Ухвала від 21.12.2016 по справі 820/2404/16

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

21 грудня 2016 р. р. Справа № 820/2404/16

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщені суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Держгеокадастру у Харківському районі Харківської області про визнання протиправним та скасування рішення, скасування державної реєстрації, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора ОСОБА_3 ОСОБА_2 Дергеокадастру у Харківському районі Харківської області № РВ-6300494682015 від 18.09.2015 року про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.

- скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельних ділянок: кадастровий номер №6325157904100:020:0028, кадастровий номер № 6325157904:00:020:0023, кадастровий номер № 6325157904:00:020:0024 у зв'язку із невідповідністю координат вищевказаних земельних ділянок з відповідними кадастровими номерами їх фактичному розташуванню.

- зобов'язати ОСОБА_2 Держгеокадастру у Харківському районі Харківської області внести зміни до Державного земельного кадастру України, в координати кутових (поворотних) точок земельних ділянок: кадастровий номер №6325157904:00:020:0028, кадастровий номер №6325157904:00:020:0023, кадастровий номер №6325157904:00:020:0024 відповідно до їх фактичного розташування без зміни конфігурації та площі земельних ділянок.

21.12.2016 року через канцелярію суду ОСОБА_1, заявлено клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, в обґрунтування якої позивач зазначив, що відповідачем ОСОБА_2 Держгеокадастру у Харківському районі Харківської області не надано до суду належних доказів вручення позивачу оскаржуваного рішення державного кадастрового реєстратора ОСОБА_3 ОСОБА_2 Дергеокадастру у Харківському районі Харківської області № РВ-6300494682015 від 18.09.2015 року про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. Тому позивач вважає, що строк пропущений ним з поважних причин.

Позивач в судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи.

Вирішуючи питання щодо дотримання позивачем визначеного процесуальним законом строку звернення до адміністративного суду, суд виходить з наступних підстав та мотивів.

З даного приводу суд зазначає, що правовідносини, які складаються стосовно строків звернення до адміністративного суду врегульовані, зокрема, ст.99 КАС України, відповідно до якої адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183 -2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Із адміністративного позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що спірні правовідносини виникли у зв'язку з визнанням протиправним та скасування Рішення державного кадастрового реєстратора ОСОБА_3 ОСОБА_2 Дергеокадастру у Харківському районі Харківської області № РВ-6300494682015 від 18.09.2015 року про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.

Згідно зазначеного рішення встановлено невідповідність електронного документу встановленим вимогам, а саме: перетин ділянок з ділянкою 6325157904-00:020:0028; Площа співпадає на 13,5678 %; перетин ділянок з ділянкою 6325157904-00:020:0024; Площа співпадає на 49,7099 %. Перетин ділянок з ділянкою 6325157904-00:020:0023; Площа співпадає на 36,2807 %. (а с.42).

Позивач звернувся до суду 28.04.2016 року, між тим, оскаржуване рішення було прийнято 18.09.2015 року.

Враховуючи положення ст. 99 КАС України останнім днем звернення до суду з даним позовом є 19.03.2016 року

Суд зазначає, що під час розгляду даної справи представник позивача не надав до суду будь-яких доказів на підтвердження поважності пропущеного строку, визначеного ст. 99 КАС України.

Відповідно до вимог ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

При цьому, слід зазначити, що судом вбачаються підстави для поновлення строку звернення до суду виключно з ініціативи та в межах наведених доводів особи, яка подала заяву. Незнання про порушення через байдужість до своїх прав або небажання дізнатися не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду. Доказами того, що особа знала про порушення своїх прав, є її дії, спрямовані на захист порушених прав, зокрема, оскарження рішення (дії чи бездіяльності), письмові звернення з цього приводу, а також докази, які свідчать про те, що були створені умови, за яких особа мала реальну можливість дізнатися про порушення своїх прав.

Разом з цим, поважними причинами пропуску строку звернення до суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що жодних належних та допустимих доказів щодо причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, які б унеможливлювали і не залежали б від волі позивача своєчасно звернутись за судовим захистом позивач не вказує і не надає, та відповідно судом не встановлено обставин, що свідчать про наявність об'єктивних перешкод для подання позову у встановлений законодавством строк, а отже відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що клопотання позивача про поновлення строку для звернення до адміністративного суду підлягає залишенню без задоволення, адміністративний позов слід залишити без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 99, 100, 160 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Держгеокадастру у Харківському районі Харківської області про визнання протиправним та скасування рішення, скасування державної реєстрації, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Держгеокадастру у Харківському районі Харківської області про визнання протиправним та скасування рішення, скасування державної реєстрації, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.М. Тітов