

29 грудня 2016 р.м. Іллінці

Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Шелюховський М.В. розглянувши в м. Іллінці справу за позовом Заступника прокурора Вінницької області до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області,

ВСТАНОВИВ:

Подана позивачем позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Так, позивач звернувся до суду із позовом до ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання незаконним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області № 2-10534/15-16-СГ від 15.08.2016 року про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га. у власність із земель державної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, розташовану за межами с. Хрінівка на території Хрінівської сільської ради Іллінецького району, яка перебуває у користуванні СТОВ «КАМСИТ».

Як вбачається зі змісту позовної заяви предметом спору у вказаній справі є саме вказаний наказ прийнятий відповідачем.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 КАС).

Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

З наведеного слідує, що відповідач при винесенні спірного розпорядження про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою передачі її у власність здійснював владні управлінські функції, оскільки в цих правовідносинах відповідач реалізує свої контрольні функції у сфері управління, що підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.

Вищевказане підтверджується правовою позицією Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України вказаною в постановах № 21-3690а15 від 19.01.2016 року, 21-1341а16 від 07.06.2016 року, 21-1625а16 від 11.10.2016 року,

У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

З аналізу вищевикладених норм Закону вбачається, що дана заява не підлягає розгляду судом в порядку цивільного судочинства, а тому у відкритті провадження в ній слід відмовити.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про судовий збір» позивачеві слід повернути сплачений ним судовий збір.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 122 ЦПК України, ст. 7 ЗУ «Про судовий збір»,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Заступника прокурора Вінницької області до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області

Повернути Прокуратурі Вінницької області сплачений ними судовий збір в сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) гривень.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання корпії ухвали.

Суддя: